Právě je 19.04.2024 - 22:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Povídání o čemkoli do 31. 7. '09
PříspěvekNapsal: 05.05.2004 - 18:36 
Proč jste vyhnali sudetské Němce s pohraničí? Proč jste jich při tom pár povraždili? Smažte se sadističtí Čechové v pekle! - Uvědom si, že je nějaká příčina a pak důsledek. A tak to byl i s těma tvejma mnichama


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09.05.2004 - 10:22 
já osobně souhlasím s názorem na X-mena.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16.05.2004 - 12:03 
Ale no tak hošové, snad se tady neumlátíme. Holt musíte uznat, že se smaží v pekle. A Ty (.........) X-mene už sem radši nepiš jó?!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17.05.2004 - 11:04 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Panošíku, musím ti odporovat. Udělali jsme tyhle stránky (hlavně Votan), aby jsme shrnuly jednu z nejzajímavějších částí dějin našeho národa a je dobře, když k ní Češi, Moravani a Slezani nejsou lhostejní. Když o ní diskutují, studují, seznamují atd. Pokud se nejedená o ubohé, nesmyslné a bezduché zprávy, které spíš připomínají stoku plnou splašků nadávek a nenávisti (viz.diskuze na www.hokej.sk), tak jsem velice rád, že se takové zprávy zde objevují. Vzájemné poklepávání po ramenou tě nenutí víc studovat a přemýšlet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: panošík
PříspěvekNapsal: 17.05.2004 - 11:26 
Re: panošík - je příčina a důsledek, to je vše co k tomu hodlám říci...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17.05.2004 - 19:29 
pro X-mana:
Zapomeň na příčinu a důsledek a obohať svůj slovník o kondicionální vztah kauzálního nexu a nezapomeň, že kauzalita a finalita lidského jednání, nemusí vždy sledovat cíl.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18.05.2004 - 12:02 
Macák píše:
pro X-mana:
Zapomeň na příčinu a důsledek a obohať svůj slovník o kondicionální vztah kauzálního nexu a nezapomeň, že kauzalita a finalita lidského jednání, nemusí vždy sledovat cíl.


Kauzalita popisuje vztah mezi příčinou a následkem, finalita mezi prostředkem a účelem. Pokud to aplikuji na to o čem se nyní bavíme: sudetští němci (nebo-li pátá kolona) byli příčinou neklidného ovzduší v republice, důsledkem bylo mj. rozbití republiky (tedy cíl). K tomu, aby se tato situace neopakovala, bylo řešeno jako prostředek tyto zrádce vysídlit, aby se dosáhlo účel (tedy cíle) nedopustit opakování této situace v budoucnosti. To samé se dá aplikovat na dobu husitskou. Takže ten tvůj příspěvek nějak nechápu :).


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18.05.2004 - 15:55 
Nic si s toho nedělej X-mane a začni se radši bavit o husitství (ne vo těch tvejch sudeťácích), nebo si o nich založ stránku.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19.05.2004 - 08:27 
Macák píše:
pro X-mana:
Zapomeň na příčinu a důsledek a obohať svůj slovník o kondicionální vztah kauzálního nexu a nezapomeň, že kauzalita a finalita lidského jednání, nemusí vždy sledovat cíl.


no stále čekám na to tvé vysvětlení. mám pocit, že jsi tady něco plácnul a ani nevíš co.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19.05.2004 - 16:05 
Pro X-mana.
Proč se mně ptáš na něco, na co sis ve svém minulém vzkazu odpověděl sám. A začni se konečně bavit o těch husitech, filozofující historiku.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31.07.2004 - 20:47 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 06.07.2004 - 07:55
Příspěvky: 91
Bydliště: Jižní Morava
Nejsou války bez mrtvých, nejsou boje bez padlých.
Jak by jsi ty bojoval ve válce? Podlézal bys nepříteli?

_________________
Když je národu nejhůř a matka vlast krvácí ....je na čase postavit se vzpříma a chránit jí svým tělem. Teprve tehdy člověk hledá víru, sílu a ideály, které může najít v našich bohatých dějinách. Především u "Božích bojovníků".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20.09.2004 - 08:56 
macák píše:
Pro X-mana.
Proč se mně ptáš na něco, na co sis ve svém minulém vzkazu odpověděl sám. A začni se konečně bavit o těch husitech, filozofující historiku.


plácnul si hovadinu a teď nevíš jak z toho ven... co? :lol:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Zásah...
PříspěvekNapsal: 12.10.2004 - 11:20 
Offline
vrchní hejtman
vrchní hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2004 - 20:52
Příspěvky: 173
Jak jsem kdysi psal urážky na tomto fóru trpět nebudeme. Proto jsem promazal poslední vulgární příspěvky. Zároveň se omlouvám Tormundovi, že jsem smazal i jeho reakce (ačkoliv byly slušné), nicméně byly reakcí a tak by jejich zachování nedávalo v kontextu smysl.

Votan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kutnohorsko
PříspěvekNapsal: 09.03.2005 - 16:55 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Pokud bratři nebo sestry je někdo z Kutnohorska, tak mě prosím sdělte tipy na skryté památníky. Je tam toho přeci moc. Bitvy u Malešova, u sv.Gottharda, zřícenina Sion a snad by mohlo být i něco v samotné Kutné Hoře. Děkuji předem za tipy na výlet!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NĚMECTVO
PříspěvekNapsal: 11.04.2005 - 16:20 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 06.07.2004 - 07:55
Příspěvky: 91
Bydliště: Jižní Morava
lILIX píše:
SMRŤ NĚMCŮM A JINÝM CO NÁŠ ROD SLOVANSKÝ SOUDÍ NEPRÁVEM. MY VŠICHNI SLOVANÉ JSME JEDNA KREV, PROČ JEN NEJSME POSPOLU JAKO DRŽÍ ROMÁNI S GERMÁNY V eVR. ÚNII. CO KDYBYCHOM VYTVOŘILI VELKOU SLOVANSKOU NEOHROZITELNOU SLÁVII NA PRINCIPECH EVROPSKÉHO SPOLEČENSTVÍ. JÁ OSOBNĚ BYCH TO UVÍTAL, KAŽDÝ NÁROD BY MĚL SVOU NEOTŘESITELNOU POZICI. DNES JE V NAŠÍ VLASTI SAMÍ CIZÍ PODNIK A I VE VLÁDĚ JE TO SAMEJ NĚMEC: KLAUS , GROSS... ALE MAJ ASPOŇ ČESKÁ JMÉNA, V HISTORII SE TO OVŠEM ZAPÍŠE NĚMECKY. ACH JO, SPĚJEME K ZÁNIKU NAŠEHO NÁRODA , ŠTVE MĚ TO MOC. BRATŘI POVSTAŇME A SPOJME SVÉ SÍLY, MY ROD ŽIŽKŮV


Tvá slova vyzařují jistý nesouhlas s dnešní politickou a morální situací v naší vlasti. Bohužel je nás více. Můžeme pomoci všichni. Nikdo z nás nic nenapraví a jednotlivci se to z těží podaří. Chce to aby jsme se nebáli dát najevo za čím si stojíme a co by jsme chtěli. Naše názory jsou čisté a můžeme být na ně hrdí. Snad si našeho chování a našich slov a činů někdo všimne a pomalu se budou naše řady rozrůstat. A jsem si jist, že v neštní době kdy je každej občan nespokojenej se naleznou další zpřízněné duše... čas vyvést náš národ ze spárů nešikovné politiky se pomalu blíží. Projevuje se to především na nespokojenosti občanů.
Vydrže a dejme o sobě vědět. Buďme samy sebou: vlastenci, kteří ctí pravdu a vedou spořádaný a slušný život s čistými ideiemy a názory.

_________________
Když je národu nejhůř a matka vlast krvácí ....je na čase postavit se vzpříma a chránit jí svým tělem. Teprve tehdy člověk hledá víru, sílu a ideály, které může najít v našich bohatých dějinách. Především u "Božích bojovníků".


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz