Právě je 19.04.2024 - 06:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21.09.2005 - 09:37 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Mne na tom rozciluje jina vec. Pokud pouziji primer, tak zde v tomto narode uz davno neni to, co vedlo k postaveni Narodniho divadla. K obdobne vlastencky ladene akci uz bychom se dnes nevzchopili. Prijde mi, ze dnes ma kazdy jen natazenou ruku a pta se co za to a co z otho bude mit on. To piseckovani se tu hrozne rozmohlo. Jak maji prihloupli americane patriotismu az na pudu, tak my ho pro zmenu nemame ani co by se za nehet veslo. A pritom to rozhodne nejsou jen nasi hokejiste, na co by tento narod mel byt hrdy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hrdost
PříspěvekNapsal: 21.09.2005 - 14:44 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Souhlasím, zdaleka ne jen hokejisté. Je to právě např. naše historie, jak o tom píši v jiném příspěvku, osobnosti, které obohatili svým životem a dílem nejenom tuto zemi ale i Evropu a celý svět...
Jachym Hrabec píše:
...A pritom to rozhodne nejsou jen nasi hokejiste, na co by tento narod mel byt hrdy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23.05.2006 - 18:52 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 09.04.2006 - 13:25
Příspěvky: 18
Vlast bezpochyby, ačkoliv nesdílím národovecké vášně.

_________________
Tak pozor dej na ně v té podivné době.
Vždyť při této hraně jde o krk i tobě!


Karel Kryl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Petr
PříspěvekNapsal: 28.05.2006 - 16:24 
Minulou neděli jsem jel metrem večer do Prahy. Po finále bylo všude hrozně našich vlajek a veselých lidí, někteří z nich dělali docela bordel. Zajímalo by mě kolik z těchto "vlastenců" ,by vědělo jaký z našich hrdinů měl o den později pohřeb.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Petr
PříspěvekNapsal: 28.05.2006 - 18:36 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Anonymous píše:
Minulou neděli jsem jel metrem večer do Prahy. Po finále bylo všude hrozně našich vlajek a veselých lidí, někteří z nich dělali docela bordel. Zajímalo by mě kolik z těchto "vlastenců" ,by vědělo jaký z našich hrdinů měl o den později pohřeb.

Správná připomínka. Nechci jim sahat do svědomí, ale obávám se, že možná nikdo z nich.
"Generál nebe" generálporučík František Peřina, účastník bojů o Franciii, Anglii, jeden z největších novodobých synů, hrdinů tohoto národa měl důstojný pohřeb se všemi vojenskými poctami, které těmto lidem právem náleží. Lidem, kteří nasadit život za svoji vlast považovali za svoji morální povinnost a bez váhání a s nevšední odvahou se tohoto poslání ujali. Přátelé to nejsou fráze, tak to i oni chápali...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29.05.2006 - 19:41 
Offline
pavézník
pavézník

Registrován: 12.03.2004 - 08:35
Příspěvky: 160
Je smutné, že mnoho lidí je hrdá na svůj národ pouze v souvislosti s nějakým sportovním výkonem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hrdost
PříspěvekNapsal: 30.05.2006 - 09:00 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Já jsem hrdý i na naše špičkové sportovce, kteří šíří ve světě povědomí o naší zemi. To jistě není nic proti ničemu. Ale pozor! Zdaleka ne JENOM na ně! :!:
Dorful píše:
Je smutné, že mnoho lidí je hrdá na svůj národ pouze v souvislosti s nějakým sportovním výkonem.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 02.06.2006 - 08:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01.06.2006 - 18:19 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Sportovci jsou nejtransparentnejsi. Kdo z cizincu zna treba Vychterleho nebo Janskeho. A o ceskych vedcich, inzenyrech, konstrukterech za CK monarchie uz vubec nemluvim, protoze ty stejne vesmes cizinci jeste dnes vnimaji jako nemce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02.06.2006 - 00:13 
Jachym Hrabec píše:
Sportovci jsou nejtransparentnejsi. Kdo z cizincu zna treba Vychterleho nebo Janskeho. A o ceskych vedcich, inzenyrech, konstrukterech za CK monarchie uz vubec nemluvim, protoze ty stejne vesmes cizinci jeste dnes vnimaji jako nemce.


Ono to bude asi tím, že to byli Němci (jako např. Kafka, Mendel, ...). Než budeš cizincům vyčítat, že neznají české vědce, ..., tak se nejdřív alespoň nauč, jak se jejich jména správně píší. Jedním se znaků vlastence by mělo být, že ovládá svůj rodný jazyk.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02.06.2006 - 08:37 
Offline
práče
práče

Registrován: 12.08.2005 - 14:29
Příspěvky: 47
Bydliště: M.Cibulkové 31
Jéje! Zase nějaký germanista? O těch dvou nikdo nepochybuje, ale co ti ostatní? Nebo nám ve škole něco zatajili? Byli to snad ve skutečnosti Franz Kleinkreutz, nebo Fridrich Sahne?

_________________
Kdo za pravdu zemře, bude žít život věčný!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrdost
PříspěvekNapsal: 02.04.2007 - 09:35 
Offline
práče
práče

Registrován: 28.03.2007 - 11:15
Příspěvky: 16
Bydliště: Brno
Jiří Motyčka píše:
Já jsem hrdý i na naše špičkové sportovce, kteří šíří ve světě povědomí o naší zemi. To jistě není nic proti ničemu. Ale pozor! Zdaleka ne JENOM na ně! :!:
Dorful píše:
Je smutné, že mnoho lidí je hrdá na svůj národ pouze v souvislosti s nějakým sportovním výkonem.


Mohu jen souhlasit s Jiřím. Ano, také jsem hrdá i na naše výborné sportovce, ale zdaleka ne jen na ně.

_________________
...ale není válka zlem největším - žít nečestně, být otrokem, zotročovat a mnohé jiné je horší. Válka je zlo, ale obrana je mravně přípustná a nutná, třebaže je nesnadné vymeziti přesně, kde začíná obrana a kde násilí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16.04.2007 - 20:56 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 19.03.2007 - 17:02
Příspěvky: 39
Bydliště: Šternberk
Ahoj sestro a bratři
Na otázku, jestli mám rád svoji rodnou vlast, odpovím: MILUJI JI! Tu krásnou krajinu. :wink: Je to zahrádka. Řekl to p. Hrušinský ve filmu Vesničko má středisková. :)
Jezdím rád na kole okolo našeho města a znám skoro každou lesní stezku. Cítím se moc dobře, když projedu kolem starého buku a někdy i pod tento strom sednu jen tak a dívám se na tu krásu. Ptáci zpívají, občas uvidím srnky, les bzučí, včelky pracují, potůčky skákají z kamene na kámen a vytvářejí malušnavé vodopádky. Srdce zaplesá.
Škoda je, že mnoho lidí to tak necítí. Moc mě štve, když najdu v lese pet láhev a jiné odpadky. Omlouvám se, jsem nasranej a v ten moment když to vidím, řeknu: pane Bože, škoda, že takoví jsme my lidi . Málo, málo si vážíme vlasti. Stačí když vyjedeme na cesty a vidíme odpadky v příkopech. Jak říkával můj děda, šlak by mě trefil. Nejsem žádný ekolog, ale musím to říci.
Vlast je domov a za ten bych se bil :!:

_________________
Už od malinka jsem byl srdcem husita. Jsem členem CČSH. Věřím v boha našeho pána a spasitele Ježíše Krista. Věřím, že až na tomto světě nebudu, potkám se s našim svatým mistrem Janem Husem a budou tam i moje sestry a moji bratři v Ježíši Kristu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17.04.2007 - 14:56 
Offline
práče
práče

Registrován: 28.03.2007 - 11:15
Příspěvky: 16
Bydliště: Brno
Můžu jen souhlasit s tím co bylo napsáno a doplním, že krom krásné přírody miluju i naše města. Zrovna nedávno jsem si uvědomila jak mám ráda třeba svoje rodné město Brno. Strašně ráda se jím jen tak procházím a fotím. Takové ty "zdánlivě obyčejné" fotky. Objevila jsem plno míst, která jsem dřív ani neznala, nafotila plno krásných fotek, které nenajdete v průvodci, protože nejsou notoricky známá, ale přesto nádherná.
Hodně mě ovlivnila knížka o bombardování Brna za války. Ty fotky zničeného Brna mě dostaly. Teď si mnohem víc vážím i toho, co jsem dřív přehlížela - toho co postavil někdo před námi - a mě nemůže být jedno to, kdyby to někdo chtěl zničit.
Můžu říct, že i díky tomu miluju Brno a svou vlast čím dál víc :wink:
(a teď na jaře to bych courala po parcích a čichala vůni šeříku pořád :D )

_________________
...ale není válka zlem největším - žít nečestně, být otrokem, zotročovat a mnohé jiné je horší. Válka je zlo, ale obrana je mravně přípustná a nutná, třebaže je nesnadné vymeziti přesně, kde začíná obrana a kde násilí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: BRNO
PříspěvekNapsal: 17.04.2007 - 20:42 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Eva80 píše:
Můžu říct, že i díky tomu miluju Brno...
...Ale Brno je krásný samo o sobě! Já, kdybych tam byl o trošku dýl a ne jen půl roku, asi bych tam zůstal už natrvalo... :P

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: láska k vlasti
PříspěvekNapsal: 18.04.2007 - 11:48 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Ano, čtou se hezky vaše příspěvky na toto téma, přátelé. Opět bych chtěl připomenout i tady na fóru již několikrát zmiňované. Kromě přírody, zajímavých lokalit a našich sportovců je to ještě něco jiného, totiž naše historie, mohdy pohnutá, ale dokazující, že tento národ navzdory všem "vichřicím hněvu" přežil a zachoval si svůj mateřský jazyk. A to není málo. Dále je to suma duchovních hodnot, které tento národ prostřednictvím svých velikánů zanechal nejen evropskému ale i světovému kulturnímu dědictví. Jde především o Karla IV., Husa, Jiřího z Poděbrad, Komenského, Palackého, A. Dvořáka, Masaryka a mnoho a mnoho jiných...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz