Právě je 20.04.2024 - 00:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: pragmatik ...
PříspěvekNapsal: 07.11.2011 - 21:13 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Kolssteyn píše:
JM píše:
... a tady je jeho plakát zvoucí na představení "Vozové hradby"
Chápu, že Landa se svojí "vozovou hradbou" a dlouhodoběji módním nadšením může vzbuzovat různé reakce u příznivců serioznější historické stránky, ale vůbec se divím, že tady na foru je kolem toho tolik vzrušených emocí ...
U mě naštěstí nevzbuzuje žádné emoce, proto jsem tu foťku uvedl spíše jen jako info o tom, na čem Daniel aktuálně ujíždí. Na první pohled by to mohlo vypadat, že na vozový hradbě ...

Kolssteyn píše:
... Podle mě je úplně jedno, jak se člověk dostane k historii a jestli tohle u někoho vzbudí hlubší zájem o tuto tématiku, tak jedině dobře ...
Landu je však třeba umět velice dobře číst.
Tzn. především mezi řádky i to jeho "sofistikované" více či méně latentní poselství ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pragmatik ...
PříspěvekNapsal: 11.11.2011 - 22:17 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Jiří Motyčka píše:
Landu je však třeba umět velice dobře číst.
Tzn. především mezi řádky i to jeho "sofistikované" více či méně latentní poselství ... :wink:
Myslím si, že Landa není žádná hrozba a jeho hudbu poslouchají i slušní lidé, ne jen příznivci nejrůznějším způsobem extremisovaní. :) Problémy bych viděl v jiných věcech, ale určitě chápu neoblibu jeho hudebního a "filosofického" zaměření. Radši ať si Žižku nebo Husa vezme do huby on než nějaký z našich politiků, nebo nedej bože, president. :shock:

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zneužití historie
PříspěvekNapsal: 11.11.2011 - 22:33 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Kolssteyn píše:
... Radši ať si Žižku nebo Husa vezme do huby on než nějaký z našich politiků, nebo nedej bože, president. :shock:
Ano.
Já jen nemám rád, když se historie využívá - nechci říci rovnou zneužívá - poněkud účelově. To by mělo platit obecně především u těch, co na hodinách dějáku soustavně chyběli.
Málokterý z našich politiků (možná až na nějaké pranepatrné výjimky?) se vyzná v historii tak, aby o ní moh' zasvěceně hovořit a nějak učitelkou života vůbec argumentovat. Když k tomu někdy došlo, bylo to většinou poněkud trapný, pokud si vzpomínám. :(
U D. Landy je to přece jenom poněkud jiný, i když zrovna třeba husitství je takový ošemetný téma ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zneužití historie
PříspěvekNapsal: 12.11.2011 - 00:05 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Jiří Motyčka píše:
Málokterý z našich politiků (možná až na nějaké pranepatrné výjimky?) se vyzná v historii tak, aby o ní moh' zasvěceně hovořit a nějak učitelkou života vůbec argumentovat. Když k tomu někdy došlo, bylo to většinou poněkud trapný, pokud si vzpomínám.
Tak to naprosto souhlasím!
U Landy to je opravdu trochu jiný případ - on spojuje věci jen ve velice obecné rovině. Zatím bych netvrdil, že husitskou historii zneužívá, ale využívá v jakémsi abstraktní smyslu. Výrazné okamžiky z našich dějin spojuje za účelem posílení osobní a národní hrdosti.
Našemu udavačskému národu takové vlastnosti chybí a tak by nebylo na škodu, kdyby byly posíleny. Ovšem to je riskantní, protože když to není zdravé a sebevědomé, tak to může snadno sklouznout do extrémního a pokřiveného.
A kde silné momenty z našich dějin hledat?
O Slovanech se dlouho mínilo, že byli spořádaní rolníci - Přemyslovci se oslepovali, nikoliv činy, ale fyzicky, příp. kastrovali navzájem - Lucemburkové to uměli i bez války - stavovské povstání dopadlo jak sedláci u Chlumce - 2.sv.válka začala nevalně - pošahaní Mašíni taky nejsou zrovna idylickými hrdiny...
Kam jinam tedy sáhnout pro vzory osobní statečnosti? :D

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zneužití historie
PříspěvekNapsal: 12.11.2011 - 09:08 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Kolssteyn píše:
... U Landy to je opravdu trochu jiný případ - on spojuje věci jen ve velice obecné rovině. Zatím bych netvrdil, že husitskou historii zneužívá, ale využívá v jakémsi abstraktní smyslu. Výrazné okamžiky z našich dějin spojuje za účelem posílení osobní a národní hrdosti ...
Dejme tomu.
Národní hrdosti se v tomto vytunelovaném státě (jež je součástí EU) se zkorumpovanými politiky zoufale nedostává. Lidi tady v tomto Absurdistánu obtížně hledají, na co by měli být hrdi. Spousta z nás má taky úplně jiné starosti, vč. těch existenčních, a tak zbývá už "jen" ta slavná historie.
Disponovat národní hrdostí je nedílnou součástí vlasteneckého smýšlení. A právě v souvislosti s tímto tématem opět musím připomenout, že hranice mezi vlastenectvím a nacionalizmem je ostřejší břitvy, jak s oblibou říkávám. Nakonec i husiti by o tom mohli dlouze vyprávět ... :wink: :D

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pragmatik ...
PříspěvekNapsal: 30.11.2011 - 15:44 
Offline
práče
práče

Registrován: 31.07.2011 - 13:52
Příspěvky: 11
odpurce paleni v sudech píše:
... Daniel Landa se vrací ke své domovské fašisticko-nacionální kapele a bude znovu interpretovat jejich písně.Není náhoda, že v době, kdy bují protiromské demonstrace.Je to dobrý reklamní trik.Po Landovi dlouho neštěkl ani pes, tak si zase zaštěká do mikrofonu rasistické písně a nahoní si body.A pokud někdo chce tvrdit, že texty skupiny Orlík, nejsou rasistické a nejsou zaměřeny proti určitým skupinám, tak nemá ani trám ani třísku v oku.Jen je to prostý debil :D

Ale ten fanatizmus...to fakt nechápu.O satanství jsem nikde nepsal a fašismu se dotýkám jen velmi málo.To se spíš zaměřuješ na určité skupiny lidí (takovej soukromej rasismus) a snažíš se určité příspěvky vykládat dle svého uvážení.A ještě blbě... 8)

Tvoje zaujatost je jasným znakem fanatismu. Upozorňuji, že nejsem fanoušek Landy ani žádnýho jeho hnutí. To co jsi tu ovšem napsal, jsou klasický bludy "humanistických" novinářů, kteří úmyslně či ze své hlouposti zaměňují nebo ztotožňují významy slov např. skinhead = nácek. A nezaregistroval jsem, že by na svém turné hrál Landa nějaké rasistické písně, jistě by z toho byli skandální titulky ve všech novinách. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02.12.2012 - 19:25 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 06.07.2010 - 19:39
Příspěvky: 11
Tak jsem zrovna, narazil na nebožtíka Landu, a koukám že ten kalich na jehou prsou je mi nějaký povědomý...
http://tn.nova.cz/zpravy/zito-44/landa-svolava-rolneni-prijdou-milovnici-slovanu-nebo-nacisti.html

Obrázek

_________________
Dříve jsem zde byl registrován pod nickem Václav.III


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02.12.2012 - 19:52 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Václav Koranda z Boru píše:
Tak jsem zrovna, narazil na nebožtíka Landu, a koukám že ten kalich na jehou prsou je mi nějaký povědomý ...
Ano!
Na to, že kalich z těchto stránek vopráskává kde kdo, jsem dávno rezignoval. Obtížně se proti tomu cokoli dělá. :cry:
Ale všiměte si dobře čepice Žita 44 na výše uvedeném videu! Viděl-li jsem dobře, tak má na pravé straně dva eSeSácký blesky. :!: ... :shock: :evil: :roll:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 04.12.2012 - 17:30, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02.12.2012 - 22:40 
Offline
velitel vozu
velitel vozu

Registrován: 19.04.2012 - 18:19
Příspěvky: 373
Bydliště: Litoměřice
Vypadá to tak, ale je to doplněno malými výčnělky, takže bude tvrdit, že to je 44. Před tím je pár runových znaků. Zřejmě to má znamenat ŠAŠKA Žito 44. :roll: :roll: :roll:
Ten šašek sedí, žito nevím...

http://www.danlanda.com/rozhovor/s-land ... i-200-lidi

viz video čas 00:38


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: SS alias 44
PříspěvekNapsal: 02.12.2012 - 23:24 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Rubáš z Hrádku píše:
Vypadá to tak, ale je to doplněno malými výčnělky, takže bude tvrdit, že to je 44 ...
Jasně!
44 v podobě dvou známých blesků, aby to nebylo soudně stíhatelný. To mi nikdo nevymluví ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SS alias 44
PříspěvekNapsal: 03.12.2012 - 18:04 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Jiří Motyčka, Rubáš z Hrádku píše:
...to je 44 ...
Tak zkratka Heil Hitler = 88 je poměrně čitelná a nejspíš i stíhatelná, tak proč to nepřepůlit na 44, což zas odkazuje na runovou klikybecedu...?
Navíc už dávno není v módě nosit "zaprodaný" Lonsdale, když toho skutečného "neo" poznáte podle konfekce Thor Steineru. Tomu sice taky z oblečení vykleštili ty "čtyřicetčtyřky", ale mnohem horší ranou bylo, že i on zradil bílou rasu.
Mají to hoši těžké, tak buďte trochu shovívaví. 8)

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: to sou vjecy ...
PříspěvekNapsal: 03.12.2012 - 23:28 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
No, koukám, hoši, jak se vyznáte. :wink: :o
Furt se musím něco doučovat, je jen otázkou, zda by tohle "studium" nebylo pro mne ztrátou času. To je to, co mi vrtá hlavou ... :D

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11.01.2013 - 21:23 
Offline
příslušník chudiny

Registrován: 11.01.2013 - 21:11
Příspěvky: 3
Sám jsem zvědavý, co z Landy vyleze. Je jedním z mála, který se snaží dostat národ z totální letargie. :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27.01.2013 - 19:20 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
To byste neuhodli, koho hraje Landa v novém seriálu ČT. :P
http://www.novinky.cz/kultura/279096-la ... erial.html

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daniel Landa
PříspěvekNapsal: 05.05.2014 - 22:41 
Offline
příslušník chudiny

Registrován: 05.05.2014 - 22:27
Příspěvky: 3
Já Landu beru, těším se na runový koncert na Řípu :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz