Právě je 19.04.2024 - 17:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: zábava na úrovni ...
PříspěvekNapsal: 24.08.2009 - 16:55 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Jiří Motyčka píše:
... věřím, že když ti to tak dlouho uvízlo v "makovici", že ses při tom patrně královsky bavil, jinak bys nám o tom tady nepovídal, že ... :wink:
Víš jak to říkal ten herec v Cimrmanovi: "Já mám děsnýho pamatováka a já to pak z tý hlavy nedostanu." - ne, to bylo ještě před mou konverzí, když jsem tohle viděl, takže jsem Husa bral tehdy jen historicky.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24.08.2009 - 18:20 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Má tady snad někdo něco proti trpaslíkům?!!! To svědčí o tom, že nemá ani potuchy, že ve Stvoření existují také Bytostní. Bytostníčky mám moc ráda. Zachvívají se pouze v Boží vůli a pro nás lidstvo jsou naprostým požehnáním a nezbytnými pomocníky. Bez jejich pomoci by nevyrostla ani žádná květinka!

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kontroverze kolem Padre Pia
PříspěvekNapsal: 24.08.2009 - 18:33 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
... A další kontroverze? ...
... NAPŘÍKLAD: ...

... např. iHNed.cz tady píše:
... V roce 2002, čtyřiatřicet let po svojí smrti, byl Padre Pio prohlášen papežem Janem Pavlem II. za svatého. Přitom katolická církev italského kapucína v době, kdy žil, označovala za "podivínského mnicha" a na několik let mu dokonce zakázala sloužit mše.
Kvůli stigmatům, krvácejícím ranám na dlaních a nártech připomínajících Kristova znamení, které se u mnicha objevovaly, ho Vatikán označil za šarlatána ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24.08.2009 - 19:28 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
t.klimovic píše:
to Jan: koho zajímá Tvůj názor...?
A koho Tvůj? ...

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: citace
PříspěvekNapsal: 24.08.2009 - 21:20 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
t.klimovic píše:
to Jan: koho zajímá Tvůj názor...?
A koho Tvůj? ...

"chlapci, chlapci..." :roll: , abych taky někdy ocitoval - a to dokonce doslova - našeho admina. :lol:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citace
PříspěvekNapsal: 25.08.2009 - 09:39 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Jiří Motyčka píše:
Jan píše:
t.klimovic píše:
to Jan: koho zajímá Tvůj názor...?
A koho Tvůj? ...

"chlapci, chlapci..." :roll: , abych taky někdy ocitoval - a to dokonce doslova - našeho admina. :lol:
Ten příspěvek od Fratr. Klimkoviče beru spíš jako srandu a podle toho na to reaguju.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kontroverze kolem Padre Pia
PříspěvekNapsal: 25.08.2009 - 09:51 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Jiří Motyčka píše:
Jan píše:
... A další kontroverze? ...
... NAPŘÍKLAD: ...

... např. iHNed.cz tady píše:
... V roce 2002, čtyřiatřicet let po svojí smrti, byl Padre Pio prohlášen papežem Janem Pavlem II. za svatého. Přitom katolická církev italského kapucína v době, kdy žil, označovala za "podivínského mnicha" a na několik let mu dokonce zakázala sloužit mše.
Kvůli stigmatům, krvácejícím ranám na dlaních a nártech připomínajících Kristova znamení, které se u mnicha objevovaly, ho Vatikán označil za šarlatána ...

Sorry ale Padre Pio nebyl mnich, byl řeholník. Mnichem lze nazvat pouze toho, kdo žije dle řehole sv. Banedikta (vztahuje se tedy na benediktiny, cisterciáky, trapisty a kartuziány, i kdy ti posledně jmenovaní tam mají nějaké své zvláštnosti navíc), Padre Pio patřil k řádu kapucínů, což je odštěp od františkánů, čili řád, řídící se řeholí sv. Františka z Assisi.
Co se týče toho "šarlatánství", tak to byla první fáze, kdy ho za šarlatána považovali, než se to vyšetřilo. Rozhodně to nebylo celou dobu co žil. V tomhle se ty noviny, či z čeho to cituješ, pletou (jako ostatněvětšinou většina tiskovin, když se snaží podat nějaké info z církevního života, prostě tomu nerozuměj). Můžu vřele doporučit knížku "Otec Pio" , ale napsal to P. Gabriel Amorth (exorcista), který se k Padre Piovi jezdil zpovídat. Vydalo to Karmelitánský nakladatelství a je to asi to nejlepší, co jsem o tomto světci četl.
A ty rány? Jak tedy vysvětlit, že mu je zafačovali, obvazy zapečetili, takže se k ranám nikdo nemohl dostat, a když mu je po čase sundali, tak rány byly bez známek hojení a krvácely stejně jako předtim. Jak to vysvětlit? Je to kontroverze?

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jan Bydlinský
PříspěvekNapsal: 25.08.2009 - 09:57 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Jiří Motyčka píše:
P.S. Nad kurzívou psanými špekulacemi zvostává rozum stát. :roll:
Mě zase zůstává rozum stát nad tím, cos citoval s Padre Piem, z toho si nic nedělej. :D

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25.08.2009 - 11:45 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Víš, že spousta poloateistů si jednoduše myslí, že stagmata se dělají za trest těm, kteří měli kdysi nějakou vinu na zabití Ježíše.
Teď jsem, četla úžasnou knížku OHEŇ V DLANICH, je to životopis Boba Marleyho, toho odredovaného rastamana z Jamajky. Po etiopském králi, který měl také stagmata, dostal prsten s judejským lvem, ten prsten kdysi daroval král Šalamoun královně ze Sáby, aby ho dala synovi, kterého s ním počala. Bob Marley byl totiž také z té židovské linie. Miluju ho a jeho úžasnou hudbu reggae!!!!!! Lidi, kteří ho nemají rádi, jsou ti, kteří se bojí jeho odkazu, věřím, že jeho stínová duše je tady s náni pořád. Má hodně fanoušků, možná ne v Západní civilizaci, ale rozhodně na celém světě!
V té knize o něm je mimo jiné psáno:" Jako zanícený Rastafarián, i Bob Marley věřil, že Vatikán je oním Babylonem, který, jak se praví ve Zjevení, zvými zločiny zradil všechny národy. Avšak nikdy se z něho nestal dogmatik ani demagog. Cítil, že se Řím musí zhroutit pod vahou svých vlastních činů, a dál se věcí nezabýval. Raději podporoval boj Afričanů za svobodu." Tu knížku mají v Levných knihách, protože tam nejsou dotisknuté 4 stránky, stála asi 69Kč.

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jan Bydlinský
PříspěvekNapsal: 25.08.2009 - 13:21 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
... Mě zase zůstává rozum stát nad tím, cos citoval s Padre Piem, z toho si nic nedělej ...
Z toho si nědělám naprosto nic, neb nejsem autorem onoho citovaného, ale server iHNed.cz, takže ... :wink: :P

A jinak je mi to celé celkem šumák, protože si jistě dovedeš představit, jak mi asi na svatosti Padre Pia a jeho zázracích záleží. Abych měl život jednodušší, tak pozemský život vašich svatých a jejich zázraky jsem dávno přestal řešit, a to dokonce i z pohledu historika. :|

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 25.08.2009 - 13:36, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citace
PříspěvekNapsal: 25.08.2009 - 13:27 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
... Ten příspěvek od Fratr. Klimkoviče beru spíš jako srandu a podle toho na to reaguju.
O. K.
Ale podruhý tam zkus vložit ňákej smajlík (pro nás "nechápavé"), co to vyvede. Od toho přece smajlíky a emotion ikonky jsou, že ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 25.08.2009 - 21:36, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 25.08.2009 - 14:05 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Jiří Motyčka píše:
A jinak je mi to celé celkem šumák, protože si jistě dovedeš představit, jak mi asi na svatosti Padre Pia a jeho zázracích záleží. Abych měl život jednodušší, tak pozemský život vašich svatých a jejich zázraky jsem dávno přestal řešit, a to dokonce i z pohledu historika. :|
Tak proč to vytahuješ? S Padre Piem jsi začal Ty...

Dáša Nová píše:
Tu knížku mají v Levných knihách, protože tam nejsou dotisknuté 4 stránky, stála asi 69Kč.
Jo, v LK seženeš různý věci. I Malleus maleficarum. Taky mám jedno doma, i když jen tak pro zajímavost. Zkrátka škváry, i když sem-tam se tam něco kvalitního vyskytne. Nicméně Tebou zmíněná knížka ve mně moc důvěry nevzbuzuje. Že považoval Vatikán za Babylon? Co kdybych se taky zhulil jako jeho fanouši? A pak Tě budu považovat třeba za Elišku Přemyslovnu. :D
Ale dobrý, až mi dojde topivo, poohlídnu se po tý knížce. Bez čtyrech stránek se stejně k ničemu jinýmu nehodí.

_________________
Ut omnes unum sint.


Naposledy upravil Jan dne 25.08.2009 - 14:52, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jan zkouší ...
PříspěvekNapsal: 25.08.2009 - 14:40 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Citace:
Jan píše:
... A další kontroverze? ...
Možná mi to nebudeš ani věřit, ale ZAS(!) ti mi ňák došly argumenty ...
Jan píše:
... A další kontroverze? ...
... NAPŘÍKLAD: ...

Jan píše:
... Tak proč to vytahuješ? ...
Třeba proto, aby ses náhodou nedomníval, že mi ty argumenty opravdu došly. :wink:

Dám ti jednu dobrou radu a jako obvykle zadarmo. Nezkoušej mě těmito a podobnými otázkami. Vzpomeň si, taky jsi mě už zkoušel z toho, zda mohou být ještě horší papeži než Alexandr VI. :D , protože ses patrně domníval, že žádné příklady neuvedu. :roll:
A jak to dopadlo, se mohli všichni přesvědčit tady ... Sorry, že se k tomu vracím. :|

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jan zkouší ...
PříspěvekNapsal: 25.08.2009 - 14:50 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
To víš, Tebe zkoušet mi působí obzvláštní rozkoš... :D

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jan zkouší ...
PříspěvekNapsal: 25.08.2009 - 15:54 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Jj, ale zkoušející by měl dbát na to, aby se jeho otázky nevobrátily nakonec proti němu. To je taky rada zdarma.

Ale nechme toho škádlení a pojďme se raději věnovat historii, ať tam u těch témat furt nevisí můj nick :oops: a když je teď frater Iohannes na dovče a nemůže přispívat ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz