| www.husitstvi.cz http://www.husitstvi.cz/forum/ |
|
| Husiti na Slovensku dnes a historický šerm http://www.husitstvi.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=591 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | Ludik [ 04.07.2005 - 15:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Husiti na Slovensku dnes a historický šerm |
Ahojte! Chcem sa spytat, mozno gp500 bude vediet, ci sa niekto nevenuje husitskej problematike na Slovensku. Pozeral som dake stranky sermiarskych skupin, ale nic som nenasiel. Viete cosi o historickych bitkach, ktore sa konaju v Cechach dnes? To musim ist na historicku husitsku bitku za do Ciech? Vdaka za vase odpovede! Ludik Ludos zavinac exe bodka sk |
|
| Autor: | Sabin [ 11.07.2005 - 11:19 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Na Slovensku se ve školách neučí o Mistru Janovi, Husitech nebo Bratřících? Když je povinný katechizmus, tak asi ne a když jo, tak si dokážu představit v jakém tónu. Je to smutné. |
|
| Autor: | Jachym Hrabec [ 23.08.2005 - 12:59 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Coz o to. Husitskych bitev je v Cechach tento rok az az. Bezi cely serial bitev nazvany Husitske valky na Morave. A myslim, ze do Uherskeho ostrohu nebo do Vapenne pod Jesenikem to ze Slovenska nenni tak daleko. Jak je to ale na Slovensku samotnem to opravdu nevim. A co se tyce zbrani a zachazeni s nimi? No naucit se bojovat ruznymi zbranemi je fajn vec. Ale pokud clovek nedela skupinova vystoupeni, nebude mu to prilis k uzitku. Vzit si do dnesni historicke bitvy neco jineho nez mec, palcat nebo sekeru muze byt docela nebezpecne. Obourucni a drevcove zbrane (sudlice, halapartny, piky) uz jsou tak na okraji unosne bezpecnosti a o takovych zaludnych hrackach jako je treba bijak ani nemluve. Za celou dobu co delam serm, a neni to zrovna kratka doba, jsem v bitve nastesti nepotkal nikoho, kdo by byl tak neuvedomely a vzal si kuprikladu onen bijak nebo nedej boze dokonce okovany cep. I proti tem drevcakum se spatne bojuje a neni to prijemne ani pro sermire, ani pro divaka. Pokud nekdo tedy ma zajem o to se jet podivat na nejakou historickou bitvu a nejlepe na husitskou, at si vybere z kalendare akci na teto adrese. Mimochodem ten Uhersky ostroh je zrovna tento tyden. http://herold.ujancaku.net/ |
|
| Autor: | pavel [ 01.11.2008 - 20:45 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Volám sa Pavel ako všeci predomnov.Žijem v malej dedine na Slovensku ktorá je pozostatkom takzvanej ,,spanilej jazdy"sme evanielici a naším znakom je stale kalich. A vedšina nas vie že našu obec založili husiti a kto to bol Ján Hus,Ján Žiška z Trocnova a Bratřící. Som rád že existuje niečo také ako www.husitstvi.cz , kde sa môžu o naších predkoch dozvedieť niečo viac, ako žili, začo bojovali, "proti všem" Prajem Vám veľa úspechov. |
|
| Autor: | Protestant [ 01.11.2008 - 23:45 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Ahoj Pavle mám dotaz. Prosím tě kolik a jaké evangelické církve jsou na Slovensku? Vím jen o těchto dvou. Evangelická církev augsburského vyznání, Křesťanská reformovaná církev |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|