Právě je 19.04.2024 - 05:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13.11.2009 - 10:28 
Offline
velitel vozu
velitel vozu

Registrován: 31.08.2009 - 13:47
Příspěvky: 324
Bydliště: Petrovice
Jan píše:
Pro případ alkoholismu u protestantů netřeba chodit daleko.

Alkoholismus mezi křesťanskými konfesemi nerozlišuje. Vyhýbá se jenom muslimům.

_________________
De omnibus est dubitandum.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zásah do černého
PříspěvekNapsal: 13.11.2009 - 10:38 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Iohannes Cladis píše:
... Alkoholismus mezi křesťanskými konfesemi nerozlišuje ...

BINGO. :!:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 13.11.2009 - 11:05, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13.11.2009 - 10:48 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Iohannes Cladis píše:
Alkoholismus mezi křesťanskými konfesemi nerozlišuje. Vyhýbá se jenom muslimům.

Jak kterým. Ortodoxní typu Al-teroristi nepijí, ale ti lehce uvolněnější pijí když zapadne slunce, protože je prý Aláh nevidí.

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: o papežích (papežencích) ...
PříspěvekNapsal: 14.11.2009 - 13:01 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Dáša Nová píše:
... Papežové chtěli mít jako tady na zemi i v nebi privilegia, ale kdo se povyšuje, bude ponížen, spíš projde velbloud uchem jehly, nežli bohatý do Království nebeského ...
Jó, kdyby papeži chtěli "jen" privilegia a oplývali "jen" bohatstvím, to by ještě bylo relativně dobrý.
Ale někteří z nich disponovali daleko horšími vlastnostmi a průšvihy, jak dokládá debata o tom, která začíná tady ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: od každého něco
PříspěvekNapsal: 15.11.2009 - 16:42 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Cituji: "28.července se císař Zikmund nechal korunovat. Zlato, stříbro i bohoslužebné náčiní, jež ještě zbylo v pokladnicích hradních kostelů, kázal rozbít na kousky, aby měl čím vyplatit žoldnéře."
Na základě výše uvedeného (nemyslím jen můj příspěvek) je patrno, že jsme se opět nechali zatáhnout do nesmyslné diskuze. Papeženci obviní protestanty ze zvěrstev a my se obhajujeme aniž k tomu máme důvod. Proč by jsme se měli obhajovat z něčeho co jsme neuděli, někomu kdo to naopak dělal a nemá charakter si to přiznat, pamět si to pamatovat a sílu se za to omluvit? Jediné co mají je pýcha nadřazenosti, sebestřednost a neustále obviňování.

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: od každého něco
PříspěvekNapsal: 15.11.2009 - 16:50 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Jiří Motyčka píše:
Sabin píše:
Iohannes Cladis píše:
A co vybílení Svatovítské katedrály 21.12.1619?
A jéje, to tu také už dlouho nebylo. Opět se začíná rozjíždět spirála "kdo komu víc"? Dobře, ale v této nesmyslné hře žádný český papeženec nemůže vyhrát ...
Měli bychom si nalít čistého vína!
Ona to totiž není žádná mezikonfesní "nesmyslná hra" ve stylu "kdo dál, kdo vejš, kdo hůř", protože obrazoborectví mají na svědomí jen a pouze husiti, později protestanti a po r. 1918 se k nim přidali zřejmě i ateisti. (Katolíci si totiž své "modly" neničí a neničí je ani protestantůmn jenom proto, že ti zase žádný nemaj').

Já sice piji Budvárek, ale dobře. :wink:
V tom nalitém víně ale něco plave a tím něčím je to, že se zde bavíme o hruškách a jablcích. Protestanti čistili chrámy Boží od modloslužebnických symbolů, možná umělecky hodnotných, ale duše zavádějících. Kdežto papeženci likvidovali zcela praktických, nebojím se říci hamižnických, důvodů.
Pak je tu také otázka, kdy se dílo stáva umělecky hodnotné. V době vyrobení, po 10-ti staletích, umrtím autora?

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: od každého něco
PříspěvekNapsal: 15.11.2009 - 17:07 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Sabin píše:
... Na základě výše uvedeného (nemyslím jen můj příspěvek) je patrno, že jsme se opět nechali zatáhnout do nesmyslné diskuze ...
Domnívám se, že není nesmyslná. Proč?

S nimi je třeba mít olbřímí trpělivost nebes se dotýkající, podepřenou vahou argumentu. Tato diskuse se zdá, že je nesmyslná, protože někteří z nich omílají furt jen ty jejich staré písničky, protože jiné nejsou schopni nebo se jim nechtějí naučit. Mnohé argumenty ignorují a reagují jen na to, co jim vyhovuje, pokud vůbec, čímž si pod sebou podřezávají tu dávno usychající větvičku.
A mezi tím probíhá ona trpělivá diskuse, která je vedena v duchu tolerance a s relevantními argumenty. A najednou nezaujatí lidé, kteří některé věci do té doby nechápali nebo jim nebyly úplně zřejmé - a to se týká pochopitelně především ateistické majority -, prohlédnou a pochopí.
To je "paradoxně" jeden z důvodů, proč tuto zdánlivě nesmyslnou diskusi neustále vést. Tato osvěta (mi) za to stojí a taky vím, že to funguje. Prostě má to smysl. :wink: :|

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15.11.2009 - 19:36 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Určitě není náhodné to, s kým se tady setkáváme, je to řízení Boží. Kdybychom my takto psali na jejich katolické stránky, vyrazili by nás hned, jako když mne řekli v kostele :"my tě tady nechceme, jdi pryč", ale zde u nás existuje svoboda. Chodím sem moc ráda, píší sem duchovní lidé, když sem někdo náhodou zavítá, kdo klesá na duchu a na mysli, vždycky se tu povzbudí. Je tu hodně energie a síly, úplně jiné, než na těch o léčitelství, kam také chodím a kam píší jenom holky. Když nějaký člověk nemá vzor nebo ideu, může ji tady najít, pochopí, co se odehrávalo v husitské době a třeba potom i pro něho začne být Bůh určujícím činitelem.

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Naposledy upravil Dáša Nová dne 15.11.2009 - 20:24, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pochopení
PříspěvekNapsal: 15.11.2009 - 19:44 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Dáša Nová píše:
... Kdybychom my takto psali na jejich katolické stránky, vyrazili by nás hned ...
Ano.
Obávám se, že tohle např. náš Jeník taky né a né pochopit (i když jsem se mu to několikrát snažil polopatě naznačit), a klidně sem místo toho napíše cosi o cenzuře. :twisted:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pochopení
PříspěvekNapsal: 16.11.2009 - 00:38 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Jiří Motyčka píše:
Dáša Nová píše:
... Kdybychom my takto psali na jejich katolické stránky, vyrazili by nás hned ...
Ano.
Obávám se, že tohle např. náš Jeník taky né a né pochopit (i když jsem se mu to několikrát snažil polopatě naznačit), a klidně sem místo toho napíše cosi o cenzuře. :twisted:
Nu, polituj se. Dodělej k tomu hlavu čertíčka a můžeš bejt spokojenej. :lol:

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pochopení
PříspěvekNapsal: 16.11.2009 - 11:29 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
JM píše:
Dáša Nová píše:
... Kdybychom my takto psali na jejich katolické stránky, vyrazili by nás hned ...
Ano.
Obávám se, že tohle např. náš Jeník taky né a né pochopit (i když jsem se mu to několikrát snažil polopatě naznačit), a klidně sem místo toho napíše cosi o cenzuře.
:twisted:
Nu, polituj se. Dodělej k tomu hlavu čertíčka a můžeš bejt spokojenej. :lol:
Bez ohledu na tvůj smajlík ...
Můj příspěvek nebyl o mých pocitech, ale o tom, jaká je s tebou "potíž" tady na fóru.
Kdybych se chtěl politovat, použil bych tenhle smajlík: :cry:
I ty je (více) používej, abychom četli správně tvoje pocity.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pokorné vysvětlení ...
PříspěvekNapsal: 16.11.2009 - 13:13 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Dáša Nová píše:
Zjistila jsem, že když tady cituji z některých mých oblíbených knížek, je to jen přilévání oleje do ohně ...
Ne, Dášo, není. :!:
Záleží "pouze" na knížkách a především jejich autorech, z nichž se cituje. Toť celé. :!: Abych však předešel případným námitkám, důrazně připomínám to, že se tady nerozdělují knížky na ty tzv. "správné" a ty druhé. O tom by jistě pověděl své i Jan, ale to by musel objektivně připustit, že tady na tomto fóru je možné citovat prakticky z čehohokoli.
Taky strašně moc záleží na tom, v jaké souvislosti, tj. v jaké kapitole a tématu se citát použije. :|

Vladimír Volkmann píše:
Dáša Nová píše:
KDE SE VZALO TOLIK "ŽIVÝCH" VĚŘÍCÍCH
V ČECHÁCH, KTEŘÍ SE PŘIDALI K HUSITSKÉMU TAŽENÍ? Jak to bylo možné?
... domnívám se, že Dáša měla na mysli "tolik živě nebo také opravdově věřících", tedy lidí jistě duchovně zralejších, než bylo v Evropě obvyklé - je možné je také nazvat lidmi s vlastní vůlí, tudíž i vlastním názorem ...
Ano, domnívám se též, že to naše Dáša takto mínila.
Já si jen někdy neodpustím drobet ironizující poznámku, jež občas hraničí se sarkazmem a která tudíž nemusí být zcela správně pochopena. Za to se všem omlouvám, protože kdo mne zná, tak ví, že to není myšleno ve zlém a osobně už vůbec ne. :oops: 8)

Sabin píše:
... Je pravda, že bratr Jiří je někdy (jak tomu říkám já) zbytečně chytrý :lol: (nemyslím to hanlivě :wink: ), ale je v pohodě ...
Rozumím tomu dloubanci. :P
Stále ještě jsi nezapomněl na toho Pogiuse(?). I tomu rozumím. :wink: :) 8)
Ale to je v pohodě.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pokorné vysvětlení ...
PříspěvekNapsal: 16.11.2009 - 14:22 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Jiří Motyčka píše:
Dáša Nová píše:
Zjistila jsem, že když tady cituji z některých mých oblíbených knížek, je to jen přilévání oleje do ohně ...
Ne, Dášo, není. :!:
Záleží "pouze" na knížkách a především jejich autorech, z nichž se cituje. Toť celé. :!: Abych však předešel případným námitkám, důrazně připomínám to, že se tady nerozdělují knížky na ty tzv. "správné" a ty druhé. O tom by jistě pověděl své i Jan, ale to by musel objektivně připustit, že tady na tomto fóru je možné citovat prakticky z čehohokoli.
Mám k tomu říci své? Dobrá tedy. Při vší úctě, ono dost záleží na tom, jak seriozní se to v těch citovaných knížkách uvedené jeví. Pokud to můj rozum nazná jako fantasmagorii, tak vyjářím svůj názor, že je to fantasmagorie.
Ony tyhlecty knížky jsou dosti zvláštní, mírně řečeno. Řada z nich budí dojem, že autor by sám potřeboval teplou, studenou a do klece.

Je pak už věcí každého jednoho člověka, zda těmto knížkám věří, a pokud věří, musí počítat s tím, že dříve neb později s tím narazí. Oni totiž ne všichni lidé mají sklon věřit fantazírování nějakých vědátorů, co si myslí, že zblajzli Šalamounovo ho..o i s klosetpapírem.

Když už jsem to načal, tak pro mne, jako pro věřícího v Krista jsou tyto prameny nevěrohodné. Vemme to na základě bible. Tam se člověk nic o převtělování, reinkarnaci a podobně nedočte nic. Reinkarnace a podobné okolostojíčnosti jsou tedy antikřesťanské - česky protikřesťanské a tedy pro křesťana naprosto nepřijatelné.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16.11.2009 - 14:37 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Papeženeci jednou hořce zapláčí nad tím, že se povyšovali nad protestanty místo toho, aby se s nimi spojili a zabránili tomuto:
http://www.loupak.cz/video/veda-a-pokus ... zace-sveta

Možná ale spíše dojde k tomuto a asi to tak bude lepší:
http://www.loupak.cz/video/veda-a-pokus ... 42-apophis

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: příčiny husitství
PříspěvekNapsal: 16.11.2009 - 14:38 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Dáša Nová píše:
KDE SE VZALO TOLIK "ŽIVÝCH" VĚŘÍCÍCH
V ČECHÁCH, KTEŘÍ SE PŘIDALI K HUSITSKÉMU TAŽENÍ?
Skupinová halucinace?

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz