Právě je 19.04.2024 - 11:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23.03.2010 - 21:24 
Offline
cepník
cepník

Registrován: 30.11.2007 - 23:00
Příspěvky: 145
Platnost vypršela


Naposledy upravil David dne 24.02.2011 - 18:37, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24.03.2010 - 19:53 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
No nejpozději za 5 minut 12 :-), protože od 12,00 je nácvik. A pokud možno nejezdi sám, vezmi s sebou kámoše! :)

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: moje účast a lehké zhodnocení ...
PříspěvekNapsal: 28.03.2010 - 15:04 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Včera jsem měl možnost s ostatními, kteří se patrně taky vyjádří, shlédnout další díl ze seriálového projektu "Proti všem" týkající se akcí souvisejících s městem Hradec Králové v červnu 1420.
Rekonstrukce dobývání HK se mi líbila, opět jsem postrádal některá jména, jako např. Aleš Vřešťovský, Jiřík z Chvalkovic a Vilém Zajíc z Hazmburka.
Trenér tentokráte nemohl vystupovat v roli bratra Žižky (nelze realizovat fyzické rozdvojení osobnosti ani u takovýchto akcí :) ), přesto se ale ochotně ujal opět jedné z vůdčích rolí, tentokrát kněze Ambrože, který celý průběh rekonstrukce moderoval v jedné ruce s archou a v druhé ruce s mikrofonem.
Nevím jak ostatním, ale mně se zdá, že úroveň rekonstrukcí se rok od roku poznenáhlu zvyšuje, nebo minimálně neklesá. Toto mé hodnocení se pochopitelně opět netýká odění a výzbroje, to ponechávám zasvěceným. Velice rád jsem osobně poznal další přispěvatele z našeho fóra, totiž Hynka z Děčína a Davida.
Již se těším na rekonstrukci bitvy u Ústí cca za 15 let, ta už bude i se skutečnými vozy a jízdou ... :wink:

P.S. Fotky sem i do Galerie na hlavní stránky budou dodány později.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 31.03.2010 - 21:55, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 28.03.2010 - 18:29 
Offline
křižák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.12.2006 - 20:36
Příspěvky: 174
Zajímavá rekonstrukce a pokud se nepletu, již moje třetí, dohalická...

Úroveň není špatná.Zbroj neumím posoudit a v průběhu i několik vtipných "mini scének".
Jediné, co mi tak trochu vadí, je hodně brzký termín.Nejde to posunout třeba o měsíc, kdy je menší zima? :D Nebo tato akce má nějaký chronologický řád, který nedovolí inscenaci posunout o měsíc?Určitě by dorazilo více (platících) návštěvníků.
Nevím jak ostatní, ale já pocházím z podhůří a zimu fakt nesnáším. :?

_________________
Luštím známé i neznámé zločiny.
Věděním, intuicí, invencí a důvtipem musí být vybavený i podprůměrný historik nebo badatel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28.03.2010 - 21:54 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 28.10.2009 - 19:34
Příspěvky: 55
Bydliště: Děčín
Moje první bitva v tomto roce! Byl jsem nadšený! Sice den dosti hektický, ale stihl jsem to a postavil se s bratry proti křižákům a proradným katolíkům. Scénář byl postaven pěkně. Byl tam prostor jak na boj, tak na odpočinek. Kulisy moc hezké. Před trenerem smekám! Setkání s Hejtmanem pro mě byla pomyslná třešnička na výborném dortu! Už se Jirko moc těším na fotky! :wink:

_________________
Vivere militare est


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Proti všem - Mokrovousy '10
PříspěvekNapsal: 29.03.2010 - 10:22 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Rozhodně by bylo co zlepšovat, stejně tak jako každý rok.
Mě kupříkladu chybí větší exponovanost detailnějších scén s choreografií potyček. Ten děj je jakoby vtěsnán do souhrnných bitev z čehož mám celkový dojem jakoby by šlo o hemžení. :)

Především se mi nelíbí leták rozdávaný při vstupu a pak bych překreslil makety domů. Chápu, že to je na dětský kroužek dobrá práce, ale pro tento typ historické akce je nehodící se, spíše tak do pohádky pro předškolní děti.

Celkový dojem je ale příjemný a můj pohled na tradiční, úzce tématicky zaměřenou akci je velice positivní.
Zmiňovaný Hynek z Děčína patřil svým ustrojením, spolu s několika dalšími rytíři, mezi jedny z visuálně nejlepších! 8)
Fotky přidám příležitostně.

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Mokrovousy
PříspěvekNapsal: 29.03.2010 - 14:23 
Offline
práče
práče

Registrován: 12.01.2009 - 23:58
Příspěvky: 45
Díky za vložení letáku o bitvě na hlavní stránku! Akci jsem navštívil se svým synkem, který chtěl sice po prvních ránách, zimě a vyhnání husitů z Hradce odejít, ale podařilo se mi ho přesvědčit a zůstali jsme až do konce... byl jsem nadšený a chtěl jsem organizátorům i aktérům poděkovat!!!
Pokud bych mohl zmínit co mě trochu chybělo k "dokonalosti", tak to byli koně (chápu, že to není jednoduché...) a při útoku chorál Boží bojovníci v originálu... ještě jednou díky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29.03.2010 - 19:47 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Odpovím chaoticky a odzadu, jinak to neumím :-) Tak tedy: chorál jsme zpívali dvakrát, při pochodu na Prahu a nástupu na děkovačku. Chtěli jsme i víckrát, ale v boji je nutné opakovat hejtmanovy rozkazy, aby celý šik bojoval jednotně! Koně letos nebyli částečně schválně (nebyli zapotřebí) a částečně neúmyslně, ten jeden jízdní posel nakonec nedopadl :-(

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29.03.2010 - 19:52 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Ad Kolssteyn: Nerozumím hemžení... V čem je špatný leták? Beru každý podnět a inspiraci! S kulisami je problém. Máme takové, jaké jsme schopni vytvořit, převézt, uskladnit a postavit. Je to naše velká bolest, ale není v našich silách týden před bitvou stavět a týden potom bourat, jako na jiných akcích. Pokud máte někdo nějaký nápad a řešení, sem s ním! Jinak bitva nám letos poprvé skončila finanční ztrátou, takže to řešení nesmí být moc drahé :lol:

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29.03.2010 - 19:59 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
A dále: S termínem hýbat nelze, otužujte se :-) Za měsíc může být sice tepleji, ale také je největší akce šermířské sezóny, Libušín.
Výše zmiňované reálné osobnosti sice chyběly, ale znamenalo by to vyrábět štíty, korouhve a další doplňky, které použijeme jen na jednu akci a bohužel si to nemůžeme dovolit. (Zajíc z Házmburka je zde pouze předpokládán, nedoložen!)
Vzhledem k tempu, kterým nám bitvy "odsýpají", bych viděl to Ústí tak cca za 60 let :lol:
Teď to sice vypadá, že všechny vaše postřehy odmítám, ale není tomu tak! Jen vysvětluji, co zvládneme a co už ne, ale názory zasvěcených diváků jsou pro nás podnětné! A také praktická pomoc, takže díky Davide!

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29.03.2010 - 21:59 
Offline
příslušník chudiny

Registrován: 18.01.2010 - 20:49
Příspěvky: 2
Zdravím.
Já jsem film "proti všem"vyděl asi 20krát.Je to fakt hustý. :D Jo a doma si hraju na tu bitvu u Tábora nebo na tu u Prahy. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: k akci
PříspěvekNapsal: 31.03.2010 - 12:37 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
trener píše:
Nerozumím hemžení... V čem je špatný leták?...S kulisami je problém.
"Hemžením" jsem myslel, že to tak na mě celkově působilo. Většinou, i u minulých akcí, byla šarvátka, zakroužení pochodu kolem a zase řež. Jakoby to nemělo žádný děj, nic z toho nevyčnívalo. Z těch několika akcí se mi nevybaví žádný rozdíl, splývá mi to všechno dohromady, v celku žádná část bitvy mi neutkvěla v hlavě. Ale je to jen můj subjektivní dojem.

Leták je po grafické stránce otřesný. Ani mě to nebaví číst, natož si ho zakládat do nějaké složky nebo na památku. Pokud bude mít pouze obyčejný text tištěný na formátu A4, měl by mít alespoň nějakou koncepci. Tj. nadpis, odstavce, úpravu, krátký úvod, příp. ohlednutí se za minulými akcemi, uvedení do historických souvislostí, hrubé uvedení účinkujících (spolků) a autorů, příp. obrázek, fotku, mapku. atd.
Letákem se přeci také presentujete.

Kulisy nemusejí být pouze profesionální filmové atrapy k nerozeznání od skutečných domů, ale rozhodně se stávající dají překreslit tak, aby to vypadalo trochu středověce, hodnověrněji. Tohle mi spíš opravdu připomíná pohádku pro předškolní děti, kterým je asi vůbec úplně jedno, jestli tam je nepovedený dům nebo pokus o žluté sluníčko. 8)

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: k akci
PříspěvekNapsal: 31.03.2010 - 18:16 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
A teď zase s dovolením moje nepatrnost:

ad kulisy: jedu na akci kvůli ději, podívané a abych třeba sledoval, jak je scénář rekonstrukce věrohodný z pohledu posledních badatelských závěrů. Kulisy vnímám druhoplánově, tj. jako kulisy.

ad leták: souhlasím s bratrem Kolssteynem, který naznačil postačující minimum.
Kolssteyn píše:
... Letákem se přeci také presentujete ...


ad Házmburk: přiznám se bez mučení, že u jména Viléma Zajíce z H. jsem vycházel ze Šmahela, který dokonce uvádí, že chtěl použít stejné finty, díky které byly otevřeny brány Slaného, totiž klamavou a lživou informaci o tom, že Praha padla. Připouštím, že tohle povídání Šmahel uvozuje slůvkem "snad" ... :wink: :|

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31.03.2010 - 18:42 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Ad Házmburk: Pokud se nemýlím, Šmahel právě na základě té použité lsti od Slaného předpokládá Hazmburkovu účast u Hradce. Tedy podle modu operandi řečeno kriminalisticky :lol:
Ad leták: 1)Je třeba si uvědomit, k čemu má naše libreto sloužit. Jedná se o základní seznámení diváka s dějem a postavami předváděné bitvy. Tyto informace mu doplní komentář.
2)Úprava letáku. Máte pravdu pánové, bylo by mnohem lepší, kdyby byla lepší, byly tam další doplňující informace, mapky, obrázky... Jenže. Jak už jsem psal k předchozím ročníkům, 70% organizace akce je na jednom člověku, 10% na kolektivu hejtmanů a 20% na dětských členech kroužku a pomáhajících kamarádech. Libreto se tvoří na poslední chvíli, protože je nutné reagovat na změny ve scénáři vzniklé při štábních cvičeních, a stejně jako většina věcí se tvoří cestou co nejmenších finančních nákladů. Pro zajímavost: letošní ročník nám poprvé skončil finanční ztrátou, která jde na účet kroužku a každé "zbytečné" náklady by naši další činnost omezily ještě více. Takže asi tak.

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31.03.2010 - 18:53 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
... 2)Úprava letáku. Máte pravdu pánové, bylo by mnohem lepší, kdyby byla lepší, byly tam další doplňující informace, mapky, obrázky... Jenže. Jak už jsem psal k předchozím ročníkům, 70% organizace akce je na jednom člověku, 10% na kolektivu hejtmanů a 20% na dětských členech kroužku a pomáhajících kamarádech. Libreto se tvoří na poslední chvíli, protože je nutné reagovat na změny ve scénáři vzniklé při štábních cvičeních, a stejně jako většina věcí se tvoří cestou co nejmenších finančních nákladů ...
Jasně.
Tomu všemu bych/om rozuměl/i. Nejde ale přece o svázaný manuál na kříďáku o 50 stranách, že. Ta omáčka kolem libreta se nechá napsat a udělat dopředu a text libreta k tomu vložit až ex post, těsně před tiskem. Tož asi tak.

trener píše:
... Pro zajímavost: letošní ročník nám poprvé skončil finanční ztrátou, která jde na účet kroužku ...
To mne mrzí.
A to každoročně dávám vstupné větší než požadované ... :wink: :D

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz