Právě je 19.04.2024 - 10:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vojenský génius
PříspěvekNapsal: 09.03.2004 - 11:15 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
O tom, že Jan Žižka z Trocnova byl vojenský génius není pochyb. Dokazuje to i uznání jeho skalních odpůrců, papežem Piem II. počínaje a Hájkem z Libočan konče. Byl řazen dokonce k takovým velikánům jako byl Alexandr Makedonský, Caesar nebo Hanibal, ale jak někteří autoři píší, tak je i překonal, protože Caesar měl obě a Hanibal alespoň jedno oko. Žižka však dokázal ve své slepotě pokračovat v cestě od vítězství k vítězství a to v četně odražení křížové výpravy! Do své smrti nebyl nikdy poražen! Je pravda, že někdy byl průběh bitvy na hraně nože a o jeho výsledku rozhodovalo i štěstí, ale štěstí přeci přeje připraveným a těm kteří se mu nebojí jít vstříc. Lidé, kteří nesnáší osobu tohoto velkého Čecha, můžou jej špinit a hanit, ale jeho úspěchy mu vzít nemohou.


Naposledy upravil Sabin dne 01.07.2005 - 13:27, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Génius!
PříspěvekNapsal: 06.04.2004 - 19:24 
Sabin píše:
O tom, že Jan Žižka z Trocnova byl vojenský génius není pochyb. Dokazuje to i uznání jeho skalních odpůrců, papežem Piem II. počínaje a Hájkem z Libočan konče. Byl řazen dokonce k takovým velikánům jako byl Alexandr Makedonský, Caesar nebo Hanibal, ale jak někteří autoři píší, tak je i překonal, protože Caesar měl obě a Hanibal alespoň jedno oko. Žižka však dokázal ve své slepotě pokračovat v cestě od vítězství k vítězství a to v četně odražení křížové výpravy! Do své smrti nebyl nikdy neporažen! Je pravda, že někdy byl průběh bitvy na hraně nože a o jeho výsledku rozhodovalo i štěstí, ale štěstí přeci přeje připraveným a těm kteří se mu nebojí jít vstříc. Lidé, kteří nesnáší osobu tohoto velkého Čecha, můžou jej špinit a hanit, ale jeho úspěchy mu vzít nemohou.

TO NENÍ PRAVDA!!!!!!!BYL TO KRETÉN!!!!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Génius!
PříspěvekNapsal: 07.04.2004 - 10:28 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Děkuji za "objektivní" a "nestranou" kritiku. O tomhle jsem přesně psal. Špiň ho, křič, bouchej pěstičkou do stolu, ale válečné úspěchy a zásluhy o národ tím Žižkovi nijak nesnížíš a už vůbec nevezmeš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Génius!
PříspěvekNapsal: 23.04.2004 - 15:09 
8) Se nečil, já si také myslím, že Žižka byl geniální vojevůdce, i schopný politik. Ale loupežník také: mnoho husitských (a nejen husitských) vojevůdců a bojovníků si získalo "ostruhy" v různých loupeživých družinách.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: názor na Žižku
PříspěvekNapsal: 02.05.2004 - 13:34 
myslím si, že Žižka byl dobrý stratég, ale také to byl člověk, který nemilosrdně trestal poražené nepřátelské bojovníky.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: o Žižkovi
PříspěvekNapsal: 02.05.2004 - 20:31 
byl to ........ a smaží se v pekle


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: bijce křižáků a sektářů
PříspěvekNapsal: 04.05.2004 - 16:13 
a co dělat s bandou vyvrhelů jakou byli Adamité nebo jiní sektáři? Jak nakládat s křižákama, kteří násilně vtrhli do cizí země dopouštěli se válečných zločinů? Prostě je upálit, jako to dělal Žižka!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: bijce křižáků a sektářů
PříspěvekNapsal: 04.05.2004 - 16:14 
Re: píše:
a co dělat s bandou vyvrhelů jakou byli Adamité nebo jiní sektáři? Jak nakládat s křižákama, kteří násilně vtrhli do cizí země dopouštěli se válečných zločinů? Prostě je upálit, jako to dělal Žižka!


to patří ke mě...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: o Žižkovi
PříspěvekNapsal: 19.05.2004 - 13:58 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Anonymous píše:
byl to ........ a smaží se v pekle


Já nevím jestli se smaží v pekle nebo je v nebi. Ani v jedné istituci jsem ještě nebyl, takže to nemůžu potvrdit ani vyloučit. Pokud se ale smaží v pekle, tak je tam jenom díky tomu, aby jsme mohli mluvit ve své zemi svým jazykem, aby jsme byli ve své zemi svými pány a aby jsme mohli mít svobodnou církev bez "neomylného" papeže. Je těžké a možná zbytečné psát, co by bylo kdyby, ale stačí si vzpomenout na rozpínavost, panovačnost a pýchu Němců, zabedněnost a krutost Říma a nebýt Husitů, tak jsme dopadli jako Polabští Srbové.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Génius!
PříspěvekNapsal: 24.05.2004 - 16:10 
v tom maš pravdu.Například spanilé jízdy od křižáku se husite lišili tim že přišli do vesnice řekli hele ty máš 3 krávy dej nám dvě a mi ti to tu nezapálíme a jednu ti necháme. Nedáš?!! tak ti to spálíme a vezmem ti všechny.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Génius!
PříspěvekNapsal: 25.05.2004 - 09:12 
Sabin píše:
O tom, že Jan Žižka z Trocnova byl vojenský génius není pochyb. Dokazuje to i uznání jeho skalních odpůrců, papežem Piem II. počínaje a Hájkem z Libočan konče. Byl řazen dokonce k takovým velikánům jako byl Caesar nebo Hanibal, ale jak někteří autoři píší, tak je i překonal, protože Caesar měl obě a Hanibal alespoň jedno oko. Žižka však dokázal ve své slepotě pokračovat v cestě od vítězství k vítězství a to v četně odražení křížové výpravy! Do své smrti nebyl nikdy neporažen! Je pravda, že někdy byl průběh bitvy na hraně nože a o jeho výsledku rozhodovalo i štěstí, ale štěstí přeci přeje připraveným a těm kteří se mu nebojí jít vstříc. Lidé, kteří nesnáší osobu tohoto velkého Čecha, můžou jej špinit a hanit, ale jeho úspěchy mu vzít nemohou.

seš úplně blbá


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Žižka
PříspěvekNapsal: 25.05.2004 - 09:22 
Je to blbec, protože se o něm musíme učit!!!!!!!!!!!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Génius!
PříspěvekNapsal: 25.05.2004 - 11:10 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Anonymous píše:
Sabin píše:
O tom, že Jan Žižka z Trocnova byl vojenský génius není pochyb. Dokazuje to i uznání jeho skalních odpůrců, papežem Piem II. počínaje a Hájkem z Libočan konče. Byl řazen dokonce k takovým velikánům jako byl Caesar nebo Hanibal, ale jak někteří autoři píší, tak je i překonal, protože Caesar měl obě a Hanibal alespoň jedno oko. Žižka však dokázal ve své slepotě pokračovat v cestě od vítězství k vítězství a to v četně odražení křížové výpravy! Do své smrti nebyl nikdy neporažen! Je pravda, že někdy byl průběh bitvy na hraně nože a o jeho výsledku rozhodovalo i štěstí, ale štěstí přeci přeje připraveným a těm kteří se mu nebojí jít vstříc. Lidé, kteří nesnáší osobu tohoto velkého Čecha, můžou jej špinit a hanit, ale jeho úspěchy mu vzít nemohou.
seš úplně blbá

Můžeš mě přesvědčovat o tvých názorech, můžeš mě urážet, ale pohlaví mi prosím tě neměň, takže pokud tě nepřesvědčím o opaku, tak jsem pro příště blbý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žižka
PříspěvekNapsal: 25.05.2004 - 11:14 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
já píše:
Je to blbec, protože se o něm musíme učit!!!!!!!!!!!

Kdyby to byl blbec, tak se právě o něm učit nemusíš. Díky ale za informaci, že se pořád o Žižkovi učí, já myslel, že už ho Římani nechali z učebnic vygumovat. Měj se hezky a uč se, protože kdyby jsi věděl kolik vědění zmůže, tak se od knih nezvedneš. Bla bla bla bla bla, ale je to pravda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Génius!
PříspěvekNapsal: 10.08.2004 - 20:28 
Jan Zizka z Trocnova a Kalicha byl nepochybne veliky Cech.Spolu s Janem Husem a jinymi,ktere bych nerad opomenul.Je treba take pripomenout,ze husitska revoluce nebyla v Evrope jen prvni revoluci nabozenskou,ale i vlasteneckou.Do te doby zadny evropsky narod nepovstal,aby branil svuj rodny jazyk a svou rodnou zem.Poklonme se s uctou pred velikany jako Jan Zizka.
PS:Vim,ze delat takovy web neni zadna legrace,ale primlouval bych se za vice fotek.A delate to chlapy vyborne!Diky,rad se budu vracet!


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz