Právě je 20.04.2024 - 00:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: úvahy o stavu demokracie v ČR ...
PříspěvekNapsal: 08.07.2019 - 15:28 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Autor tohoto příspěvku si vás dovoluje pozvat na jistě zajímavou a aktuální přednášku doc. Němce na téma "Jak a proč zachránit demokracii?", která se uskuteční 11. 7. t.r. na faře evangelického kostela v Chrudimi. Podrobnosti viz přiložený plakátek.
Příloha:
Němec-plakát.jpg
Němec-plakát.jpg [ 97.55 KiB | Zobrazeno 9801 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: úvahy o demokracii ...
PříspěvekNapsal: 10.07.2019 - 00:38 
Offline
velitel vozu
velitel vozu

Registrován: 19.04.2012 - 18:19
Příspěvky: 373
Bydliště: Litoměřice
Odpovědí je obejít demokratické volby? Jaký je plán do budoucna? A jsi si jistý, že to sem patří?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: úvahy o demokracii ...
PříspěvekNapsal: 10.07.2019 - 08:33 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Rubáš z Hrádku píše:
Odpovědí je obejít demokratické volby? ...
NE. :!:
V žádném případě! Jak jsi na tuhle hloupou otázku přišel? ... :roll:

Rubáš z Hrádku píše:
... Jaký je plán do budoucna? ...
Jednoduchý!
Sejmout Bureše, nejlépe kdyby sám odstoupil, jak je to zvykem ve skutečných, normálně fungujících a vyspělých demokraciích. Dále pak sejmout toho vlastizrádce a ignoranta Ústavy na Hradě. Nejlépe prostřednictvím žaloby k Ústavnímu soudu.
Ať si klidně ANO jako vítěz demokratických voleb zůstane ve vládě, třeba i s dávno znemožněnými socany, ale s jiným premiérem. Nové demokratické prezidentské volby - přímá volba.
Tak "jednoduchý" je můj plán "B", víš, Máro. :P

Rubáš z Hrádku píše:
... A jsi si jistý, že to sem patří?
Naprosto!
Téma o politice tvoří zanedbatelné % tohoto diskusního fóra a ty to moc dobře víš. A když lidi, kteří se zajímají o historii, husiti, historici profesionálové, ... sem přestali přispívat a přešli na sociální sítě :evil: s mylnou představou, že je to modernější médium (MUHEHE!), tak já občas "z nudy" zabrousím na našem DF i do politiky. :|
A to by ještě scházelo, aby správce a hlavní moderátor tohoto DF si sem nemohl dát zcela nevinnou pozvánku na přednášku. :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Němcova přednáška
PříspěvekNapsal: 12.07.2019 - 15:50 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
JM píše:
Autor tohoto příspěvku si vás dovoluje pozvat na jistě zajímavou a aktuální přednášku doc. Němce na téma "Jak a proč zachránit demokracii?" ...
... ano byla vskutku zajímavá i aktuální. :thumbup: :clap:
Bohužel nikdo z té druhé strany škarpy naší rozpolcené společnosti na ní nebyl. :cry:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: úvahy o demokracii ...
PříspěvekNapsal: 12.07.2019 - 19:54 
Offline
velitel vozu
velitel vozu

Registrován: 19.04.2012 - 18:19
Příspěvky: 373
Bydliště: Litoměřice
Odpovím ti ve tvém stylu:
Citace:
NE. :!: V žádném případě! Jak jsi na tuhle hloupou otázku přišel? ... :roll:
Donutíme odstoupit vítěze DEMOKRATICKÝCH voleb.... Nehodí se nám... Jak jsi na tak hloupou odpověď přišel?

Citace:
Sejmout Bureše... sejmout toho vlastizrádce a ignoranta Ústavy na Hradě....
"Sejmout" dva demokraticky zvolené politiky a uspořádat "demokratické" volby, ale s tím, že tví dva neoblíbenci DEMOKRATICKY NESMÍ do funkcí. Demokracie ano, ale jen pro TVÉ oblíbence... Máš zajímavou demokracii, což ti říkám jako nevolič Babiše, strany ANO i Zemana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ...
PříspěvekNapsal: 12.07.2019 - 23:37 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Děkuji za "odpověď", už jsem myslel, že se ani neozveš. 8)
Víš, Marku, ono to z tvých odpovědí vypadá tak, že jsi odpověděl v náhlém hnutí mysli, aniž by sis moje předchozí repliky pořádně přečetl. "Sejmout" je taková hodpodská hyntýrka, kterou s oblibou používám, abych nevypadal jako intoš. Ale k věci ...
:wink:

1) Obecná poznámka: vy z té druhé strany strany hluboké škarpy, kterou pomáhal seč mu síly stačily hloubit náš pan president, se neustále odvoláváte na demokratické volby. O.K., to je v naprostým pořádku, i když se "demokratické volby" staly zaklínadlem těch lidí, kterým už došly jiné argumenty, protože mají JEN(!) tento jeden.
Ale vyprošuji si, aby mně někdo naznačoval, že nerespektuju výsledky těchto voleb. To totiž není pravda. Já výsledky voleb respektuji a naznačil jsem to i ve své předchozí replice. Kdybys to četl pořádně, tak bys to z toho vyčetl. Dávám ti ještě jeden pokus ... :wink: :D

Rubáš z Hrádku píše:
... Demokracie ano, ale jen pro TVÉ oblíbence ...
Nevím, koho těmi mými oblíbenci myslíš. :? Piráti mě už mnohokrát zklamali, píšu Bartošovi, cudně mi neodpovídá, budu to muset zaurgovat telefonicky. Jinak nevím, proč mi tu svoji vizitku dával, když "se mnou nemluví". :lol:
Mými oblíbenci v poslední době se stali přátelé z Milionu chvilek. Dnes jsem jim poslal na jejich transparentní účet pětikilo a podepsal se jako Soros, abych na*ral ty, co bedlivě tenhle účet sledují, aby zjistili nemožné - totiž záhadné financování této občanské iniciativy. :lol:
Tak, a dostávám se k meritu věci. Když já mám respektovat výsledky demokratických voleb, tak bych byl rád, aby druhá strana škarpy respektovala moje výsostné ústavní právo se shromažďovat, tj. právo shromažďovací zaručené Ústavou. Bohužel to ta druhá strana, která si neumí zamésti před vlastním prahem, nedělá. :( A když pořádně nefunguje opozice, tak ji mezi volbami musí nahradit "hlas lidu", protože "demokracie" je vláda lidu, víš, a nikoli vláda jednoho oligarchy a dementního, mstivého staříka na Hradě. :wink:

Rubáš z Hrádku píše:
... Máš zajímavou demokracii, což ti říkám jako nevolič Babiše, strany ANO i Zemana
Mně je celkem šumák, koho jsi volil, Marku. (Je zajímavý, že mým odpůrcům z druhé strany škarpy vadí, že jsem si dovolil volit Piráty. :evil: ) Ale podezřívám tě z toho, že jsi latentní příznivec Zemana a snažíš se to všelijak kamuflovat. Mrzí mně, Marku, že z mého příspěvku dáš do citace "sejmout toho vlastizrádce a ignoranta Ústavy na Hradě", pozastavíš se nad slůvkem "sejmout" a zbytek věty přehlédneš jak širé ruské stepi. I to mně opravňuje k tomu mému racionálnímu podezření. :idea: :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: úvahy o demokracii ...
PříspěvekNapsal: 14.07.2019 - 03:50 
Offline
pavézník
pavézník
Uživatelský avatar

Registrován: 18.07.2012 - 04:41
Příspěvky: 180
Bydliště: Strakonice
Nejsem volič zemana a babiša, ale nesouhlasím s protesty, protože chtějí obejít výsledky demokratických voleb.
Koblihovsko-zemanovský osli můstek, protože...........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: úvahy o demokracii ...
PříspěvekNapsal: 14.07.2019 - 08:17 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Kata-he-kasa píše:
Nejsem volič zemana a babiša ...
Jj, to už tady taky jeden řikal. :wave:

Kata-he-kasa píše:
... ale nesouhlasím s protesty, protože chtějí obejít výsledky demokratických voleb ...
To je mýtus :!: tradovaný ve veřejném prostoru, na sociálních sítích a vůbec v internetovém prostoru. Je to hluboký omyl těch, kteří nám ta shromáždění zřejmě nepřejí nebo se jich už začínají obávat, protože (min.!) čtvrt milionu lidí je sakra velký počet a ještě větší síla. :idea:

Již jsem to naznačil v předchozím příspěvku (jako bys to nečetl nebo tomu nerozuměl :roll: ), ale je vidět, že to budu muset (znovu) rozvést ve vícero bodech.
1) Právo shromažďovací je jedním z nejzákladnějších práv uvedených v Ústavě (stejně jako demokratické volby!)
2) Je to "hlas ulice" ve zdravě(!) fungující demokracii, protože demokracie už od dob starověkého Řecka, kde tohle vymysleli, je vládou lidu.
3) V době mezi volbami je to jediný nástroj, jak vyjádřit nesouhlas s těmi, kteří nám objektivně nevládnou dobře. Zejména v době, kdy je opozice roztříštěná a impotentní, takže není schopná s tím cokoli udělat, protože možná nechce do předčasných voleb, neb by se v nich některá partaj do Parlamentu už znovu nemusela dostat. Takže každej měsíc dobrej, že!
4) Nahrazujeme tak trochu i nezávislá média, která by měla býti hlídacím psem demokracie, ale jen v tom případě, když si rozhodující část z nich nekoupí vládnoucí oligarcha.
5) Naše shromáždění jsou naprosto poklidná a nesou se v duchu listopadových shromáždění z r. 1989.
6) Nefinancuje nás Soros (viz transparentní účet) a za účast na shromážděních nedostáváme ani haléř. Dopravu do Prahy si taky financujeme sami. Píšu to proto, že se objevily fake news o tom, že nám cesťáky proplácí Minář. :lol:
7) My jsme si u těch plných žlabů odvykli, že existuje něco jako právo shromažďovací, že bychom si ani nevšimli, jak nás o tu vládu lidu, potažmo demokracii postupně připravuje ruský šváb ve spolupráci s trestně stíhaným estébákem.
Pohár trpělivosti prostě přetekl! :wink:

Respektujeme tedy výsledky demokratických voleb, "jen" nechceme v čele vlády soudně potvrzeného estébáka, trestně stíhaného člověka, který navíc čelí obvinění z obrovského střetu zájmu! Ve vyspělých demokraciích se odstupuje za daleko menší provinění, dokonce padají celé vlády (viz nedávný skandál v Rakousku). Ale nemusíme chodit daleko, i Nečasova vláda padla kvůli daleko menšímu provinění, dokonce "jenom" premiérovy milenky. O "tom na Hradě" snad netřeba zvláště psát, jen bych se opakoval. :twisted:
Já nechápu, proč lidé tyto jednoduché souvislosti nechápou, jakoby neuměli počítat do pěti. A přitom to jsou kupecké počty, jakože 1+1 jsou dvě. :idea:
Píšu dostatečně srozumitelně a česky? :wink:

Kata-he-kasa píše:
... Koblihovsko-zemanovský osli můstek, protože...
Jejda, tak téhle hlášce vůbec nerozumím! :?

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: úvahy o demokracii ...
PříspěvekNapsal: 14.07.2019 - 13:44 
Offline
velitel vozu
velitel vozu

Registrován: 19.04.2012 - 18:19
Příspěvky: 373
Bydliště: Litoměřice
Česky píšeš Jirko, to jo. Srozumitelně? Hmm... Chápu tvůj názor a neberu ti tvé nadšení pro Piráty, Antifu a jinou ultralevičáckou squadru. Já ji rozhodně nesdílím, no. Tvoje přesvědčování jiných o TVÉ pravdě, TVÉM JEDINÉM SPRÁVNÉM pohledu je už ale něco jiného. Viz:
- Já nechápu, proč lidé tyto jednoduché souvislosti nechápou, jakoby neuměli počítat do pěti...
- Jak jsi na tuhle hloupou otázku přišel?
- I to mně opravňuje k tomu mému racionálnímu podezření.
- Dávám ti ještě jeden pokus ...
Já tě o správnosti svého pohledu na svět přesvědčovat nehodlám a nebudu. Nemá to význam a nevidím v tom smysl, a na tomto foru už vůbec ne. :P .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: úvahy o demokracii ...
PříspěvekNapsal: 14.07.2019 - 19:35 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Rubáš z Hrádku píše:
... Chápu tvůj názor a neberu ti tvé nadšení pro Piráty, Antifu a jinou ultralevičáckou squadru. Já ji rozhodně nesdílím, no. Tvoje přesvědčování jiných o TVÉ pravdě, TVÉM JEDINÉM SPRÁVNÉM pohledu je už ale něco jiného. Viz:
- Já nechápu, proč lidé tyto jednoduché souvislosti nechápou, jakoby neuměli počítat do pěti...
- Jak jsi na tuhle hloupou otázku přišel?
- I to mně opravňuje k tomu mému racionálnímu podezření.
- Dávám ti ještě jeden pokus ...
Bohužel,
takhle si věcný dialog nepředstavuji, protože jsi mi nevyvrátil ani jeden můj argument (myslím ty zásadní!), dokonce jsi na něj ani nijak nenavázal, pouze jsi alibisticky upozornil, co ti vadí. A to je zoufale málo.
BTW. Jejda! Marně ve svých replikách hledám to, kde jsem vyjádřil své "nadšení pro Antifu". :crazy: Já ani nevím, kdo nebo co to je. :wink:

Rubáš z Hrádku píše:
... Já tě o správnosti svého pohledu na svět přesvědčovat nehodlám a nebudu. Nemá to význam a nevidím v tom smysl, a na tomto foru už vůbec ne ...
... ani já tebe (ani nikoho jiného) nepřesvědčuji o správnosti "mého pohledu". Jak vidím, bylo by to venkoncem vzato pošetilé.
Ale strašně rád bych se od někoho dozvěděl, co je na něm nesprávného. Fakt by mi to moc pomohlo - bez ironie. :!:
Ale způsobem, jakým jsi mi odpověděl, se bohužel tohoto poznání nedoberu, to jistě musíš uznat sám. :wink: 8)

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: úvahy o demokracii ...
PříspěvekNapsal: 19.07.2019 - 21:05 
Offline
desátník
desátník

Registrován: 11.09.2011 - 11:58
Příspěvky: 529
Přispěji svým pohledem na demokracii. Jsem přesvědčen, že je důležité aby lídři společnosti byli mentálně dospělí lidé, což se neděje, a nestalo se to i v minulosti. To je i v jiných zemích, a úroveń většiny společnosti je taková, že je zvolí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ...
PříspěvekNapsal: 19.07.2019 - 22:51 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
... to's nám toho, Karle, bohužel moc nepověděl. :cry: Ale každá troška do mlýnice ohrožené demokracie je dobrá.

Myslíš, že třeba takový Havel nebyl mentálně dospělý člověk? :wink: (Pochopitelně ti z druhé strany škarpy řeknou, že nebyl, protože jezdil po Hradě na koloběžce. :D )

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: úvahy o demokracii ...
PříspěvekNapsal: 20.07.2019 - 11:38 
Offline
desátník
desátník

Registrován: 11.09.2011 - 11:58
Příspěvky: 529
To posouzení kdo je a kdo není mentálně dospělý je docela jednoduché. Ten Tvůj příklad s Havlem je samozřejmě naprosto zavádějící. Myslím, že budu tu zbytečně psát co to zanmená být mentálně dospělý. Člověk, který se chová jako dospělý bere zodpovědnost za to co říká a dělá, ví, že je jako i jiní omylný, respektuje např. soudy, odborné veřejné instituce, má sebereflexy, není mstivý, ví když někdo pomůže někomu v nouzi, že se to má ocenit a nepokládá to za zlo.
Když bych byl konkrétní, tak tak vnímám třeba prezidenta Beneše, podle toho co o něm vím, tak mu ta dospělost chyběla. O současných lídrech státu nemá smysl něco psát.
Mnohem více než já Ti by to vysvětlil nějaký psycholog, a domnívám se, že pohled na společnost může být docela tristní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: úvahy o demokracii ...
PříspěvekNapsal: 20.07.2019 - 12:18 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Karel Konečný píše:
... Člověk, který se chová jako dospělý bere zodpovědnost za to co říká a dělá, ví, že je jako i jiní omylný, respektuje např. soudy, odborné veřejné instituce, má sebereflexy, není mstivý, ví když někdo pomůže někomu v nouzi, že se to má ocenit a nepokládá to za zlo. ...
Ano, s tím nelze než souhlasit. :!:

Karel Konečný píše:
... Když bych byl konkrétní, tak tak vnímám třeba prezidenta Beneše, podle toho co o něm vím, tak mu ta dospělost chyběla. ...
... vše je třeba vidět v dobových souvislostech. Nám se to dnes "kecá"!
Mám za to, že po Mnichovu se rozhodl zodpovědně, i když mnozí říkají, že jsme měli raději obětovat ty sta tisíce životů. Benešova orientace na Sovětský svaz po zklamání z Francie a Anglie, je už diskutabilnější. Demisi demokratických ministrů v únoru '48 podepisoval již jako nemocný a psychicky zlomený člověk.
BTW. Beneš trpěl hypertenzí (vysoký krevní tlak) a tehdy to ještě neuměli léčit. Nedávno prof. Höschl mluvil právě v souvislosti s Benešem o tom, jak neléčená hypertenze může mít vliv i na psychiku. Na důsledky této nemoci nakonec Beneš i zemřel.

Karel Konečný píše:
... O současných lídrech státu nemá smysl něco psát ...
Nejde však "jen" o ty dva, kteří spolu uzavřeli politický sňatek z rozumu. :evil:
Jde i o mentálně nedospělé lidi ve vládě a obou komorách Parlamentu, zejména v té Dolní. A takových je tam bohužel na můj vkus poměrně hodně :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: úvahy o demokracii ...
PříspěvekNapsal: 20.07.2019 - 17:52 
Offline
desátník
desátník

Registrován: 11.09.2011 - 11:58
Příspěvky: 529
Prezidenta Beneše jsem uvedl z toho důvodu, že když byla po první světové válce v roce 1919 mírová konference v Paříži, kde se kromě stanovení hranic nových států také řešili reparace požadované na Německu. Tedy Velkou Británii zastupoval známý ekonom J. M. Keynes, jehož návrh na výši reparací 1,6 až 2 miliardy britských liber ostatní odmítli, a Francie a Beneš tlačili na co nejvyšší reparace, které byly nakonec ve výši 6,6 miliardy britských liber. J. M. Keynes s tím velmi nesouhlasil, a marně ostatní přesvědčoval, že to Německo nebude schopné splácet, a odejel do školy na Cambridge, nakonec v roce 1931 bylo vše zrušeno.
Pak po vyhlášení mobilizace v roce 1938 již Beneš do dalšího vývoje neměl co mluvit, protože to byla záležitost generálů a ne jeho, to potvrdil i Jiří Padevět. Beneš byl prostě manipulován strachem o svůj život. Němci měli vůči Benešovi velkou zášť i pro staré záležitosti, a při příjezdu do Tábora se musely všechny obrazy, názvy i čestné občanství Tábora zlikvidovat a vymazat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz