Právě je 19.04.2024 - 16:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16.10.2007 - 17:35 
Offline
práče
práče

Registrován: 10.04.2007 - 15:20
Příspěvky: 24
Bydliště: Slovakia- BA
Páči sa mi to. :wink: Dobrá akcia, Český národ má byť na čo hrdý podľa môjho názoru. Slovák aby takú národnú hrdosť aj závidel.

_________________
,,Za Boha život, za národ slobodu!" - A.Hlinka
Kto umiera za slobodu, žije večne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vlastenectví
PříspěvekNapsal: 16.10.2007 - 21:26 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Kristian píše:
Páči sa mi to. :wink: Dobrá akcia, Český národ má byť na čo hrdý podľa môjho názoru...
Jj, určitě. Jsou tady (v ČR) však někteří, jež by nejraději z důvodů, které sami neumí pořádně definovat, zadupali celý druhý život husitství, představovaný v prvé řadě husitskými tradicemi, do země. Proto jsou tyto vlastenecké akce, mnohými vysmívané, tak strašně důležité.
Když jsme za doprovodu husitského chorálu a s rozvinutými husitskými korouhvemi procházeli přes bývalé Žižkovo náměstí a úzkými uličkami, kde se chorál obzvláště dunivě rozléhal, jsem přesvědčen, že nikdo, i když poznal husitský nezaměnitelný symbol, nevěděl proč...

Kristian píše:
...Slovák aby takú národnú hrdosť aj závidel.
Reakci na tohle jsem přesunul SEM.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: 5.
PříspěvekNapsal: 26.09.2008 - 20:09 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Zveme srdečně všechny husity a jejich příznivce v sobotu 11. října 2008 od 18:00 do Žižkových sadů v Hradci Králové na tradiční (páté!) setkání u sochy hejtmanovy. Kladení věnce, rozsvícení svíček, zapění chorálu a focení :-)
Trener a DKHŠ Tesák

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 5.
PříspěvekNapsal: 11.10.2008 - 20:16 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
Zveme srdečně všechny husity a jejich příznivce v sobotu 11. října 2008 od 18:00 do Žižkových sadů v Hradci Králové na tradiční (páté!) setkání u sochy hejtmanovy. Kladení věnce, rozsvícení svíček, zapění chorálu a focení :-)
Trener a DKHŠ Tesák

A tak tomu skutečně dnes bylo...

Obrázek
věnec položen, svíčky zapáleny...

Obrázek
... trenerova "práčata", alias DKHŠ Tesák

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: letošní sraz ...
PříspěvekNapsal: 24.09.2009 - 08:14 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
V neděli 11. října 2009 pořádá DKHŠ Tesák tradiční (již šesté!) setkání všech příznivců Jana Žižky z Trocnova a Kalicha v jeho sadech u jeho sochy v Hradci Králové nad Labem. Sraz v 17:55, pietní akt s položením věnce od 18:00.
Program tradiční, všichni vítáni!

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24.09.2009 - 22:04 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Bratři, tu sochu znám, pod ní mi babička vyprávěla o neporazitelném Janu Žižkovi a on od té doby zůstal pro mne tím největším hrdinou! V Hradci jsem se narodila na svátek Mistra Jana, ale, když mi bylo 6 let, odstěhovali jsme se. Prosím, nemohli byste sem dát ještě nějaké fotky třeba z toho průvodu? To, že je Žižkovo náměstí přejmenováno, jsem se dozvěděla až tady, to je snad zlej sen po kom ho pojmenovali...

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24.09.2009 - 22:42 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Dáša Nová píše:
to je snad zlej sen po kom ho pojmenovali...
V případě, že je to náměstí Jana Pavla II., tak je to krok vpřed, hrdlořez se tam naparazitoval dost.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25.09.2009 - 10:26 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Jan Žižka je symbol boje za Pravdu! Co může být víc! I když ten papež mi připadal jako člověk ohromě hodný, byl ale ovládaný těmi idioty z Vatikánu. Ti jsou tak neznalí Božích zákonů, že ho nenechali ani v klidu umřít, nemohl se odpoutat od Země, ti idioti ho z toho pořád dostávali, takže se mu umíralo daleko hůř. Proto mi ho bylo líto a modlila jsem se v tý době za něj.

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jendovy repliky
PříspěvekNapsal: 25.09.2009 - 10:45 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
Dáša Nová píše:
to je snad zlej sen po kom ho pojmenovali...
V případě, že je to náměstí Jana Pavla II., tak je to krok vpřed, hrdlořez se tam naparazitoval dost.
Abych byl správně pochopen. :!:
Mně je celkem jedno, po kom pojmenovali velké náměstí, to je problém Hradeckých, mně dokonce už ani tak nevadí, že nazýváš Žižku "hrdlořezem" (o Husovi ani nemluvě) a jeho jméno za parazitující na čemsi. Na to už si tady všichni u tebe zvykli. :!:

Ale! Jsi prostě nepoučitelný a nenapravitelný, bohužel. :(
Opět zneužíváš moji shovívavost. Už jsem chtěl ona zamčená témata - což jsi ty považoval zcela mimo mísu za
"cenzuru" :roll: - odemknout. No, budu s tím muset ještě počkat a ostatní přispěvatele žádám o prominutí a trpělivost. Ale nakonec to vidíte sami. :!: ...
Docela mne mrzí, že když už jsi se tady na tomto fóru zaregistroval, že nejsi schopen věcně diskutovat v tématech o historii jako hlásná a třeba i halasná trouba z druhého břehu. Jsem pevně přesvědčen, že už všichni ostatní vědí, nebo aspoň začínají tušit, proč tomu tak je. A tuto svoji absenci v tématech o historii nenahradíš sebejízlivějšími, sebeironičtějšími a bezobsažnými, zlobnými nebo rádoby vtipnými replikami v jiných tématech. To mi můžeš věřit ...
:!: :|

P.S. OT-text je psán kurzívou. Sorry, že se musím furt vopakovat! :oops:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06.10.2009 - 10:53 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 31.01.2009 - 17:19
Příspěvky: 70
Bydliště: Šternberk
Myslím, že se to sem hodí, třeba se tam s někým z vás uvidím :wink: .

Obrázek

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11.10.2009 - 13:30 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Bohužel neuvidíme. Je to pro mne trošku z ruky. :wink: Pak ale napiš jaké to bylo. Případně přihoď nějaké fotografie.
Včera jsem byl v Táboře: http://sabin.rajce.idnes.cz/Tabor_10.10 ... ek_019.jpg , ale dneska už jdu fandit Motoru. :lol:

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12.10.2009 - 10:51 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
My se u Žižkova pomníku scházíme tradičně od roku 2004, ale vpodvečer, od 18,00. Včera nás tam bylo osmnáct, jako každý rok jsme položili věnec, zapálili svíčky a zapěli chorál. Za dětský kroužek historického šermu Tesák a další příznivce Trener.

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15.10.2009 - 21:11 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 31.01.2009 - 17:19
Příspěvky: 70
Bydliště: Šternberk
Tady jsou fotky
Obrázek
Obrázek

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07.01.2010 - 01:30 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Ad přejmenování náměstí: Mám za to, že Žižkovo náměstí se vrátilo ke svému původnímu názvu Velké. Náměstí Jana Pavla II. je až za katedrálou sv. Ducha.

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: názvy náměstí
PříspěvekNapsal: 07.01.2010 - 11:37 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
... Mám za to, že Žižkovo náměstí se vrátilo ke svému původnímu názvu Velké. Náměstí Jana Pavla II. je až za katedrálou sv. Ducha.
Ano, trenere, máš naprostou pravdu. :!: Děkujeme za upřesnění.
Nám. Jana Pavla II. je skutečně ten malý plácek před monumentální katedrálou Svatého Ducha. Bylo pojmenováno na počest návštěvy Jana Pavla II. 26. dubna 1997.
Bylo by však příznačnější s ohledem na dějiny HK, kdyby Velké nám. zůstalo Žižkovým. Ale to je opravdu věc Hradeckých, jak už jsem naznačil výše v tomto tématu. A bylo by přece půvabné, kdyby vedle sebe stála takto dvě pojmenovaná náměstí ... :D :lol:

Ještě si neodpustím malou poznámku. Je smutné, jak "husitská" města více či méně rezignují na svoji husitskou minulost. U HK je to s podivem, neboť toto město je známé svojí přehnanou "rudostí" z dob minulého režimu. Každý z bývalého vč. kraje ví, že HK byl za bolševika "papežštější než papež". Tak možná právě proto! ... :(

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz