Právě je 19.04.2024 - 09:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31.07.2010 - 13:25 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Napo_Leon píše:
nestačil jsem se divit, protože každý 2-3 dotaz nebyl ani tak dotaz, ale spíš nadávky a špinění Žižky
V případě Žižky se tomu ani nedivim. Leda by to byla anketa Největší český vrah.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31.07.2010 - 13:52 
Offline
velitel vozu
velitel vozu
Uživatelský avatar

Registrován: 31.05.2010 - 11:42
Příspěvky: 454
Jan píše:
Napo_Leon píše:
nestačil jsem se divit, protože každý 2-3 dotaz nebyl ani tak dotaz, ale spíš nadávky a špinění Žižky
V případě Žižky se tomu ani nedivim. Leda by to byla anketa Největší český vrah.

Byla podobná anketa o největšího zloducha v Čechách, na prvních místech byl Klaus, Gross a Škromach. To už samo o sobě ukazuje nulovou hodnotu podobných "projektů" :D

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: výsledky ...
PříspěvekNapsal: 27.08.2010 - 23:44 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Dáša Nová píše:
To, že se pohled na husitství změnil po roce 1989, jsem vlastně zjistila až někdy před 6 lety, když se volil Největší Čech, kterým se nestal ani Jan Hus ani Jan Žižka, jak jsem si naivně myslela ...
Tak, to by mi ani tak nevadilo, protože oba skončili v první desítce, což není vůbec špatný výsledek, když si uvědomíme, kteří všichni skončili za nimi ... :wink:

Co by však bylo daleko horší je to, co jsem se nedávno dozvěděl z docela důvěryhodného zdroje. Posuďte sami.
Měl prý zvítězit TGM, ale díky "otázce české" a Masarykově vztahu k husitství, či přesněji řečeno k reformaci české nakonec zvítězil Karel IV. Neboli pozice na prvních dvou místech byla jaksi "nenápadně" přehozena.
Ponechávám bez dalšího komentáře. :|

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28.08.2010 - 06:23 
Offline
velitel vozu
velitel vozu
Uživatelský avatar

Registrován: 31.05.2010 - 11:42
Příspěvky: 454
Já zase slyšel, že hlasování v podobných soutěžích se dá snadno zmanipulovat a někteří posílali i více hlasů.

Každopádně nedávno Čornej vyprávěl v historie.cz, jak Češi volili většinou podle toho, jak bylo s tím kterým v desítce nakládáno. A protože Karel IV. je postava těžko využitelná pro propagandu nebo k odsouzení, tak volili lidé Karla IV. Minulý režim s ním nijak nehýbal, stejně tak jako v první republice nebo v obrození. Doby se mění, ale pro všechny byl Karel IV. největší český král. A to, že Hus a Žižka skončili až za jinými velikány? Upřímně řečeno, co by průměrně vzdělaný Čech a nezájemce o historii dokázal říci o Jiříkovi, Boleslavovi I., Přemyslovi I. a II. , atd...?

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz