Právě je 19.04.2024 - 10:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 220 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Názor
PříspěvekNapsal: 01.08.2005 - 10:40 
Bratři.
Neposílám vám odkaz na tuto stránku, abyste četli vše co zde naleznete :lol: , i když bránit vám v tom nebudu. V 30 čísle je zajímavý článek hned na 1 straně v růžovém rámečku o rozkolu církve od St. Kubína, místopředsedy KH dijecéze.
http://www.ccsh.cz/data/cz2005/cz2005.htm
I když se nemůžu ztotožnit se vším co píše, s obviněním z tendenčnosti souhlasím. V pořadu byly použity pouze 3 nové rozhovory. S Tomešovými, paní ředitelkou z Rváčova a biskupem KH. Všechno ostatní bylo z dřívější doby např. rozhovor s patriarchou je ze dne sněmu. Takže materiály o současném stavu jsou tak trochu sestříhání toho co už se nehodilo dřív.
Zdravím
AA


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: "Husitská církev není v rozkladu"
PříspěvekNapsal: 02.08.2005 - 15:01 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Tak dobře. V článku Stanislava Kubína, který je reakcí na uvedenou reportáž, se dá s některými stanovisky v zásadě souhlasit. V tom souhlasím i s tebou. Jedná se o krizi vedení, nikoliv církve. Dejme tomu. Ale srovnání s nedávnou vládní krizí poněkud pokulhává, v církvi nejde o politiku, nýbrž o věřící, ale i o nevěřící, kteří chtějí nalézat cestu k Bohu a kteří se nedívají na církve posměšně. Dá se pochopit i rozhořčení pana Kubína i jeho "svatý" zápal a z jeho pohledu adekvátně použité výrazy. S čím však kategoricky nemohu souhlasit je to, že se jednalo o jakousi "společenskou objednávku". Autoři reportáže chtěli pouze informovat o situaci v třetí největší církvi v ČR, o níž si cvrlikali už i vrabci na střeše. Toť vše, nic víc, nic míň. Jak se jim to povedlo, je věc názoru.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.08.2005 - 16:15 
Mě by zajímalo, kde si to ti vrabci cvrlikají. Pokud si to cvrlikají na Nově, u piva v hospodě a drbny na vesnici, je to sice zajímavé, ale proč to nejsou skutečné informace z této "třetí největší církve". Informace, které mám např. já jsou: od 22.3.05 se začaly objevovat různé příspěvky hanobící tuto církev. Kdo byl jejich iniciátorem ... ? Jestli jsou pravdivé ... ? To, že je to v TV a všech novinách. Jistě to pravda být musí, že? Církev se to snaží zastavit, ale jak? Ani televize a ani noviny nejsou žalovatelné pokud pouze presentují názor někoho druhého. Takže jak to zastavit? Když se objeví nepravda, lež, pomluva .... Poraďte jetli víte jak?
AA
Jiří Motyčka píše:
S čím však kategoricky nemohu souhlasit je to, že se jednalo o jakousi "společenskou objednávku". Autoři reportáže chtěli pouze informovat o situaci v třetí největší církvi v ČR, o níž si cvrlikali už i vrabci na střeše. Toť vše, nic víc, nic míň. Jak se jim to povedlo, je věc názoru.


Nahoru
  
 
PříspěvekNapsal: 02.08.2005 - 16:44 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Na zpravodajství Novy se ze zásady nedívám, do hospody chodím málo, na vesnici mám chalupu, ale "drbny" neposlouchám. Měl jsem na mysli zpravodajství veřejnoprávní televize, seriózní tisk (MF DNES, LN - jako Sabin, bulvár nečtu), Web CČSH (možná by ses divil, kolik lidí se o tom poprvé dovědělo právě z tohoto zdroje) a v neposlední řadě diskuse s přáteli z různých protestantských sborů ale i mé známé z katolické církve. Všichni o situaci věděli dříve, než já!

Člen CČSH: Mě by zajímalo, kde si to ti vrabci cvrlikají. Pokud si to cvrlikají na Nově, u piva v hospodě a drbny na vesnici, je to sice zajímavé, ale proč to nejsou skutečné informace z této "třetí největší církve".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Někdo se určitě na Novu dívá
PříspěvekNapsal: 04.08.2005 - 09:40 
Zdravím.
Přijde mi přirozené, že o CČSH ví ostatní křesťané víc než obyčejní lidé. Mimo jiné dokážou stprávně říci její název a ví jak se liší od církve jejich. Problém je v tom, že informace, které máte na mysli nezýskali od faráře na bohoslužbě nebo z církevního tisku. Jejich prapůvod je na TV Nova. Předvelikonoční seriál se skládal ze 3 příspěvků. Všechny další reportáže na ČT1 i v novinách už z nich pouze čerpaly. Neodiskutovatelné je, že byly načasované dost zákeřně. Út-Čt před největšími křesťanskými svátky :( se na televizní noviny moc lidí z církve nekouká. Např. u nás jsou pobožnosti každý den a začínají v 18 hod. Pak právě o Velikonocích za všemi lidmi v naší NO chodila naše s. farářka, jestli se někdo nedíval na Novu, že tam byli hrozné věci. Ty chtěl hned druhý den někdo vysvětlit. Samozřejmě, že si tato osoba nepamatovala jména ani podrobnosti. Věděl jen patriarcha říkal: krádež, podvod, drogy a Mikuláš.
Sqělé nemyslíte?
O Mikuláši se v současnosti názory různí, jedni jsou pro jeho finanční aktivity, jiní proti. Farář, který požíval podle svědectví drogy byl ihned propuštěn. Případ to byl dost starý a řešil se tehdy v tichosti, proč o tom neinformovat veřejnost nyní? Případ farářky, která se plížila jako James Bond, aby ukradla z trezoru nějaké kompromitující spisy.... Jestli jste to ještě neviděli je to něco co musíte vidět.

Jiří Motyčka Na zpravodajství Novy se ze zásady nedívám, do hospody chodím málo, na vesnici mám chalupu, ale "drbny" neposlouchám. Měl jsem na mysli zpravodajství veřejnoprávní televize, seriózní tisk (MF DNES, LN - jako Sabin, bulvár nečtu), Web CČSH (možná by ses divil, kolik lidí se o tom poprvé dovědělo právě z tohoto zdroje) a v neposlední řadě diskuse s přáteli z různých protestantských sborů ale i mé známé z katolické církve. Všichni o situaci věděli dříve, než já!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Co nového?
PříspěvekNapsal: 25.08.2005 - 18:53 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Něco zásadně nového? Nějaké pozitivné zprávy?... Čekal jsi na moji odpověď, nebo proč ses odmlčel? Já už nemám, co bych dodal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nic nového pod sluncem
PříspěvekNapsal: 29.08.2005 - 16:24 
Přeji dobrého dne :D .
Současná situace se dá vystihnout citátem: Ticho po pěšině. Sice se objevilo ještě pár článků jako např. ty dole, ale jinak nic...ani z tisku ani z drbů :twisted: . Navíc je doba dovolených.
Všechno se vrátilo do starých kolejí křty - svatby - pohřby... A koho by zajímaly takové Žabo-myší války, když se za posledních 14 toho tolik stalo ... vražda fr. Rogera v Taizé a setkání v Kolíně. S tím se nějaká krize v CČSH nedá srovnat.

Nicméně udávám příklad dvou článků:
Prvního protipatriaršího:
http://www.getsemany.cz/index.asp?c=791
A druhého proti CČSH všeobecně:
http://www.getsemany.cz/index.asp?c=801
Ale jestli jsou to dobré zprávy? Pokud se takto vzájemně napadají křesťané ... Ke druhému článku ... nejsem teolog, ale kdo z obyčejných věřících je, že?

Zdravím
AA


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02.09.2005 - 22:46 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Mne už teď zajímá pouze, jak je to doopravdy s expatriarchou Janem Schwarzem, zda tato kauza vyšumí nebo se dojde k nějakému spravedlivému závěru ale na principu "padni komu padni". Aby nedošo k potrestání nevinných a odměnění nezúčastněných, známé pravidlo z minulého režimu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Expatriarcha Jan Schwarz
PříspěvekNapsal: 05.09.2005 - 08:27 
Tak o tom kolují tyto zprávy:
Patriarcha poté co odstoupil po nějaké době požádal Ústřední radu o místo, které zastával předtím a to přednosty 1. Naukového výboru, na toto místo nebyl přijat. Tak se tedy hodil marod. Ale to je opravdu dýl.
Manželé Tomešovi cca po 2 měsících vystoupili z církve a rozvázali pracovní poměr s církví.
Ostatní biskupové čelí různým útokům více-méně dezinformovaných lidí. Nadchl mě názor: Že se ti staří zkostnatělí dědci se brání reformán tohoto mladého duchovního.

Zdravím


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: kázání
PříspěvekNapsal: 25.09.2005 - 22:12 
prosim, jsem novy clen církve československé husitské, ale nevím, kde se dá sehnat lirurgie, prosim mohl by mi nekdo poradit, kde ji mohu sehnat? Predem dekuji :?:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Liturgie
PříspěvekNapsal: 26.09.2005 - 08:49 
Liturgie se dá sehnat ve zpěvníku, nejlépe nějakém novějším (dodatku). Zpěvník lze zakoupit na každé faře nebo jej objednat či osobně zakoupit v prodejně Blahoslav, Wuchterlova 5, Praha 6 - Dejvice. Pokud ji chcete mít hned, tak je možné první i druhou liturgii včetně pobožnosti Fr. Kalouse stáhnout na:

http://www.cirkev-online.cz/knihovna/dokumenty.php

Zdravim AA :)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Patriarcha
PříspěvekNapsal: 26.10.2005 - 09:07 
Zdravím toto je nejnovější stará novinka:
Ke dni 10. 10. 2005 vystoupil ThDr. Jan Schwarz z CČSH. Tuto skutečnost vzalo Prezidium ÚR a Ústřední rada ÚR CČSH v ČR na svých říjnových jednáních na vědomí a na jejím základě bylo podle řádů CČSH konstatováno, že tak zaniká i služební poměr ThDr. Jan Schwarze v CČSH.
AA


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Patriarcha
PříspěvekNapsal: 26.10.2005 - 16:53 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Člen CČSH píše:
Zdravím toto je nejnovější stará novinka:
Ke dni 10. 10. 2005 vystoupil ThDr. Jan Schwarz z CČSH. Tuto skutečnost vzalo Prezidium ÚR a Ústřední rada ÚR CČSH v ČR na svých říjnových jednáních na vědomí a na jejím základě bylo podle řádů CČSH konstatováno, že tak zaniká i služební poměr ThDr. Jan Schwarze v CČSH.
AA

Nevím, co si o tom mám myslet, opravdu nevím. Pro mne je to překvapující zpráva, nicméně za ni děkujeme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Patriarcha
PříspěvekNapsal: 27.10.2005 - 14:47 
Jiří Motyčka píše:
Nevím, co si o tom mám myslet, opravdu nevím. Pro mne je to překvapující zpráva, nicméně za ni děkujeme.

Z naší strany barikády: "Překvapivá?" Rozhodně ne.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Patriarcha podruhé
PříspěvekNapsal: 27.10.2005 - 15:06 
No, a ještě taky:
http://www.christnet.cz/magazin/zprava.asp?zprava=9847
Pokud si to nepřečtu na ČTK - neuvěřím.

Zdravím
AA


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 220 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz