Právě je 19.04.2024 - 09:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ROZČAROVÁNÍ
PříspěvekNapsal: 20.04.2022 - 20:12 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Budu se opakovat, ale je to nutné - pouze jako úvod k následujícímu textu. Válka na Ukrajině opět tento národ rozdělila na 2 skupiny – dle jednoho z průzkumů – v poměru 9:1 proti ruské agresi a barbarské válce na Ukrajině, kterou Rusko vede proti svému slovanskému bratru.

Bylo nutné předpokládat, že i mezi příznivci husitství se objeví ti, kteří jsou součástí oněch 10% a kteří stojí více či méně na straně Putina. Netušil jsem však, že jich bude tolik a že se budou zastávat dokonce vojenského řešení, tedy války, jako cituji „pokračování politiky jinými prostředky“. Byl jsem tímto konstatováním naprosto šokován při vědomí toho, co Rusové páchají za zvěrstva na nevinných civilistech vč. dětí. Tito taky husité si možná spletli brutalitou prosycené 15. století s naším jednadvacátým. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Možná zcela účelově hledají jakési neexistující analogie mezi obrannou válkou husitů, mezi občanskou válkou probíhající v husitských Čechách s asijským stepním terorem v podobě války vedené ruským agresorem. Nevím! :?
Oponoval jsem tím, že pokud se Rusové domnívali, že Ukrajina je plná nacistů a banderovců a že ukrajinská majorita ubližuje ruské menšině, lze použít jistě mnoho různých jiných, mírových prostředků proti svému bezprostřednímu sousedu, počínaje ekonomickými sankcemi a konče zpřetrháním kulturních a sociálních vazeb. To by však v čele země nesměl stát Putin.
Tito lidé si neuvědomují, že obdobný důvod by mohl Putin aplikovat i při útoku na kteroukoli jinou demokratickou zemi, protože v tomhle pošahaném světě se obtížně hledá stát, který nemá problémy s (neo)nácky (Česko a Slovensko nevyjímaje), vč. nejvyspělejších demokracií jakými jsou Velká Británie a USA. V tom je agresivní zahraniční politika Putina, který si v ničem nezadá s Hitlerem, smrtelně nebezpečná.

Jsem smutný z mých kamarádů-husitů, kteří se stali součástí Putinovy páté kolony v Česku. Velice pochybuju, že by se hluboce věřící husité (kdyby se dožili naší neblahé současnosti) postavili na stranu bývalého militantního ateisty, z něhož se přes noc stal zcela účelově „pravoslavný křesťan“ přijímající podobojí, který v pravoslavných chrámech líbá ikony, zapaluje před nimi svíčky a který se stal věrným kámošem kolaboranta Kirilla, patriarchy moskevského a veškeré Rusi, tedy nejvyššího představitele Ruské pravoslavné církve. Nebo tomu bylo naopak? :D
Příloha:
černobíle1.jpg
černobíle1.jpg [ 10.92 KiB | Zobrazeno 5118 krát ]

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ta naše povaha česká
PříspěvekNapsal: 25.04.2022 - 12:05 
Offline
cepník
cepník

Registrován: 12.01.2015 - 10:22
Příspěvky: 141
Souhlas.
Ta desetina lidí, která důvěřuje ruské verzi, je možná celkem odpovídající (vzhledem k našim antisystémovým stranám jak zleva, tak zprava). Ale že v ní jsou i ti, kteří se zajímají o historii, je trochu překvapující. Nějak mi nejde do hlavy, jak takoví lidé přijmou dejme tomu tezi o nutnosti denacifikace Ukrajiny, když v Rusku více než polovina lidí uctívá Stalina jako "velkého vůdce" (přičemž v negativním světle ho dle loňského průzkumu vidí pouhých 16% obyvatel Ruska), diktátor má pro změnu rád Ivana Iljina (tedy myslitele blízkého skutečnému fašismu), archivy ke studiu moderních dějin jsou zavřené nebo dostupné velmi obtížně (i někteří čeští historici by mohli vyprávět), veřejná reflexe minulosti neexistuje...I těchto málo charakteristik by podle mě mělo stačit když ne k znevěrohodnění informací od takového státu/diktátora, tak na velmi obezřetný přístup k nim.
Pravděpodobně se v příklonu k ruskému podání konfliktu projevuje spíš nechuť k Západu, antiamerikanismus (nebo snad i tradiční proruský sentiment táhnoucí se už od 19. století?).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: důvody ...
PříspěvekNapsal: 25.04.2022 - 19:03 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Milan píše:
... Pravděpodobně se v příklonu k ruskému podání konfliktu projevuje spíš nechuť k Západu, antiamerikanismus (nebo snad i tradiční proruský sentiment táhnoucí se už od 19. století?).
Ano, Milane, ještě bych si dovolil vypíchnout euroskepticizmus, česky řečeno nechuť, či spíše nenávist k EU s cílem z ní odejít, tedy aplikovat czexit.
Citované důvody jsou velice pravděpodobné, blížící se stoprocentní jistotě. A přitom jsem přesvědčen, že málokdo z těch 90% bude tvrdit - aspoň pokud mohu mluvit za sebe -, že všechny procesy, vč. válek, odehrávající se v režii Západu jsou košer. Také EU není bez vad, ale ze 2 špatných řešení (členství v EU/mimo ni) je IMHO členství tím méně špatným. :|
Jenže to, co nám tady předvádí ten válečný zločinec z Kremlu, to snese ta nejpřísnější kritéria genocidy, i když někteří toto označení zatím stále ještě opatrně odmítají.

Co se týče proruského sentimentu, tak jsem se domníval, že jsme z něj byli jednou provždy vyléčeni ruskou invazí do Československa v srpnu '68. Bohužel jsem se mýlil. :cry:
Romantičtí obrozenci z 19. století měli plná ústa panslavizmu, který se od Habsburka odvracel směrem na východ k matičce Rusi. Z toho je zase vyléčil taky svého času panslavista Karel H. Borovský a stačil mu na to pouze roční pobyt v carském Rusku - viz jeho "Obrazy z Rus".

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: esej
PříspěvekNapsal: 06.06.2022 - 21:24 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Malé zamyšlení nad tím, proč HUSITSTVÍ tolik přitahuje pseudovlastence, neonácky a nyní i zastánce ruské agrese.

Zdravé vlastenectví by mělo být IMHO především kritické. Kritické k dějinným selháním našeho národa, např. v letech 1620, 1938, 1948, 1968, ale i k vývoji po listopadu 1989, jehož některé hořké plody, které se nám tu bohužel také urodily, sklízíme dosud. Pochopitelně po listopadu ’89 se urodily i sladké plody, z nich těmi nejsladšími jsou demokracie a svoboda.
Jak to souvisí s husitstvím? Mám za to, že ti vlastenci, kteří neskrývají zdravě kritický pohled na svoji vlast, jsou schopni si vytvořit i správný vztah i k husitství. A naopak! Základním předpokladem všech ryzích vlastenců by mělo být to, že neznají dějiny husitství pouze povrchně. U pseudovlastenců většinou tato významná znalost naší historie bohužel chybí. A tato neblahá skutečnost pak může vést k fangličkářství, kdy se husitská korouhev stává pouze jakýmsi zástupným symbolem jejich vlastenectví, po němž (po tom symbolu!) obrazně i doslova šlapou. Skutečný význam kalicha je jim zcela cizí. Také další husitské symboly se dají velice lehce zneužít pro jakoukoli činnost, které tito aktéři zcela účelově nazývají "vlasteneckou" … třeba "očistou".
Husité jsou pro ně příkladem vlastenců a boje za vlast, v němž poráželi několikanásobně početnějšího nepřítele. O.K. Podstata duchovního zápasu „Božích bojovníků“ jim však zcela nebo částečně uniká a tím pádem kloužou jen po povrchu podstaty reformace české. Tedy pokud vůbec chápou význam tohoto sousloví a souvislost husitství a první velké reformace v dějinách, která tu evropskou předběhla o celých 100 let.

Čeští neonazi nyní stojí na straně Ruska, které chce údajně denacifikovat Ukrajinu. No, není to směšný paradox či oxymóron? Neměli by stát spíše na straně ukrajinských „nacistů“? Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu. Proč se i „zajatci“ této sociální bubliny vzhlíží v husitství? No, odvaha jeho protagonistů a vzepjetí Čechů, kteří se postavili doslova „proti všem“, jim přece imponuje. Husité jsou pro ně příkladem v jejich nesmiřitelném boji proti nepřizpůsobivým, proti imigrantům a proti lidem jiné rasy a jiného náboženství, či sexuální orientace.

Příslušníci obou těchto výše zmíněných skupin duchovní resp. křesťanské dimenzi husitství rozumí pramálo, pokud vůbec. Spíš platí to druhé! To jim však nebrání v tom, aby si husitství a husity vzali jako rukojmí svého počínání a ještě se zcela mylně domnívají, jak v této polistopadové době, která husitství nepřeje, dělají pro věc národního cítění a uvědomění to nejlepší, co mohou a umí. Proč si tito lidé, zvaní druhou stranou „flastenci“, nevezmou z našich národních dějin za vzor třeba dobu Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého? A nebo veskrze „šťastnou“ epochu vlády Karla IV., císaře Svaté říše římské? Mám za to, že tyto dvě epochy jsou pro ně málo bojovné nebo chcete-li málo militantní. Husiti přece byli udatní válečníci, kteří se nikoho nezalekli, a byli odvážní jako ten David proti obru Goliáši. Tedy pokud jim tento biblický příměr vůbec něco říká.

V nadpisu této eseje jsem použil adjektivum „malé“, takže bych se mu neměl zpronevěřit, že. Proto je již třeba něco málo napsat závěrem. Husitství považuji v souladu s Františkem Palackým, velmistrem české historiografie, za nejslavnější období našich národních dějin. Nezaslouží si proto, aby bylo zneužíváno pro sobecké zájmy rozmanitých rusofilů, kteří stojí na straně ruského agresora, tedy na straně útočné války, zatímco husiti zahájili svůj vítězný boj válkou veskrze obrannou. Tato epocha nesmí být zneužívána těmi, kteří trpí rasovou nesnášenlivostí nebo pohrdáním a odporem k imigrantům a lidem z komunity LGBT+. Husitství je velice složité a zároveň kontroverzní téma. A tak si dávejme pozor na ty, kteří zejména té posledně jmenované skutečnosti umně využívají pro své nečisté partikulární zájmy.
Příloha:
nacionalizmus.jpg
nacionalizmus.jpg [ 158.86 KiB | Zobrazeno 4919 krát ]

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: esej
PříspěvekNapsal: 16.06.2022 - 22:44 
Offline
desátník
desátník

Registrován: 11.09.2011 - 11:58
Příspěvky: 529
Já bych spíše napsal, že husité byli stateční, to jakou měli odvahu to nedovedu dobře posoudit. Myslím tím to, že odvahu mají především jedinci v situaci, kdy ostatní si netroufnou, ale odvaha neznamená, že následuje zničení daného jedince. Vliv zde měla také stoletá válka Anglie s Francií. Myslím, že historik Pekař byl realista, kdežto František Palacký tvořil národní ideu , která se veřejnosti líbí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: odvaha, statečnost
PříspěvekNapsal: 24.06.2022 - 19:48 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Karel Konečný píše:
Já bych spíše napsal, že husité byli stateční, to jakou měli odvahu to nedovedu dobře posoudit ...
... neodporuješ si sám sobě touto větou. :?: :D
Obávám se totiž, že mezi statečností a odvahou je velice malinký, až zanedbatelný významový rozdíl. :idea: :wink:

V mém předchozím příspěvku jsem však psal především o současných lidech a jejich vztahu k husitství a husitům, nikoli o těch posledně jmenovaných, že.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: odvaha, statečnost
PříspěvekNapsal: 25.06.2022 - 20:37 
Offline
desátník
desátník

Registrován: 11.09.2011 - 11:58
Příspěvky: 529
Já vnímám pojem odvaha jako aktivní pohyb, kdežto pojem statečný je pasivní.
Současným lidem většinou chybí odvaha, protože komunisté se snažili odvážné lidi eliminovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odvaha a statečnost
PříspěvekNapsal: 28.09.2022 - 21:43 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
''V pravdě síla leží, to je naše zbraň - stojí život dát za svobodu'' zpívali dnes na rozloučenou po demonstraci, tak jsem si na vás vzpomněla...
https://www.facebook.com/10000065127722 ... 1454724938

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ta naše povaha česká
PříspěvekNapsal: 01.10.2022 - 23:33 
Offline
pavézník
pavézník
Uživatelský avatar

Registrován: 18.07.2012 - 04:41
Příspěvky: 180
Bydliště: Strakonice
Ten s tím batohem na začátku je Pitralon, ne? :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ta naše povaha česká
PříspěvekNapsal: 03.10.2022 - 02:14 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
A Pitralon je kdo? Já ho tedy neznám ... :D

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08.01.2023 - 00:23 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
''No není to skvělé?"
https://www.youtube.com/watch?v=OJCRSqG4N2w

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 20.01.2023 - 23:54 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Dáša Nová píše:
''No není to skvělé?" ...
... tak už jsem to konečně shlédl. :roll:
Dana Vávru znám osobně, dokonce si s ním i tykám. Měl jsem tu čest s ním také spolupracovat. Zároveň znám i jeho postoje a názory týkající se politického vývoje v této zemi vč. mezinárodního kontextu. A tady jsem vždy obezřetný. :!: Proč?
Jsem velmi na pozoru před lidmi, kteří jsou nadstandardně hmotně zajištěni, a kritizují VŠE a VŠECHNY, protože všichni dělají všechno špatně. Ale tak tomu přece z principu nemůže být, protože jinak bychom žili v pekle.
Další "zajímavostí" v jeho novoročním přípitku bylo to, že se ani slůvkem nedotkl války na Ukrajině. To je echt ožehavé téma viď, Dane. To je klasický černobílý problém, tam by ses na něčí stranu postavit musel, a to by ti mohlo nabourat koncepci celého tvého novoročního přípitku. :twisted:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: presidentské volby
PříspěvekNapsal: 29.01.2023 - 07:43 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Nebudu nad tím naším národem lámat hůl, ještě to s ním není tak špatné, a tak to s ním ještě zkusím, když si zvolil za presidenta s velkým náskokem Petra Pavla.
Nemá smysl tancovat na "hrobech poražených". Jsou to lidé jako my, pouze mají jiný názor na politiku. President Pavel se bude snažit tyto lidi přesvědčit, že se hluboce mýlili. Těm, které nepřesvědčí, tak s velkou mírou pravděpodobnosti limitně se blížící jistotě, není k jejich škodě pomoci.
Popřejme mu tedy nejen v této věci hodně úspěchů. :!:
Příloha:
vítěz.jpg
vítěz.jpg [ 96.91 KiB | Zobrazeno 3365 krát ]

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 15.02.2023 - 21:04 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
https://www.facebook.com/10008246797100 ... 7933848683
Nádhera ty prostřihy z trilogie.

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boží znamení českému národu
PříspěvekNapsal: 21.08.2023 - 02:23 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
https://homosignum.blogspot.com/2023/08 ... Hj6fD8Xf9s
Příloha:
novoluni160823.jpg
novoluni160823.jpg [ 122.31 KiB | Zobrazeno 1425 krát ]

Na Novoluní dne 16.8.2023 přihnala se ku Praze velká bouře. Kromě mnoha lokálních záplav a částečnému kolapsu dopravy v centru, kteréžto by přílišné pozornosti jistě nezasloužili, však došlo k takovým jevům, jež by měli mnohé zajímati.

Jeden z blesků zasáhl komplex ČT na Kavčích horách jehož následkem došlo k částečnému výpadku vysílání. Výpadek trval 15 minut a týkal se zejména satelitního vysílání.

Další blesk zasáhl sloup Nejsvětější Trojice na Malostranském náměstí, který je oficiálně sloupem morovým, avšak ve skutečnosti se jedná o iluminátský sloup s okem na vrcholu stély. Právě skrze toto oko sjel blesk po sloupu do země. Kromě poškození vrcholu sloupu byla uražena část kopí a pláště sv. Václava – patrona českých zemí. Co naopak vůbec nebylo poškozeno je socha Panny Marie.

Výklad není složitý. Blesk udeřil do centra režimní propagandy a symbolu porobení Českých zemí. Míra zločinů těch, kteří týrají náš národ byla završena. Toto byl varovný prst, aby činili „pokání“.
Vrchol sloupu s okem, který blesk poškodil (odlomil vrchni část obkladu) symbolizuje sílu, která si dané území podmanila. Jestli tuto sílu někdo nazývá jako ilumináty, jiný jako globálního prediktora a další jako Deep State není vůbec podstatné. Sv. Václav (na tomto typu sloupu) symbolizuje obslužné elity, které zradili svůj národ a slouží silám podmanitele. Panna Marie Immaculata je symbolem čistoty a vítězstvím ctností člověka. Zároveň symbolizuje ovládnutí nejnižších pudů a samozřejmě ženskou energii.

Novoluní je vždy nový začátek. Toto je začátek poslední fáze oddělování zrna od plev. Může to být i určitá poslední fáze probouzení dosud „spících“. Je to pro nás nadějeplné poselství shůry. Když jsem ke sloupu dorazil, abych si „přečetl poselství“, tak první co mi přišlo na mysl, byla slova kněžny Libuše… „Český národ vše překoná!“


S láskou a nadějí
Honza
http://www.homosignum.cz

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz