Právě je 19.04.2024 - 22:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 619 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sváťa zemřel :'(
PříspěvekNapsal: 20.12.2020 - 22:04 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Dnes všechny evangelíky, ale nejen je(!), zasáhla smutná zpráva.
Navždy nás opustil a na věčnost odešel Sváťa Karásek († 78). Evangelický farář, skvělý písničkář, známý představitel undergroundu, navrátivší se emigrant a svého času i bouřlivák. Znal jsem ho osobně, o to je jeho odchod pro mě bolestnější. :cry:
A tak, sbohem Sváťo, měli jsme Tě rádi, protože jsi svým lidským přístupem nikoho nezarmoutil, tedy kromě bolševika, že.
Čest jeho památce. Nezapomeneme, Sváťo!

nekrolog na webu ČCE:
https://www.e-cirkev.cz/aktuality/svata-karasek-1942-2020
Příloha:
svata karasek.jpg
svata karasek.jpg [ 26.46 KiB | Zobrazeno 6236 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: unikátní izraelský objev
PříspěvekNapsal: 16.03.2021 - 17:18 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Izraelci po 60 letech odhalili další svitky od Mrtvého moře
V jeskyni v izraelské Judské poušti bylo objeveno zhruba 20 fragmentů svitků od Mrtvého moře. Jde o první nový objev těchto svitků za 60 let. Konkrétně archeologové odkryli fragmenty obsahující řecký překlad knih starozákonních proroků Zachariáše a Nahuma a rovněž mince z doby židovského protiřímského povstání vedeného Šim’onem bar Kochbou v letech 132-136 za panování císaře Hadriána.

Další podrobnosti naleznete zde:
https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/izraelci-po-60-letech-odhalili-dalsi-svitky-od-mrtveho-more-40354096

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23.03.2021 - 21:22 
Offline
desátník
desátník

Registrován: 11.09.2011 - 11:58
Příspěvky: 529
Myslím, že ani to nemůže být jinak, protože jestliže bude papež ušlechtilý člověk, pak je asi naivní se domnívat, že sbor 232 prelátů bude také ušlechtilý.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23.03.2021 - 22:54 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
No, tak tomuhle opět nerozumím ani za mák,
ale já bych vždy dal přednost konciliarizmu před papalizmem, tj. před absolutní vládou nějakého pošahaného jedince, jakým byl např. Jan XXIII. nebo tihle amorální představitelé katolické církve, kteří taky "nějakým nedopatřením" usedli na Svatopetrský stolec.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24.03.2021 - 09:12 
Offline
desátník
desátník

Registrován: 11.09.2011 - 11:58
Příspěvky: 529
Myslel jsem to takto: Když ten výraz ušlechtilý konkrétně vztáhnu na to, že papež se zastává uprchlíků, tak většina kardinálů má jiné mínění. Takže pro většinu katolíků i protestantů je papež pošahaný jedinec.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24.03.2021 - 12:21 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Karel Konečný píše:
... Takže pro většinu katolíků i protestantů je papež pošahaný jedinec.
Já se obávám, že mé příspěvky, Karle, nečteš pozorně, a to mě velice mrzí. :cry:
Neměl jsem na mysli současného papeže Františka (i když má také jeden velký vroubek :evil: z dob, kdy byl ještě kardinálem arcibiskupem a primasem argentinským), a ty to moc dobře víš. :!: Měl jsem na mysli historické papeže, kteří se dopouštěli nejen těžkých hříchů, ale i zločinů. :!:
btw, Když ses otřel o ty protestanty, tak já ti mohu garantovat, že např. evangelíci Františka respektují ..., až možná na nějaké bezvýznamné(!) výjimky. :P

Karel Konečný píše:
... papež se zastává uprchlíků, tak většina kardinálů má jiné mínění ...
... a jak víš, že je to většina. :?: :!: :roll:
A tu menšinu si musí František srovnat do latě. Protože antipatie vůči uprchlíkům by byly v příkrém rozporu s Ježíšovým učením, neboť:
"Slyšeli jste, že bylo řečeno: 'Milovati budeš bližního svého a nenávidět nepřítele svého.' Já však vám pravím: Milujte své nepřátele a modlete se za ty, kdo vás pronásledují, abyste byli syny nebeského Otce; protože on dává svému slunci svítit na zlé i dobré a déšť posílá na spravedlivé i nespravedlivé." (Mt 5, 43-45)

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Basilejský koncil
PříspěvekNapsal: 24.03.2021 - 13:38 
Offline
desátník
desátník

Registrován: 11.09.2011 - 11:58
Příspěvky: 529
Já jsem Tvůj příspěvek četl dobře v tom, které papeže z minulosti myslíš, když používáš termín pošahaný. Já jsem to myslel spíše obecně, ale tím vyjádřením k chování se k uprchlíkům jsem měl na mysli především východní Evropu, a i tu situaci kdy karta uprchlictví je úspěšná v politice těchto zemí. Samozřejmě, že tak jak jsem to napsal to nemůže být paušální tvrzení. Kalné vody jsou často přítomná realita, že to mnozí tak nevidí je dané naivitou lidí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Walesa o současné církvi
PříspěvekNapsal: 07.04.2021 - 11:46 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Lech Walesa (77) je na tom nyní zdravotně velice špatně a smířen se světem i Bohem se pomalu loučí ...
Někdejší odborový předák, jenž je zosobněním porážky komunismu v Polsku, zároveň prozradil podrobné představy o svém vlastním pohřbu. Poslední rozloučení má být podle něj kratičké, žádné zbytečné řeči, projevy a lži:
"Věřím v Boha, ale nevěřím kněžím, protože jsou hříšní a horší než já. I proto nyní hodně lidí církev opouští," vystavil drsnou, ale bohužel pravdivou vizitku současné katolické církvi nejen v Polsku. :(

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 04.07.2021 - 22:10 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Až teprve z drážního měsíčníku ČD PRO VÁS 12/2020 jsem se dozvěděla, že
když C+M dorazili na Velkou Moravu, ze všeho nejdříve sestavili Soudní zákon pro laiky. A hned v prvním bodě stanovují tresty pro ty, kteří nepřestoupili na víru... Takže zítra je státní svátek dvou věrozvěstů inkvizitorů.
Příloha:
bandicam 2021-07-04 21-48-12-775.jpg
bandicam 2021-07-04 21-48-12-775.jpg [ 1.03 MiB | Zobrazeno 5178 krát ]

Příloha:
bandicam 2021-07-04 21-50-15-524.jpg
bandicam 2021-07-04 21-50-15-524.jpg [ 1.26 MiB | Zobrazeno 5178 krát ]

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 05.07.2021 - 22:24 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Dáša Nová píše:
... když C+M dorazili na Velkou Moravu, ze všeho nejdříve sestavili Soudní zákon pro laiky. A hned v prvním bodě stanovují tresty pro ty, kteří nepřestoupili na víru... Takže zítra je státní svátek dvou věrozvěstů inkvizitorů ...
... takhle příkře jako Dášin odsudek bych to neviděl. A to hned ze dvou důvodů.
1) Nešlo o nic menšího než o to, prosadit pokrokovější náboženství (monoteizmus) proti náboženství pohanskému (polyteizmus). Řekněme, že prosazení moderního náboženství možná nebylo zcela dle Kristovské tolerance, ale oni moc času neměli. :|
2) Středověká inkvizice to byli zcela jiní šmejdi! Používali metody naprosto srovnatelné s metodami StB z 50. let minulého století. :!: Nic nového pod sluncem totality! To znamená mučení, provokatéři, nasazení špiclové, vylhaná obvinění, k nimž se ten chudák na skřipci stejně nakonec přiznal, a ten, kdo nenahlásil podezřelého z kacířství, byl vinen stejně jako kacíř, což generovalo podlé a ustrašené práskače. Inkviziční procesy probíhaly dle zákonů (je míněno kanonické právo) přesně "vyrobených" pro potřeby inkvizice a v neprospěch obžalovaného.
Nepřipomíná nám to něco?! :wink:

BTW. Ano, i dnes je moderní se vracet k slovanskému pohanství a k jejich "dědkům", tj. bůžkům, které neměly daleko k jakýmsi pohádkovým bytostem, čistě kvůli pocitu aspoň v NĚCO věřit a že asi opravdu je Něco/Někdo nad námi.
Je však třeba se na to podívat prizmatem člověka z 2. poloviny 9. století. Zjednodušeně řečeno(!) Cyrilovi a Metodějovi museli staří pohanští Slované na Velké Moravě připadat jako někdo, kdo stále píše v (naší) době počítačů a chytrých telefonů perem. Není to nic proti ničemu, ale pokrok prostě nezastavíš. :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 15.07.2021 - 19:14 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Už jsem o tom dříve slyšela např. v přednášce Kryštofa Kouckého, Ota Veselý to přímo píše na FB.

Je třeba rozbít uměle vytvořený mýtus o Cyrilovi a Metodějovi, kteří nám údajně přinesli písemný jazyk. Bylo to přesně naopak, co nám zmanipulované dějiny tvrdí. Nevytvořili nám abecedu, ale bohužel degradovali náš dokonalejší abecední systém, který jsme používali před jejich příchodem. Naše původní Staroslovienská bukvica měla 49 znaků a popisovala nejen faktickou, lingvistickou podstatu výrazu, ale i jeho obrazovou složku. Jednotlivé znaky pak navíc rozeznívaly frekvenční vibrace a zvuky, kterými se aktivovaly zejména poslední dvě čakry z 9ti čakrového systému, které jsou důležité pro spojení s naším Duchem a rozvíjí naše vyšší vědomí. Slova tohoto jazyka vyvolávala v myslích doslova obrazy a vzniklý zvuk mluvícího harmonizoval jeho i posluchače a měl také pozitivní vliv na jejich zdraví. Cyril s Metodějem byli první z těch, kteří začali systematicky očesávat naše původní písmo. Vyhodili zejména ty znaky, které ani neuměli vyslovit, ale které měli schopnost nás ladit na příslušné vyšší frekvence. Dnes už dokonce i „oficiální jazykovědci“ přiznávají, že náš původní jazyk byl daleko dokonalejší, než ten, který nám byl vnucen věrozvěsty.

celý článek https://www.facebook.com/ota.vesely.1238

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: :O
PříspěvekNapsal: 15.07.2021 - 22:06 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
... nejsem lingvista, abych na to mohl erudovaně reagovat, ale jak čtu "dvě čakry z 9ti čakrového systému", dostávám vosejpky velikosti rumovejch pralinek. :twisted:
Ale k věci. O tomhle jsem nikdy neslyšel, ale staroslověnská bukvice mi přijde - z mého laického pohledu - strašně složitá.
Až přijede Marcela ze Soběslavi, zeptám se na její názor a pak dám vědět ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Církev Svaté Korony
PříspěvekNapsal: 19.12.2021 - 05:11 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Je načase vstoupit do vhodné církve:
https://www.svatovaclavskelegie.cz/l/re ... mxZ38Mh9WY

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24.01.2022 - 22:05 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Pro všechny faráře, aby byli také stateční jako tento bratr Pius:
https://www.facebook.com/Zemedelec/vide ... 0687051517

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 25.01.2022 - 00:15 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
... je to JEN(!) názor, který však nechci nijak komentovat. Nic víc, nic méně!
Ale jedno bych chtěl bratru v Kristu, biskupu přerovskému, vzkázat. Tenhle apel by měl zaslat především svému nejvyššímu nadřízenému papeži Františkovi. :idea:

A ještě něco. Naše země, Česká republika, kterou tolik miluji - možná víc než bratr biskup :? -, má hafo daleko závažnějších problémů, než je "boj" proti tzv. "covidizmu". Těm by se měl bratr biskup především věnovat.
Kdyby náhodou nevěděl, tak bych mu napověděl: třeba sexuální zneužívání katolických oveček všech věkových kategorií jeho bratřími kněžími a krytí těchto zločinů jeho nadřízenými. Třeba ... ;-)

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 619 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz