Právě je 19.04.2024 - 21:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Důvodem situace na fóru je...
zaneprázdněnost přispěvatelů 29%  29%  [ 5 ]
úpadek úrovně 0%  0%  [ 0 ]
příliš vysoká úroveň 35%  35%  [ 6 ]
vzájemné znesváření 6%  6%  [ 1 ]
nevím 6%  6%  [ 1 ]
jeho specifikum a monotématické zaměření 24%  24%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 17
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08.06.2008 - 10:06 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 16.05.2007 - 06:27
Příspěvky: 99
Ačkoli Kolštejn zde nastolil otázku spíše úpadku stránek (zde bych to viděl jasně - admin nemá vůbec čas - bohužel), vyjádřím se k problému "úpadku fóra".
Husitství je velmi obsáhlý obor, ovšem velmi specifický výsek českých dějin. A vyvolává emoce. A není divu, když od té doby nejsou jedny české dějiny, ale hned dvoje, dva historioideologické koncepty českých dějin i české budoucnosti. Jednoduše všeobecná rozpolcenost.
Určitě tohle fórum mělo řepácké časy, kdy se tvrzení podkládala spíše politickoideologickými názory, než reálnými fakty. Ty časy jsou dávno pryč.

Čili, ano, zde na fóru je jedna vůdčí osobnost s neuvěřitelnými znalostmi husitství, která je schopna obsáhnout většinu témat. A je jedno, jestli je katolík, nebo husita.

Kdyby byl spíše na té katolické straně, tak by mne velmi zajímalo, jestli by se nepřející do tohohle fóra a stránek opírali a otírali veřejně, ale hlavně v plivancích v soukromí, ne jako do marxisticko- jiráskovského ale jako německo-koniášovského (Pekaře bych sem vůbec netahal, většinou o něm nejvíce mluví ti, kteří ho nikdy nečetli a slyšeli, že byl proti TGM a reformaci české obecně).

A pak tu je několik málo přispěvatelů, kteří brilantně zvládají svůj specifický úsek, který se týká husitství - Kolštejn a severočeská šlechta. Ale povětšinou spoustě dalších témat se nikdy nevěnovali, hlouběji je nezkoumali.
Někteří tací, po první známce nesouhlasu jiných se svým názorem, ve své pýše a neomylnosti zahořkli a místo výměny názoru, dokážou ze svých úst vypouštět už akorát jedovaté hady.

Nakonec tu je několik lidí, kteři se potřebují na něco zeptat. Ale ti povětšinou nikdy neoživí dlouhodobě diskusi.

Jak z toho ven, nevím. Nejsem si vůbec jist, jestli mezi laickými zájemci je vůbec někdo, koho husité zajímají jinak než povrchně - světonázorově. A profesionálové se do amatérských debat na internetu pouštějí velmi zřídka. Takže možná s další generací.

_________________
https://www.e-stredovek.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: proč odešli ...
PříspěvekNapsal: 26.11.2008 - 09:00 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
anonymous na fóru Středověku na adresu mojí nepatrnosti nedávno píše:
... Navíc jsem měl takový dojem, že z www.husitstvi.cz už všichni utekli a přispíváš tam už jen ty :D ...
... a připadá mu to dle přiloženého smajlíka jaksi legrační. No, když už ho to tak pobavilo a „má ten dojem“, tak jsem rád, že na našem fóru, z něhož „už všichni utekli“, mu aspoň něco dělá radost. :D

Toto moudro onoho anonyma mě však ještě přivedlo na zdánlivě úplně jinou myšlenku, o niž se musím podělit a která souvisí právě s těmi uprchnuvšími.
Ještě jednou – doufám že naposledy – se vrátím k těm, co již před drahným časem toto fórum opustili, mj. z následujících důvodů (uvedeno kurzívou):
Citace:
Ještě, ... mě tak napadlo, jestli ten "úpadek" našeho fóra není způsoben tím, že si tady pouze dva max. tři (proboha, víc nééé!) přispěvatelé slušně řečeno "masírují své ego" a "vzájemně se poplácávájí po ramenou". Navíc "není možné na něm debatovat normálním způsobem, protože všechno je jaksi již předem dáno"...

Ti, co odtud „utekli“ nebo byli "vyštípáni", tak nám mj. vyčítají (možná dodnes), že se tady jen „poplácáváme po ramenou“. Když byli taky poplácáváni po ramenou (rozuměj souhlasně přijímány jejich názory, protože bylo věru proč s nimi souhlasit :!: ), tak se jim na tomto fóru docela líbilo a vůbec nekritizovali to, co začali pomlouvat až po svém odchodu. V momentu, kdy se s nimi (poprvé) začalo zásadně nesouhlasit, „poradili se s Vaňkem“ :idea: ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 02.12.2008 - 13:43, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02.12.2008 - 08:26 
Offline
práče
práče

Registrován: 05.11.2008 - 21:18
Příspěvky: 11
Dle mě je úpadek dán spíše tím, že diskuse obsahuje především mnoho opravdu odborných reakcí.
Když to vezmu z pohledu svého, tak jestli převážná většina návštěvníků fóra má co dělat aby pozřela nejprve zde zapsané reakce a poznatky, tak si začnou připadat jako žáček první třídy :)
Do nedávna jsem si myslel, že o husitech vím dost. Po přečtení několika příspěvků ve fóru jsem přesvědčen, že nevím takřka nic. V podstatě nemám ani možnost reagovat na diskuse. Problematika je zde probírána hlouběji, než jsou mé znalosti a určitě na tom takto nejsem sám.
Takže bych stav fóra neviděl přímo jako úpadek, ale pouze jako zdroj opravdu odborných informací, kde nemá moc možností reagovat jen tak každý a stává se z něj spíše pasivní člen fóra.
Na jednu stranu je to velice přínosné, ale na druhou stranu bohužel malilinko přicházíme o možnost zapojovat se do diskuse v případě, že naše znalosti jsou spíše "povrchní".

_________________
máme být na co hrdí!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: odbornost fóra
PříspěvekNapsal: 02.12.2008 - 10:49 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
FrantaB píše:
...Takže bych stav fóra neviděl přímo jako úpadek, ale pouze jako zdroj opravdu odborných informací, kde nemá moc možností reagovat jen tak každý a stává se z něj spíše pasivní člen fóra.
Na jednu stranu je to velice přínosné, ale na druhou stranu bohužel malilinko přicházíme o možnost zapojovat se do diskuse v případě, že naše znalosti jsou spíše "povrchní".
Františku "B", máš do jisté míry pravdu.
Nakonec "odbornost" tohoto fóra některé přispěvatele možná odradila, a to z důvodů zcela privátních, které jsem se snažil "analyzovat" v jiných příspěvcích. A jiní přispěvatelé pouze nahlédli, napsali pár i fakt dobrých příspěvků a už se sem nevrátili nebo se vracejí zase až po čase...

Přesto si dovolím tvrdit, že je tady spousta témat odborných i méně odborných, na něž stačí aspoň nějaká povědomost o husitství (vím, to je velice relativní pojem!) a lze se do diskuze zapojit. Třeba nějakým vlastním názorem na věc, vlastní, byť sebekrkolomější hypotézou, která jiným přispěvatelem může být naprosto popřena a vyvrácena. Ale o tom přece diskuze je. Nikdo tady za své názory nebyl snad diskriminován, nikomu nebyly příspěvky mazány, pouze bylo ostřeji reagováno na některé "ultras" názory např. v tématech o Žižkovi.
A jako asi nejkontrastnější příklad výše naznačeného uvedu třeba toto téma. A podobných je tady více, jen najít to správné, které nejvíce "sedne". ... :wink:
Ačkoli se zdá, že převažují odborná témata a příspěvky, tak to přece ještě neznamená, že se v nich za každých okolností musí debatovat jen tzv. odborně. Diskuze na těchto fórech je i o kladení jakýchkoli dotazů k danému tématu, které tazatele zajímá. Ale nikoho snad nemusím mentorovat, jak se na fórech tohoto druhu diskutuje ... :wink: :)

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 05.01.2009 - 11:41, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19.12.2008 - 12:34 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
FrantaB píše:
Dle mě je úpadek dán spíše tím, že diskuse obsahuje především mnoho opravdu odborných reakcí.
Z tohoto důvodu a vlastně hlavně proto vznikly tyto stránky. Snažíme se z nich (hlavně tedy bratr Jiří) vytvořit nejlepší stránky o husitství. Myslím si, že i přes všechny škarohlídy a posměváčky, se nám to i daří a to je skvělé.

FrantaB píše:
Když to vezmu z pohledu svého, tak jestli převážná většina návštěvníků fóra má co dělat aby pozřela nejprve zde zapsané reakce a poznatky, tak si začnou připadat jako žáček první třídy :)
Věř mi, že někdy si tak připadám i já. :wink:

FrantaB píše:
Do nedávna jsem si myslel, že o husitech vím dost. Po přečtení několika příspěvků ve fóru jsem přesvědčen, že nevím takřka nic.
Historie je sama osobě velice složitá a když se zaměříme na tak vážné téma jakým je husitství zjištíš, že čím více člověk čte, tím více ví, ale zároveň i neví. Také jsem si myslel, že po přečtení 50-ti knih o husitství, jsem odborníkem, ale hodně rychle jsem byl z tohoto omylu vyveden. :lol: Tady ale nejde o soutěž "Kdo ví odpoví", ale o vzdělávání, sdělování si vzájemný postřehů a diskuzi.

Když to shrnu, tak na velice odborné, objektivní a "klidné" příspěvky je zde brat Jiří a na "ultra" věci jsem zde já. Bratr Michal G. má rodinné povinnosti, takže se bohužel na chvilku odmlčel.
Poslední na závěr chci říci, že někomu může připadat naše Diskuzní fórum jako mrtvé, ale vždycky se snažíme odpovědět na každý nový příspěvek.

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22.12.2008 - 13:46 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Sabin píše:
FrantaB píše:
...si začnou připadat jako žáček první třídy :)
Věř mi, že někdy si tak připadám i já. :wink:
Asi kromě Jirky všichni! :lol:
Ale naštěstí je vždycky možnost vytvořit si téma k diskusi takové, které bezprostředně zajímá mě... otázkou je, nebude-li to jen monolog. :D
V každém případě se nikdo nemusí bát, že by si někdo někoho pro nějakou neznalost dobíral. Forum je právě od toho, aby něčí neznalosti doplňovalo, ale tomu musí předcházet otázka. 8)

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22.12.2008 - 14:12 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Kolssteyn píše:
Forum je právě od toho, aby něčí neznalosti doplňovalo, ale tomu musí předcházet otázka.

Přesně tak. :wink: Nejde přeci o to, aby jsme soutěžili kolik je tu lidí a kolik máme témat a kolik odpovědí. Tím se kvalita stránek nehodnotí a ani to není důvodem vzniku těchto stránek. Hlavní je, aby se tu lidi dozvěděli to co potřebují a aby jsme pomohli těm, kteří se pídí po poznání.

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: počet lidí na fóru
PříspěvekNapsal: 22.12.2008 - 19:26 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Sabin píše:
...Nejde přeci o to, aby jsme soutěžili kolik je tu lidí ...
... tak to už vůbec ne.
To ponechme jiným serverům a jejich diskuzním prostorám. A že jsou stále tací, kteří poukazují na to, že si tady na tomto fóru povídá furt jen jeden a sám se sebou, tak to budeme ignorovat.
Nakonec ona to není ani pravda, ale ten dojem může být vyvoláván taky velkými prodlevami mezi příspěvky některých i stálých přispěvatelů ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22.12.2008 - 23:38 
Offline
cepník
cepník

Registrován: 10.07.2008 - 21:23
Příspěvky: 103
Bydliště: Police nad Metují
Já jsem tu každý den a těším se na každý nový příspěvek. Kritizování nějakých primitivů mě nezajímá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29.12.2008 - 11:55 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Pokud jde o mne, tak prodlevy jsou z těchto několika malých důvodů:
1) nemám doma internet
2) mám také jiné zájmy, záliby a koníčky
3) mám práci
4) jsem lenivý jako prasátko :lol:

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: důvody...
PříspěvekNapsal: 29.12.2008 - 15:35 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Sabin píše:
... 1) nemám doma internet...
To je závažný problém! Nechci radit, ale s tím by se mělo opravdu něco udělat. Já už bych si život bez internetu doma nedoved' vůbec představit. A to zdaleka nejenom kvůli našemu serveru, je tady spousta dalších dobrých důvodů ... :wink:

Sabin píše:
... 4) jsem lenivý jako prasátko...
Až budeš mít internet doma, na lenošení nebudeš mít čas a budeš si zase ztěžovat na závislost a nedostatek času. Vím, o čem píšu... :D

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: důvody...
PříspěvekNapsal: 29.12.2008 - 15:50 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Jiří Motyčka píše:
Sabin píše:
... 4) jsem lenivý jako prasátko...
Až budeš mít internet doma, na lenošení nebudeš mít čas a budeš si zase ztěžovat na závislost a nedostatek času. Vím, o čem píšu... :D

To je jeden z důvodů proč se mu doma bráním. :lol: Stejně mu ale neuteču. Já vím. :wink:

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Cenné rady - zpětná vazba
PříspěvekNapsal: 05.01.2009 - 11:21 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Na spřáteleném serveru náš kamarád Martin Picek 3. 1. 2009, v 22:51 o mojí nepatrnosti, která po všech možných pejorativních nařčeních byla nakonec označena i za škrtiče, napsal:
"... tam čas od času pronikne nějaký naivní človíček, který neví, o co jde a je samozřejmě okamžitě zardoušen bratrem hejtmanem, za což si tento vyslouží obdiv svého velitele vozu, sudličníka, cepníka a práčete."
Ano, to bude jistě také závažný důvod, proč je na našem fóru "málo" přispěvatelů. Když totiž sem na fórum náhodou nějaký "naiva" vstoupí, tak je ve své nevědomosti "okamžitě (v teráriu) zardoušen bratrem hejtmanem" za frenetického a souhlasného potlesku auditoria složeného ze stálých a věrných přispěvatelů uvnitř "terária" a ti ostatní tomu přihlížejí za sklem (monitoru).
Navíc v tomhle "teráriu" převažují všelijaká ahistorická témata a anomálie, o nichž "především" diskutujeme a ty je třeba zkritizovat a upozornit na ně jinde, daleko od "terária", abychom měli vůbec nějakou zpětnou vazbu. Proto je třeba z bezmála pěti tisíc příspěvků tohoto fóra vyzobnout vždy jeden "příznačný" a ten s rozkoší zdrbat. No, jak je ctěná libost. :)

Pozor přátelé, važme si upřímně těchto cenných rad a této nepřímé zpětné vazby! Náš kamarád, výše citovaný, na základě svých vlastních bohatých zkušeností z jiných diskusních fór totiž velice dobře ví, o čem píše ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 01.02.2009 - 12:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cenné rady - zpětná vazba
PříspěvekNapsal: 06.01.2009 - 10:14 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Jiří Motyčka píše:
Martin Picek
... nemá o čem psát, tady se bojí, aby, když už by z něj něco vypadlo, aby mu na to někdo neodpověděl, protože by to třeba zase nerozdejchal.
"Kdo se bojí se.. v síni..."; nechme je dělat jejich potřeby tam, kde na to maj odvahu, aspoň to nezasí.... tady! :twisted:

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06.01.2009 - 10:51 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Musím se přiznat, že ty servery mě moc nelákají. Vlastně ani nemám čas, abych po nich brouzdal, takže je nečtu je a proto vlastně nevím o co přesně jde. Nemám ale důvod proč bych Vám bratři nevěřil. :wink:
Když mám ale čas, tak se snažím být na našich stránkách a ještě jsem tu nezažil, že by tu byl někdo někým zardoušen. Docela jsem se nad tímto slovním výrazem hezky zasmál, takže tímto děkuji. :lol: Jasně že tu někdy vytečou emoce a vznítí se oheň vášnivé diskuze, dokonce i mezi námi bratry, ale to je jenom důkaz toho, že diskutujeme a neplácáme si vzájemně po ramenou. :wink:

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz