Právě je 19.04.2024 - 04:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 291 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05.12.2005 - 17:16 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Jinak jsem se byl podivat na ten Slavkov a musim rici, ze jsem z toho byl mirne zpruzenej. :? Na to, ze listek stal 280,- Kc to trochu nezvladli. Krome tribun nebylo prakticky videt a ma pritelkyne, ktera je o hlavu mensi z toho chuderka moc nemela. Jen same hromady spruzenych lidi. Prodirani se davem, tlaceni se a strkani. No na to, ze to stalo tolik si mohli dat alespon praci a kolem celeho oploceni postavit kuprikladu petistupnove lesenarske schodiste ze ktereho by lide mohli ve stoje koukat. A videli by krasne vsichni. Nebo prodat mene listku.
Jestli by takhle mela vypadat nejaka husitska bitva...dekuji pekne, radeji ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Austerlitz
PříspěvekNapsal: 05.12.2005 - 23:55 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jachym Hrabec píše:
Jinak jsem se byl podivat na ten Slavkov a musim rici, ze jsem z toho byl mirne zpruzenej. :? Na to, ze listek stal 280,- Kc to trochu nezvladli. Krome tribun nebylo prakticky videt a ma pritelkyne, ktera je o hlavu mensi z toho chuderka moc nemela. Jen same hromady spruzenych lidi. Prodirani se davem, tlaceni se a strkani. No na to, ze to stalo tolik si mohli dat alespon praci a kolem celeho oploceni postavit kuprikladu petistupnove lesenarske schodiste ze ktereho by lide mohli ve stoje koukat. A videli by krasne vsichni. Nebo prodat mene listku.
Jestli by takhle mela vypadat nejaka husitska bitva...dekuji pekne, radeji ne.

Souhlasím, Jáchyme. Chtěl jsem tam jet s bráchou, ale nakonec jsem musel jít do práce. Doma mi nahráli sestřih z ČT2 a když jsem to shlédl, tak jsem si říkal, co ti lidé asi tak mohli vidět. :shock: ... Tys mi to potvrdil, co viděli. Nejsem po bitvě generál, ale toho jsem se obával, je to o té komerci!
Alespoň víte, až vám na tu vaši husitskou rekonstrukci v příštím roce přijede ještě víc lidí než do Austerlitzu, čeho se vyvarovat. Zkrátka, abych viděl i já. (Ale my s Votanem, Sabinem a... budeme mít protekci, že. :wink: ) Už se těším...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06.12.2005 - 17:42 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
No tak jestli se k necemu pristi rok dokopeme, tak to rozhodne nebude masova ucast nekalika tisic ucinkujicich. :wink: Spise bych to videl na par desitek a vlastne jeste nei ani jasne, zda to bude komercne pojate. Pokud bychom chteli vybirat vstupne, tak bychom museli zajistit spousty veci, coz v pripade soukr akce byt nemusi. A rozhodne se nebojim, ze by kdy prislo na historickou stredovekou bitvu tricet tisic divaku. :wink:
Nejvetsi divacka ucast je tradicne na jiz zminovanem Libusine. A to sice tak neco k deseti tisicum. Vic ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: věc už daná
PříspěvekNapsal: 29.01.2006 - 15:09 
Offline
příslušník chudiny

Registrován: 29.01.2006 - 14:32
Příspěvky: 5
Bydliště: HRADEC KRALOVE
no husitske bitky sou vzdycky parada ale uz horsi je s tou ucasti na libusin jezdi sposta keckařu a lidi co si vezmou klacek a jdou do bitky no a pak par sermířu u bitvy na urovni (bez keckařu) tam jsou povědšinou jen šermíři a tim se nemuže dosahnout velkeho počtu bojeschopnych osob
to je pravě ta problematika :?:

_________________
roumen


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06.02.2006 - 14:09 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Presne tak. V pripade kvantity to jde vzdycky na ukor kvlaity. A ja preferuji vzdycky spise tu kvalitu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Husitská jednotka
PříspěvekNapsal: 08.02.2006 - 15:48 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
O něco podobného (husitská jednotka s korouhví, pavézníky atd.) se pokoušíme na husitských bitvách, na které jezdíme. Bohužel nám to vychází minimálně, protože jsme dětský kroužek a málokdy se sejdeme všichni. Nejlépe se nám to podařilo v roce 2005 na Okoři (tři šermující pavézníci, korouhevník a střelec z kuše).

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Husitská bitva
PříspěvekNapsal: 08.02.2006 - 15:55 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Husitské bitvy se v historickém šermu pořádaly a pořádají, s různou úrovní (Okoř, Mlázovice, Poděbrady, Hajnice u Trutnova atd.).
Pořádáme je i my (dětský kroužek historického šermu Tesák) v Dohalicích. Od roku 2005 jsme rozjeli projekt Proti všem. Chceme volně rekonstruovat všechny bitvy husitských válek tak, jak šly časově za sebou. Rekonstrukce jsou volné v počtu bojujících, některých reáliích (Vítkovu horu na naší louce nenavršíme :-) ), ale snažíme se o co největší věrnost. Teď chystáme druhou bitvu - Nekmíř. Máme k dispozici dva selské vozy tažené poníky, které v létě přestavíme na husitské, tak aby se srazily v hradbu v roce 2007 na hrázi rybníků u Sudoměře.

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Husitská jednotka
PříspěvekNapsal: 08.02.2006 - 16:22 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
trener píše:
O něco podobného (husitská jednotka s korouhví, pavézníky atd.) se pokoušíme na husitských bitvách, na které jezdíme. Bohužel nám to vychází minimálně, protože jsme dětský kroužek a málokdy se sejdeme všichni. Nejlépe se nám to podařilo v roce 2005 na Okoři (tři šermující pavézníci, korouhevník a střelec z kuše).


Tak letosni, respektive lonskou, Okor jsem kvuli dovolene neabsolvoval. Jinak byvam pravidelnym ucastnikem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Husitské bitvy v současnosti
PříspěvekNapsal: 27.03.2006 - 10:58 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Je to tema souvisejici s historickym sermem a s rekonstrukcemi husitskych bitev.
Doufam, ze se poradatele akci nebudou zlobit, ale chtel bych sem prubezne umistovat odkazy na fotogalerie jejich husitskych bitev. A protoze letos se zacalo pomerne brzy, mam tu jiz tri odkazy na jarni Trenerovu bitvu v Dohalicich. Byla to velmi vydarena akce a chtel bych titmo Trenerovi jeste jednou podekovat. A vy ostatni vzhuru do internetovych fotogalerii.

http://www.akce.radekpl.net/index.html

http://www.mytri.wz.cz/nasebitvy.html

http://galerie.majerco.net/2006-jarni-dohalice/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03.04.2006 - 17:24 
Offline
velitel vozu
velitel vozu
Uživatelský avatar

Registrován: 27.01.2006 - 11:12
Příspěvky: 454
Bydliště: Český Brod
Přiznejme si, že je zde co vylepšovat, ale dá se ocenit snaha o jednotnost vybavení účastníků. Je-li toto počátek cesty k dokonalosti, tak držím palce.

_________________
Martin, střelec českobrodský


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Husitske bitvy v soucasnosti
PříspěvekNapsal: 10.04.2006 - 08:01 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Vypadá to velmi zajímavě a zřejmě jste si to tam i pěkně užili! Skvělé! Příště se musím přijít na vás podívat. Ty malý špunti jsou skvělý.
Jachym Hrabec píše:
Je to tema souvisejici s historickym sermem a s rekonstrukcemi husitskych bitev.
Doufam, ze se poradatele akci nebudou zlobit, ale chtel bych sem prubezne umistovat odkazy na fotogalerie jejich husitskych bitev. A protoze letos se zacalo pomerne brzy, mam tu jiz tri odkazy na jarni Trenerovu bitvu v Dohalicich. Byla to velmi vydarena akce a chtel bych titmo Trenerovi jeste jednou podekovat. A vy ostatni vzhuru do internetovych fotogalerii.

http://www.akce.radekpl.net/index.html

http://www.mytri.wz.cz/nasebitvy.html

http://galerie.majerco.net/2006-jarni-dohalice/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10.04.2006 - 15:36 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Zlepšujeme se průběžně a stále. Příští rok např. zakážeme jinak, než klasicky pletené kroužkovky (netrváme na drátu a už vůbec ne na nýtování), zakážeme nepomalované plechové štíty a možná i samostatné kroužkové kápě. Prostě budeme přitvrzovat a přibližovat se realitě.

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11.04.2006 - 09:28 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
trener píše:
Zlepšujeme se průběžně a stále. Příští rok např. zakážeme jinak, než klasicky pletené kroužkovky (netrváme na drátu a už vůbec ne na nýtování), zakážeme nepomalované plechové štíty a možná i samostatné kroužkové kápě. Prostě budeme přitvrzovat a přibližovat se realitě.

Když se ale před Husity třásl okolní svět, tak toho na sobě moc neměli. Nějaký šalíř, nějaký kroužek. Tak bych to zase moc něpřeháněl. Mě se ty fotky líbily. Jediné co bych vytknul, byl ten sníh. :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11.04.2006 - 11:17 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Sabin píše:
trener píše:
Zlepšujeme se průběžně a stále. Příští rok např. zakážeme jinak, než klasicky pletené kroužkovky (netrváme na drátu a už vůbec ne na nýtování), zakážeme nepomalované plechové štíty a možná i samostatné kroužkové kápě. Prostě budeme přitvrzovat a přibližovat se realitě.

Když se ale před Husity třásl okolní svět, tak toho na sobě moc neměli. Nějaký šalíř, nějaký kroužek. Tak bych to zase moc něpřeháněl. Mě se ty fotky líbily. Jediné co bych vytknul, byl ten sníh. :P


Proc se ti nelibil snih? :( Vzdyt to bylo naopak v poradku ne? Nebo tehdy v lednu u Nekremre bylo jinak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11.04.2006 - 12:06 
Offline
velitel vozu
velitel vozu
Uživatelský avatar

Registrován: 27.01.2006 - 11:12
Příspěvky: 454
Bydliště: Český Brod
Sabin: Když se ale před Husity třásl okolní svět, tak toho na sobě moc neměli. Nějaký šalíř, nějaký kroužek. Tak bych to zase moc něpřeháněl. Mě se ty fotky líbily. Jediné co bych vytknul, byl ten sníh.

Husité se na počátku revoluce zmocnili velkého množství zbraní a zbroje v městských zbrojnicích, takže bych tu jejich výzbroj zas tak nepodceňoval. Katolickým vojskům se ale jistě rovnat nemohli.
Myslím si však, že představa husitského hejtmana v plné plátové zbroji je docela pravděpodobná. Také vojáci patřící k městským hotovostem byli vyzbrojeni dobře.

_________________
Martin, střelec českobrodský


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 291 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz