Právě je 19.04.2024 - 09:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kdo by to měl natočit...
PříspěvekNapsal: 09.02.2006 - 19:43 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Petr píše:
To je zajímavý názor, ale dost pochybuji že je ryze český film je reálný. ... Drtivou většinu jich točí Američané. Třeba Statečné Srdce ( podle mě nejlepší historický film ze středověku) by natočil Skot. Jak by dopadlo s omezeným rozpočtem to si raději ani nepřestavuju. Vyjímka jsou podle mě Poláci ti jsou schopní dneska natočit pořádný velkofilm (Ohněm a mečem) ,ale podle románů slavného autora .

Ano, souhlasím. Mně by bylo naprosto lhostejné, kdyby film o husitech natočili Američané, pokud by měl kvality právě třeba Statečného srdce. Ale pozor, musel by mít český scénář. Byla by to hanba pro český filmový průmysl, ale pokud by byl film realizován profesionálně a splnil by základní poslání a nezpronevěřil by se mu, tak ať ho klidně natočí třeba Marťani, jak říká Paroubek.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 09.02.2006 - 20:02, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Naši mladí a historie
PříspěvekNapsal: 09.02.2006 - 20:00 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jachym Hrabec píše:
...Ani radeji nechci myslet na to, jak by mezi mladymi lidmi dopadlo, kdybych se jich ptal, kdo byl Prokop Holy. Stacilo mi, kdyz jsem nedavno videl v tv jejich mimozni vyrazy pri otazce ohledne bitvy na Bile hore. ...

Já přitvrdím: nevědí nic ani o Husovi, o němž třeba tvrdí, že musel emigrovat po Bílé hoře, pravděpodobně z ČR. Z toho je patrné, že neví nic ani o Komenském. :( Ale nechci se rozepisovat, je to nošení dříví do zpustlého lesa a vše jem napsal v tématu "Předávat odkaz dál?", kam spíše tato diskuse patří.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Martin Luther
PříspěvekNapsal: 03.03.2006 - 16:19 
Offline
vrchní hejtman
vrchní hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2004 - 20:52
Příspěvky: 173
Jiří, viděl jsi film Martin Luther? Nevím z jakého je roku, nicméně jsem jej viděl teprve včera. Pokud bych měl použít nám všem známou repliku z Cimermanna, tak "přátelé, kolikrát si myslíte, že ve filmu zaznělo jméno Mistra Jana či odkaz na husity? Ani jednou...!". Poslední kapkou byl závěr, ve kterém nám sdělují, že díky Lutherovi je na světě tolik a tolik miliónů protestantů...

A i proto je třeba ideu natočení nového filmu o husitech podporovat!

_________________
Michal Gelbič

Husité - Ktož jsú boží bojovníci
http://www.husitstvi.cz
Czechoslovak military units in the USSR (1942-45)
http://www.czechpatriots.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Martin Luther
PříspěvekNapsal: 03.03.2006 - 16:39 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Votan píše:
Jiří, viděl jsi film Martin Luther? ... Poslední kapkou byl závěr, ve kterém nám sdělují, že díky Lutherovi je na světě tolik a tolik miliónů protestantů...

Neviděl, Votane. Podstatné však je, že Husa za svého předchůdce, na kterého navázal, považoval sám Luther. :!: Dovolím si ještě vyslovit kacířskou myšlenku, že v Lutherské německé reformaci můžeme spatřovat pouze kontinuitu reformace české. A ti ostatní nechť si o tom myslí, co chtějí.

Votan píše:
...A i proto je třeba ideu natočení nového filmu o husitech podporovat!

O tom není sporu. Já neustále zdůrazňuji to samé. Ale těch důvodů, proč ten film natočit, je celá řada. Já o nich píši ve svém 1. příspěvku na toto téma...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 24.07.2006 - 17:42, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: film nebo serial?
PříspěvekNapsal: 04.03.2006 - 11:21 
Vcera jsme na HBO videl serial Rim. Myslim si, ze by bylo mnohem zajimavejsi se podbnou formou podivat na husitskou dobu. Desetidilny serial, ktery ma stopaz cca 10 hodin by byl mnohem lepsi pro popis doby, nez vypravny dvouhodinovy film, i kdyz jen o jedne epizode. Vim, ze je neco podobneho jako serial rim v nasi republice neuskutecnitelne, ale kdyz muzou polaci udelat takovou hruzu jako je serial o zaklinacovi, myslim, ze by neco podobneho po vypravne strance, ovsem s lepsim scenarem, vzniknout mohlo. Mne zas o bitvy moc nejde, jako spis o popis doby prostrednictvim osudu "obycejnych" lidi, kteri jsou vlaceni historickymi udalostmi...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: film nebo serial?
PříspěvekNapsal: 04.03.2006 - 12:07 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
lukasenko píše:
Vcera jsme na HBO videl serial Rim. Myslim si, ze by bylo mnohem zajimavejsi se podbnou formou podivat na husitskou dobu. Desetidilny serial, ktery ma stopaz cca 10 hodin by byl mnohem lepsi pro popis doby, nez vypravny dvouhodinovy film, i kdyz jen o jedne epizode. Vim, ze je neco podobneho jako serial rim v nasi republice neuskutecnitelne, ale kdyz muzou polaci udelat takovou hruzu jako je serial o zaklinacovi, myslim, ze by neco podobneho po vypravne strance, ovsem s lepsim scenarem, vzniknout mohlo. Mne zas o bitvy moc nejde, jako spis o popis doby prostrednictvim osudu "obycejnych" lidi, kteri jsou vlaceni historickymi udalostmi...

Naprosto souhlasím! Ano, i to je jedna z reálnách variant, také zajímavá a i já o ní uvažuji. Ale to podstané je stále stejné pro jakoukoli variantu: prachy, Prachy, PRACHY!!! A samostatný film by musel mít stopáž minimálně 3 h s dvoudílnou variantou.
P.S. Co to máš za "přezdívku"? :) :D :(

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: film nebo serial?
PříspěvekNapsal: 04.03.2006 - 15:17 
Jiří Motyčka píše:
lukasenko píše:
Vcera jsme na HBO videl serial Rim. Myslim si, ze by bylo mnohem zajimavejsi se podbnou formou podivat na husitskou dobu. Desetidilny serial, ktery ma stopaz cca 10 hodin by byl mnohem lepsi pro popis doby, nez vypravny dvouhodinovy film, i kdyz jen o jedne epizode. Vim, ze je neco podobneho jako serial rim v nasi republice neuskutecnitelne, ale kdyz muzou polaci udelat takovou hruzu jako je serial o zaklinacovi, myslim, ze by neco podobneho po vypravne strance, ovsem s lepsim scenarem, vzniknout mohlo. Mne zas o bitvy moc nejde, jako spis o popis doby prostrednictvim osudu "obycejnych" lidi, kteri jsou vlaceni historickymi udalostmi...

Naprosto souhlasím! Ano, i to je jedna z reálnách variant, také zajímavá a i já o ní uvažuji. Ale to podstané je stále stejné pro jakoukoli variantu: prachy, Prachy, PRACHY!!! A samostatný film by musel mít stopáž minimálně 3 h s dvoudílnou variantou.
P.S. Co to máš za "přezdívku"? :) :D :(

Ano, finance jsou problem. Ja se rozhodne do role realneho tvurce toho projektu stavet nemuzu a obdivoval bych kazdeho, kdo by mel alespon urcitou sanci cokoliv podobneho vytvorit. V nasich podminkach se mi to zda NAPROSTO nerealne. V porevolucni dobe neni mezi filmari o historicky film zajem, pokud tedy nepocitame 2. svetovou a vek vlady komunismu. Opravte mne, pokud se mylim, ale posledni historicky film z doby stredoveku byl "V ERBU LVICE" z roku 1994, coz je opravdu hodne davno. Proste o tuto dobu neni mezi lidmi zajem. Radsi natoci dalsi filmy podle Viewegha nebo nactiletou komedii, u ktere je nadeje navratu penez zpatky. Pouze jedina ceska spolecnost by mohla serial o husitech zastitit a to Ceska televize a to jen v pripade, ze by mela na stole scenar, ktery by se opiral o uspesnou knizni predlohu. Neco jako Sapkowskiho husittskou trilogii bez magie... Tot muj nazor.
PS: Jsem demokrat, s Beloruskou opozici soucitim, jen se mi to jmen moooc libi...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: film nebo serial?
PříspěvekNapsal: 04.03.2006 - 15:42 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Anonymous píše:
...Opravte mne, pokud se mylim, ale posledni historicky film z doby stredoveku byl "V ERBU LVICE" z roku 1994, coz je opravdu hodne davno. Proste o tuto dobu neni mezi lidmi zajem. Radsi natoci dalsi filmy podle Viewegha nebo nactiletou komedii, u ktere je nadeje navratu penez zpatky. Pouze jedina ceska spolecnost by mohla serial o husitech zastitit a to Ceska televize a to jen v pripade, ze by mela na stole scenar, ktery by se opiral o uspesnou knizni predlohu. Neco jako Sapkowskiho husittskou trilogii bez magie... Tot muj nazor.
PS: Jsem demokrat, s Beloruskou opozici soucitim, jen se mi to jmen moooc libi...

Pak to byl ještě film ŘÁD, nevím, jak šly tyto filmy v pořadí. To je asi opravdu všechno. Co se tady točí za filmy, jakou mají kvalitu, o tom píši ve svém 1. příspěvku na toto téma. Nechci se k tomu vracet. ČT by to nenatočila, ale mohla by být velice významným koproducentem. Jinak ČT připravuje velký několikadílný projekt o M. Janu Husovi a má toho "plné kecky", opět chybí prachy. V české kotlině totiž chybí peníze na úplně všechno bez rozdílu!
P.S. No dobře-jméno, ale když si ho předstvím, vypadá, jak když neumí napočítat do 5 a on svižně do 10. :) Jestli chceš, klidně se zaregistruj a vůbec nevadí, že budeš diskutovat jen na toto téma. Ještě je tady téma "Ve stylu jakých histor. filmů by měl být ten o husitech?"...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obraz 2. – 1420
PříspěvekNapsal: 07.07.2006 - 14:02 
Film bych spíše řadil do roku 1420. Hlavní postavou by vlatně byli všcihni husité. Film by trval 135 min. Tábor 20 min., bitva na Vítkově 20 min., připravování na bitvu 25 min., Zikmundův tábor 20 min., napadení Tábora 10 min., Praha 40 min., bitva u Vyšehradu 20 min.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obraz 2. – 1420
PříspěvekNapsal: 07.07.2006 - 17:17 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Ano, i tak by to šlo pojmout, proč ne. Ale časový úsek by byl velmi zúžený a jednostranně oslavující husitská vítězství na Vítkově a pod Vyšehradem. "Můj" film má větší ambice, tj. chce docílit co nejobjektivnějšího pohledu na husitskou éru, jehož leitmotiv je o klikaté a trnité cestě přerodu božích bojovníků v profesionály polem pracující...
Anonymous píše:
Film bych spíše řadil do roku 1420. Hlavní postavou by vlatně byli všcihni husité. Film by trval 135 min. Tábor 20 min., bitva na Vítkově 20 min., připravování na bitvu 25 min., Zikmundův tábor 20 min., napadení Tábora 10 min., Praha 40 min., bitva u Vyšehradu 20 min.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: velkofilm
PříspěvekNapsal: 16.07.2006 - 09:39 
Opravdu, dobrý nápad.
Také mě napadlo, že takovýto film by byl super, moc rád bych i přispěl.
V Německu by to byl asi propadák- ale naše národní povědomí by vzrostlo.
Uvítal bych i animovaný, to už by bylo v možnostech našinců.
Hraný lidma by se mohl točit třeba na Doupově, kde by byly postaveny kulisy měst. Tenkrát křížáci nahlavu vyvraždili všecky čechy z Doupova. Bylo jim to vráceno :P


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: velkofilm
PříspěvekNapsal: 16.07.2006 - 10:27 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
libor píše:
Opravdu, dobrý nápad.
Také mě napadlo, že takovýto film by byl super, moc rád bych i přispěl.
V Německu by to byl asi propadák- ale naše národní povědomí by vzrostlo.
Uvítal bych i animovaný, to už by bylo v možnostech našinců.
Hraný lidma by se mohl točit třeba na Doupově, kde by byly postaveny kulisy měst. Tenkrát křížáci nahlavu vyvraždili všecky čechy z Doupova. Bylo jim to vráceno :P

Díky za alespoň morální podporu. Kdyby byl natočen profesionálně bez náznaku nacionalistického pohledu na česko-německé vztahy, troufám si tvrdit, že by mohl mít úspěch i v Německu. No a až by dostal Oscara, nebylo by už vůbec, co řešit. :D
Co se týče toho animovaného filmu, to bych spíše viděl jako didaktický instrument, protože děti i mládež ví o husitství stále méně a méně. :(

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 17.07.2006 - 17:57, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Animovaný film
PříspěvekNapsal: 17.07.2006 - 17:07 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Pamatuji si, jak jsem se jako malé dítě strašně těšil na loutkový film Staré pověsti české (knihu od Aloise Jiráska jsem měl už přečtenou) a jak jsem byl hrozně zklamaný, když jsem zjistil, že tvůrci nedošli do doby husitské :-)

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Animovaný film
PříspěvekNapsal: 17.07.2006 - 17:56 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
Pamatuji si, jak jsem se jako malé dítě strašně těšil na loutkový film Staré pověsti české (knihu od Aloise Jiráska jsem měl už přečtenou) a jak jsem byl hrozně zklamaný, když jsem zjistil, že tvůrci nedošli do doby husitské :-)

Přesto, pokud máš na mysli ten Trnkův animovaný, je vynikající...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17.07.2006 - 18:07 
Offline
práče
práče

Registrován: 07.07.2006 - 09:57
Příspěvky: 21
Bydliště: Někde na JM
Tak film by byla opravdu pěkná a velice vítaná aktivita. Zajímavý projekt, myšlenka a už by to chtělo jen nějakou tu realizaci.
Určitě bych to podpořil kdybych mohl a to jak filmovou verzi, tak i animovanou. 8)

_________________
Nic neskončilo ...jsme stále tady!
PRAVDA VÍTĚZÍ!
...miluj vlast, braň vlast a bojuj za vlast až do smtri!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 87 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz