Právě je 20.04.2024 - 00:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: profesionální patologická deformace
PříspěvekNapsal: 09.11.2009 - 12:33 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Bernard Gui píše:
... Pracuji v pohrebnictvi ...
Ale to my už přece dávno víme, netřeba to takto anoncovat. A obrázek o přispěvateli s nickem Bernard Gui si již každý nepochybně udělal.

Bernard Gui píše:
... Kdyz jsem se dovedel ze se jedna o byv. luteranskeho pastora, tak jsem zacal skladat basne zde i pro CR- vsechna finska luteranska fora jiz o tom vi. Skoda ze nemohu zverejnit foto jak ten pastor vypadal.
:shock: :roll: Chápu, že se v tvém případě může jednat o eufemicky řečeno profesionální deformaci, ale věř mi, že by to bylo krajně nevkusné a postrádalo by to elementární, nejen křesťanskou úctu k zemřelému. :idea:

P.S. Mohu-li tě o něco (zatím ještě) zdvořile požádat, tak na naše fórum takové básně nepiš a už vůbec ne opatřené těmi tvými - jak to správně nazvat - patologickými komentáři. V opačném případě to bude bez náhrady smazáno. Pokračovalo-li by to v tomto duchu i nadále, bude ti zablokován profil.
Vím(e), že naše fórum nemáš rád, to je naprosto legitimní pocit, ale bylo by nanejvýš vhodné i účelné, dávat tento pocit najevo poněkud kultivovanější formou. Pokud to JE pro tebe nepřekročitelná bariéra (a Bůh ví, že JE!), tak sem raději přestaň příspívat. :!: Ber to jako dobře míněnou a přátelskou radu.
:wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 14.11.2009 - 10:35, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09.11.2009 - 13:02 
Offline
mystifikátor/ka

Registrován: 03.09.2008 - 10:35
Příspěvky: 61
Bydliště: Kuusamo- Finland
Rozumim Vam ze jsem to prehnal. Neni pravda ze Vase forum nemam rad,ale byl bych samozrejme rad, kdyby jste se opet navratili do luna Cirkve katolicke. Velmi se Vam omlouvam za basen, kterou jsem slozil. Vim,ze mne to neprijde..ono tuto profesi clovek obcas musi brat s humorem, kdyz clovek vidi kady tyden velmi smutne a deprimujici veci. Ja si pak ani neuvedomim, ze co je pro mne "normalni- toho se rada lidi desi. Velmi se Vam omlouvam, ja vim ze to nekdy prehanim. Prosim, prijmete moji omluvu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09.11.2009 - 13:14 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Pastor zemřel věkem a ty jsi mu ve své zlo-básni přiřkl, že zemřel na alhokol. :roll:
Nadřazenecké keci o tom, že se zbloudilí protestanti musí vrátit do lůna jediné a správné sváté církve římské, píšeš všude a pořád. Co jsi ale nenapsal je přesvědčivý důvod o tom proč by jsme tuhle hloupost měli udělat. Raději to ale nepiš, protože by jsem umřel smíchy.

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pravda a lež
PříspěvekNapsal: 09.11.2009 - 13:24 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Bernard Gui píše:
... Neni pravda ze Vase forum nemam rad ....
Lhát si můžeš sám "sobě do kapsy", ale ne mně. Natolik tě už znám. :!: :wink:

Bernard Gui píše:
... Velmi se Vam omlouvam za basen, kterou jsem slozil. ...Velmi se Vam omlouvam, ja vim ze to nekdy prehanim. Prosim, prijmete moji omluvu.
Kecy. :!: Tvá omluva je farizejská ... :|

Bernard Gui píše:
... ale byl bych samozrejme rad, kdyby jste se opet navratili do luna Cirkve katolicke ...
Tak to zřejmě nehrozí ... :D

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pravda a lež
PříspěvekNapsal: 09.11.2009 - 14:41 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Jiří Motyčka píše:
Bernard Gui píše:
... ale byl bych samozrejme rad, kdyby jste se opet navratili do luna Cirkve katolicke ...
Tak to zřejmě nehrozí ... :D

Za současného proradného Vlčákovsko-Halíkovsko-Gaubnerovského (když zústanu v naší české kotlině) vedení to určitě nehrozí. :wink: :lol:
Stále si tedy budu lebedit v Masarykovsko-Komensko-Husovském odkazu a klidně ať si tomu papeženci říkaji zvrácená slepá větev židovství (citace prof.Halíka) a já na to budu hrdý. :!:

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Halík a slepá větev židovství
PříspěvekNapsal: 09.11.2009 - 15:03 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Sabin píše:
... Stále si tedy budu lebedit v Masarykovsko-Komensko-Husovském odkazu a klidně ať si tomu papeženci říkaji zvrácená slepá větev židovství (citace prof.Halíka) ...
:? Sabine, a neříkal to o něčem jiném či v jiné souvislosti, ten Halík? Nemyslel tím, že onou slepou větví židovství, je reformace, resp. protestantizmus? ...
Teda, aniž bych chtěl kverulovat, protože já si jeho citáty nezapisuju ... :oops: :)

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09.11.2009 - 15:04 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Jasně, mluvil o protestantismu. Docela dobré, ne? :wink:

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: křesťanství
PříspěvekNapsal: 09.11.2009 - 15:14 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Ale do důsledku vzato, tak celé křesťanství je odnoží judaizmu. Odnoží, která neusychá, ale hezky se zelená a pěkně kvete a voní. Pochopitelně jsou na ní i trny, ale možná právě proto nejde tak lehce utrhnout a neschne.
To, na čem stojí a s čím i padá euroatlantická civilizace, nemůže být slepou cestou. :idea:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09.11.2009 - 15:32 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Jenomže pro něj (a zjevně nejen pro něj) existuje pouze jediná správná cesta k Bohu a tou je ta jejich. :roll:
Mě je to buřt, ať si věří v co chtějí, to je jejich problém. :lol:

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: reakce na omluvu
PříspěvekNapsal: 11.11.2009 - 12:04 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Vladimír Volkmann píše:
... Předem se omlouvám za to, že ačkoliv má mít fórum přednostně světský charakter, můj příspěvek bude o náboženství, neboť se domnívám, že právě ono hrálo v tom počátečním "ryzím" husitském hnutí hlavní roli ...
Za to není třeba se vůbec omlouvat a to hned z několika důvodů.
Ano, naše fórum v těchto Zásadách... je skutečně deklarováno jak světské. To na jedné straně. Na druhé straně však nelze oddělit dějiny husitské revoluce a českou reformaci, jako vyvrcholení revolučního procesu, od náboženských a věroučných aspektů. Toto je axiom, s ním se chtě nechtě musí vyrovnat i ateista.
To se pochopitelně netýká jenom období husitství, ale např. celého dlouhého pobělohorského období, ale i mnoha dalších, ne-li všech, neboť křesťanství od dějin po r. 0 prostě a jednoduše oddělit nejde.

Tento položený důraz na to, že toto fórum je sekulární, souvisí pouze s oprávněnými obavami, aby se toto fórum o historii nepřeklopilo v jakousi platformu, kde budou hlásány (jen) jakési konfesionální doktríny a předkládány názory z oblasti religionistiky, které již nemají s husitstvím vůbec co do činění, nebo aby zde nebyl prováděn skrytý nebo dokonce zjevný nábor do církví jakékoli konfese.
Je třeba si uvědomit, že toto fórum čte i ateistická většina společnosti české kotliny a ta náš server i toto fórum navštěvuje především s bohulibým záměrem něco se o husitství dovědět. Na to bychom neměli zapomínat, neboť tento server a jeho fórum nebyly vytvořeny pro pár "vyvolených" jedinců, což se pochopitelně týká i mojí nepatrnosti.

Hlavním záměrem tohoto serveru, a to bych chtěl podtrhnout především, je osvěta týkající se tak kontroverzního tématu jakým husitství bezesporu je a narovnání nejen pokřivených názorů, které zasel do myslí mnoha lidí minulý režim, ale i nepřesných nebo zcela mylných názorů, jež se tady objevily po listopadu '89.
V druhém plánu tento server vznikl i jako vlastenecký, skládající hold husitství, jako jednomu z nejvýznamnějších období v našich národních dějinách. V tématech ryze historických tohoto fóra by se však tento postoj neměl zaměnit s kritickým hodnocením husitství, neboť by tím ztratil na věrohodnosti.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12.11.2009 - 15:06 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Sabin píše:
Pastor zemřel věkem a ty jsi mu ve své zlo-básni přiřkl, že zemřel na alhokol. :roll:
Nadřazenecké keci o tom, že se zbloudilí protestanti musí vrátit do lůna jediné a správné sváté církve římské, píšeš všude a pořád. Co jsi ale nenapsal je přesvědčivý důvod o tom proč by jsme tuhle hloupost měli udělat. Raději to ale nepiš, protože by jsem umřel smíchy.
Pro případ alkoholismu u protestantů netřeba chodit daleko. Co takovej Mikuláš Drabík? Chlastal první ligu, v opilosti měl vidiny a ty pak komenskej vydal tiskem pod názvem "Lux in tenebris" coby prorocká vidění (Drabík tam mimo jiné básnil o poprotestantštění Turků a porážce katolíků s jejich pomocí).

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12.11.2009 - 18:24 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Zjistila jsem, že když tady cituji z některých mých oblíbených knížek, je to jen přilévání oleje do ohně. Přímý účastník té doby není a my všichni stejně máme to, co víme, jenom z knížek.
Bůh je Světlo a Satan Temnota, takže je jasné, že ti světlejší lidští duchové jsou ti, kteří jsou blíž k Bohu, hledají Pravdu a Boží spravedlnost. Se vzdělaností a nějakými rozumáři to ale nemá nic společného.
U Karla IV. šlo zase o to, že budoval Prahu jako hlavní město Evropy, magické vyzařování celé soustavy, kterou zbudoval, trvá dodnes a jako tenkrát je i nyní jen otázkou času, kdy bude dost vnímavých lidí a Čechy se opět stanou středem duchovnosti.

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12.11.2009 - 18:40 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Dáša Nová píše:
Zjistila jsem, že když tady cituji z některých mých oblíbených knížek, je to jen přilévání oleje do ohně.

Kdepak sestro Dášo, pouze normálně diskutujeme. Jsme na jedné lodi a je přeci normální, že lidi stejné víry mají na určité maličkosti jiné názory či pohledy.
Je pravda, že bratr Jiří je někdy (jak tomu říkám já) zbytečně chytrý :lol: (nemyslím to hanlivě :wink: ), ale je v pohodě. No a na papežence se vyprdni, těm to pak spočítá Bůh. :wink:

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: alkoholizmus
PříspěvekNapsal: 12.11.2009 - 23:59 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Ále, ale, Jeníku, kdepak ses nám toulal, už se nám stejskalo, mně asi nejvíc ... :cry:
Skoro na den přesně jeden měsíc jsi u nás absentoval. Že by ses zapomněl na nějakém katolickém dýchánku, kde se podávalo pochopitelně jen nealko? ... :wink: :)

Měl by ses možná nejdřív rozkoukat, co se tady na fóru za ten měsíc událo. Na takto dynamickém fóru je měsíc poměrně dlouhá doba. Ty jsi jistě velice zaneprázdněn, tak si raději ani netroufám odhadnout, jak ti bude dlouho trvat, než se v těch všech nových příspěvcích zorientuješ. Ale málem bych zapomněl. Témata o historii ty budeš ignorovat, takže by ti to nemuselo zase až tak dlouho trvat, co řikáš ... :wink: 8)

Jan píše:
... Pro případ alkoholismu u protestantů netřeba chodit daleko ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13.11.2009 - 10:26 
Offline
velitel vozu
velitel vozu

Registrován: 31.08.2009 - 13:47
Příspěvky: 324
Bydliště: Petrovice
Pokud vím, tak papež si po II. vatikánu trochu zreformoval tituly, už není vicarius Christi (náměstek Kristův) ani summus pontifex (nejvyšší stavitel mostů) ale opět servus servorum Dei (sluha sluhů Páně)

_________________
De omnibus est dubitandum.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz