Právě je 19.04.2024 - 05:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 27.03.2005 - 12:25 
Offline
příslušník chudiny

Registrován: 26.03.2005 - 11:36
Příspěvky: 4
Bydliště: Karlovy Vary
Naše krásná česká zem, musí vždy zůstat v rukou našich a našich potomků, nenecháme si vládnout nikdy od cizinců. Tak například kdysi slovanské kraje v německu byly naprosto zničeny německou převahou. Máme málo dětí, které by následovaly stop našich. Hned jdu od pc za mou milou a něco s tim uděláme.!

_________________
Jsem rád, že jsem čech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vlasť
PříspěvekNapsal: 29.03.2005 - 17:38 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 17.01.2005 - 22:17
Příspěvky: 101
Vlasť je naozaj na to aby národ mohol rozvíjať vlastnú kultúru, aby vlastnil vlastnú zem, majetky a na úradoch vládli vlastní a nie cudzinci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29.03.2005 - 21:04 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 06.07.2004 - 07:55
Příspěvky: 91
Bydliště: Jižní Morava
Svatá to pravda "gp500". A ty "Libross" něco těda s tím udělejte s tvojí milou :wink: ...někteří z nás už to mají za sebou :) .

_________________
Když je národu nejhůř a matka vlast krvácí ....je na čase postavit se vzpříma a chránit jí svým tělem. Teprve tehdy člověk hledá víru, sílu a ideály, které může najít v našich bohatých dějinách. Především u "Božích bojovníků".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29.03.2005 - 21:11 
Offline
příslušník chudiny

Registrován: 26.03.2005 - 11:36
Příspěvky: 4
Bydliště: Karlovy Vary
já to mám před sebou, je moc fajn, že je stále několik vlastenců. Jáký je tvůj postoj k ostatním slovanům?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasť
PříspěvekNapsal: 29.03.2005 - 21:12 
Offline
příslušník chudiny

Registrován: 26.03.2005 - 11:36
Příspěvky: 4
Bydliště: Karlovy Vary
Pravdu díš, slovane a bratře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Mezinárodní ohlas husitství
PříspěvekNapsal: 30.03.2005 - 17:03 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 17.01.2005 - 22:17
Příspěvky: 101
Teraz čítam knihu od J.Macek Mezinárodní ohlas husitství. Vplyv na Slovensko, Poľsko som čítal. U Poliakov ma zaujalo: expanzia na Litvu, Rusko...ktorá sposobila že sociálne napätie ochabovalo, lebo sedliaci odchádzali do cudziny, kde mohli žiť lepší život. V Čechách takáto expanzia neexistovala a rozpory medzi pánmi a chudobou narastali... Tiež o Sliezku bola reč a o Jánovi Husovi, ktorí stále viac prechádzal na stranu chudoby a nie ku katolicizmu, univerzite a panskej jednote.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01.04.2005 - 23:57 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 06.07.2004 - 07:55
Příspěvky: 91
Bydliště: Jižní Morava
Slované by pospolu měli měli řešit některé otázky. Slovanství by měli společně bránit, ale přitom zůstat samy sebou a uctívat svou kulturu. Každý národ má své zajímavé zvyky a měl by u nich zůstat. Je krásné ctít tradice a odkazy předků dále předávat a udržovat. Ale jak jsem již psal ...slvané by měli své slovanství společně bránit a být na něj hrdí.

_________________
Když je národu nejhůř a matka vlast krvácí ....je na čase postavit se vzpříma a chránit jí svým tělem. Teprve tehdy člověk hledá víru, sílu a ideály, které může najít v našich bohatých dějinách. Především u "Božích bojovníků".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Husitství v Polsku
PříspěvekNapsal: 05.04.2005 - 17:04 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 17.01.2005 - 22:17
Příspěvky: 101
Inkvizícia zabila veľa husitských poliakov, sedliakov, nízku šľachtu, farárov...Stále ma pobáda niečo aby som si začal písať mená všetkých umučených a je ich veľmi veľa. Už sa nečudujem prečo je toľko katolíkov na svete, keď povedať niečo proti katolíckej cirkvi končilo smrťou.

_________________
Bok po boku svorne jdem, proti světu, proti všem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Postoj k slovanom
PříspěvekNapsal: 06.04.2005 - 17:36 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 17.01.2005 - 22:17
Příspěvky: 101
Odvtedy čo som sa vrátil k husitstvu sa moj postoj k ostatným slovanom veľmi zlepšil a človek si uvedomuje že s kým má tu česť keď sa jedná o neslovanské národy, križiacke národy...Až ma hrôza chytá keď si pomyslím v takomto husitskom svetle na II.svetovú vojnu...ešte že sovieti zabojovali...Ale aj som zmenil postoj k českým atentátnikom na Heidricha v Prahe 1942...Tu ma napadá pekná pesnička od Landu Tradice. Škoda že nie je na našich stránkach medzi ostatnými nádhernými pesničkami.

_________________
Bok po boku svorne jdem, proti světu, proti všem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ...
PříspěvekNapsal: 13.06.2005 - 18:24 
Offline
příslušník chudiny

Registrován: 13.06.2005 - 18:05
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Myslím si že něco podobného říkával i Hitler, akorát že místo slovanské vlasti tam byla vlast germánská...
Lidé bděte... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15.06.2005 - 09:15 
Offline
vrchní hejtman
vrchní hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2004 - 20:52
Příspěvky: 173
Já si myslím, že otázka slovanství a nějakého slovanského obrození se do 21. století vůbec nehodí. I historie potvrzuje, že to byla spíše fráze než realita (mimo několika výjimek typu polsko-litevských vztahů, česko-polsko-litevských v dobách husitských, všeobecného panslavismu v 18/19. století apod.). Nemůžeme přeci tvrdit o českém národě - po 30leté válce, několikavlnové emigraci obyvatelstva českých zemí a 300leté násilné rekatolizaci a germanizaci - že je slovanský a budovat na tom nějakou indentitu a ideologii.

_________________
Michal Gelbič

Husité - Ktož jsú boží bojovníci
http://www.husitstvi.cz
Czechoslovak military units in the USSR (1942-45)
http://www.czechpatriots.com


Naposledy upravil Michal Gelbic dne 15.06.2005 - 12:10, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15.06.2005 - 11:43 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 06.07.2004 - 07:55
Příspěvky: 91
Bydliště: Jižní Morava
Takže podle tebe by jsme měli místo toho že jsme slované hlásat co? ...třeba slovanoidní-germáni, nebo evropavé?
Nějak nechápů kam míříš tíž když tvrdíš, že "...můžeme hovořit o českém národě jako o slovanském..."

_________________
Když je národu nejhůř a matka vlast krvácí ....je na čase postavit se vzpříma a chránit jí svým tělem. Teprve tehdy člověk hledá víru, sílu a ideály, které může najít v našich bohatých dějinách. Především u "Božích bojovníků".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15.06.2005 - 12:26 
Offline
vrchní hejtman
vrchní hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2004 - 20:52
Příspěvky: 173
Trošku jsem ve svém předchozím příspěvku upravil formulaci, nicméně význam slov zůstává. Já se příliš s pojmem "Slovan" neztotožňuji. Ne že bych jej úplně odmítal, ale pro mne je určující a prvořadá příslušnost k národu. Ztotožnuji se s českým národem, jsem Čech.

_________________
Michal Gelbič

Husité - Ktož jsú boží bojovníci
http://www.husitstvi.cz
Czechoslovak military units in the USSR (1942-45)
http://www.czechpatriots.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Slovanství
PříspěvekNapsal: 20.09.2005 - 21:50 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Ani já bych se slovanstvím neoháněl. Vzpomeňme jen kolik slovanských hochů sedělo v tancích, obrněných transportérech, na korbách těch obludných ZILů, v letadlech, které zaplavily naši vlast 21. srpna 1968. Asi šli svým slovanským bratrům v Československu na pomoc...
Votan píše:
Trošku jsem ve svém předchozím příspěvku upravil formulaci, nicméně význam slov zůstává. Já se příliš s pojmem "Slovan" neztotožňuji. Ne že bych jej úplně odmítal, ale pro mne je určující a prvořadá příslušnost k národu. Ztotožnuji se s českým národem, jsem Čech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21.09.2005 - 09:21 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Presne jak rikal Votan. V nasi kotline je z historickogeografickeho pohledu uplne mimo misu mluvit o slovanstvi. Takove mixle v pixle jakym jsou cesi je snad maloktery jiny evropsky narod. :wink:
Za ta staleti co se na nasem uzemi vystridali prislusnici Keltu, Germanu, Slovanu...nasledne Nemci, Italove, Svedi, Polaci atd.
No myslim, ze o tzv. "cistote rasy" tu nemuze byt ani rec. A rovnez jako Votan se priklanim k tomu, ze prvorade je citit prislusnost k narodu. Rasa je v celku fuk. Alespon me.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz