| www.husitstvi.cz http://www.husitstvi.cz/forum/ |
|
| Husitství v komerci http://www.husitstvi.cz/forum/viewtopic.php?f=13&t=479 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | Dorful [ 17.05.2007 - 19:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Husitství v komerci |
Tohle mě docela zaujalo:
Více na http://www.pyroco.com/katalog/kompakty.html |
|
| Autor: | Kolssteyn [ 17.05.2007 - 20:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Husitství v komerci |
Dorful píše: Husitství v komerci To je celkem dobré téma pro novou kapitolku. |
|
| Autor: | Dorful [ 18.05.2007 - 19:28 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Když už jsme naťukli téma Kolekce pamětních medailí doby husitské, rozebral bych to úplně. Na http://www.pametnimedaile.cz/index.php?page=husite/husite lze nalézt nejen nám známou medaili Prokopa Holého, ale i Jan Roháče z Dubé, který má chybný erb. Zkřížené ostrve se mu sice občas přisuzují, ale je snad prokázáno, že měl v erbu zavinutou střelu (odřivous) nebo se pletu? Jako třešničku bych bral nadpis stránky s medailí Jan Žižky - Jan Žiška z Trocnova |
|
| Autor: | Jiří Motyčka [ 18.05.2007 - 23:12 ] |
| Předmět příspěvku: | "Chybička" se vloudila... |
Dorful píše: ...měl v erbu zavinutou střelu (odřivous) nebo se pletu?... Bohužel, nepleteš! (viz http://www.husitstvi.cz/g84.php)
Já se však s touto fatální chybou setkávám poprvé... |
|
| Autor: | Dorful [ 21.05.2007 - 19:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: "Chybička" se vloudila... |
Jiří Motyčka píše: Dorful píše: ...měl v erbu zavinutou střelu (odřivous) nebo se pletu?... Bohužel, nepleteš! (viz http://www.husitstvi.cz/g84.php)Já se však s touto fatální chybou setkávám poprvé... Chybný erb snad použil někde Mikoláš Aleš. |
|
| Autor: | Jiří Motyčka [ 21.05.2007 - 23:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: "Chybička" se vloudila... |
Dorful píše: ...Chybný erb snad použil někde Mikoláš Aleš. Pravdu díš, bratře Dorfule! - http://www.husitstvi.cz/g97.php |
|
| Autor: | Kolssteyn [ 22.05.2007 - 08:04 ] |
| Předmět příspěvku: | JAN ROHÁČ |
Hezky si tu polemisujete o Janu Roháči, ale tak mě napadá, že ač se o něm občas mluví i jinde, že taková jedna z největších osobností husitské éry nemá vůbec vlastní téma... |
|
| Autor: | Jiří Motyčka [ 22.05.2007 - 09:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: JAN ROHÁČ |
Kolssteyn píše: Hezky si tu polemisujete o Janu Roháči, ale tak mě napadá, že ač se o něm občas mluví i jinde, že taková jedna z největších osobností husitské éry nemá vůbec vlastní téma... Tak pomalu "s tou flintou" Když však zadáš heslo "Roháč" do vyhledávače tady na fóru, vylézou ti dvě stránky příspěvků. Ale jinak souhlasím, že by si zasloužil své téma v kapitole "Významní protagonisté revoluce", už ani nevím, kdo ji inicioval. Horším dluhem je heslo "Jan Roháč z Dubé" a jeho rozsah v Rejstříku osob. Jj, to je daleko horší! |
|
| Autor: | Jiří Motyčka [ 17.08.2007 - 16:10 ] |
| Předmět příspěvku: | dům pánů z Kunštátu a Poděbrad |
Chtěl jsem na to upozornit, ale nevěděl jsem, kam toto http://www.novinky.cz/bydleni/rekonstru ... 4jtk5.html zařadit, tak snad sem. Např. do tématu o Jiřím z Poděbrad jsem se jaksi ostýchal... |
|
| Autor: | Dáša Nová [ 09.04.2011 - 20:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Žižka na první pozici |
http://www.casopisstavebnictvi.cz/file- ... a_trhu.pdf V časopise Stavebnictví jsem našla krásnou noční fotografii Jana Žižky na Vítkově. Dali si ho tam, protože vedl vítězně husity a oni zase vedou na trhu s časopisy o stavebnictví. Přejme jim, aby ubránili svoji pozici stejně jako Žižka na Vítkově. |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|