Právě je 19.04.2024 - 23:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01.06.2005 - 10:24 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Když srovnáme Vávrovo obhajobu Karla IV. nebo Preisovo obhajobu Komenského, tak to opravdu pan Halík nezvládl.
BAD píše:
Celkový dojem který jsem z pořadu měl já osobně byl dosti slabý. Očekával jsem více :( Já bych pořad hodnotit známkou 3.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01.06.2005 - 10:29 
Offline
pavézník
pavézník

Registrován: 12.03.2004 - 08:35
Příspěvky: 160
Viděl jsem zatím všechny dokumenty z Největšího Čecha a potvrdili mi i jiní, že díl s Husem byl daleko nejslabší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09.06.2005 - 07:48 
Offline
pavézník
pavézník

Registrován: 12.03.2004 - 08:35
Příspěvky: 160
Tak jak se vám líbil Krausův Žižka? V rámci možností to šlo, ale Halík se opět naprosto strapnil. Nejen, že neuměl kloudně odpovědět na žádnou otázku, ale přirovnání Žižky k Bin Ladinovy opravdu přehnal :x


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: "Krausův" Žižka
PříspěvekNapsal: 09.06.2005 - 08:37 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Dorful píše:
Tak jak se vám líbil Krausův Žižka? V rámci možností to šlo, ale Halík se opět naprosto strapnil. Nejen, že neuměl kloudně odpovědět na žádnou otázku, ale přirovnání Žižky k Bin Ladinovy opravdu přehnal :x

Souhlasím. Obával jsem se, že to Kraus pojme jako recesi a byl jsem příjemně překvapen. Určitě se na kvalitě dokumentu pozitivně projevila skutečnost, že odborným poradcem byl prof. Petr Čornej. Nechápu, proč na téma Žižka byl dotazován pan Halík. Jeho odpovědi nepotřebují komentář, avšak přirovnání Žižky k Bin Ladinovi středověku je dle mého názoru úmyslné pošpinění památky geniálního vojevůdce, a to hlavně v očích těch, kteří o historii husitství nevědí zhola nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09.06.2005 - 09:06 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 06.07.2004 - 07:55
Příspěvky: 91
Bydliště: Jižní Morava
Ano,ano bratří... toto přirovnání mne vede ke kroku, kdy mám i s ¨bratry z mého okolí chuť sepsat nějaký "otevřený" dopis panu Halíkovy a nejen jemu, ale také do televize. Dopis bych samozřejmě rozeslal i do všech novin.
V dopise bych žádal od pana Halíka nejen vysvětlení tohoto výroku, ale také uznání že tento výrok byl zcela zcestný a poštiňující jméno M. Jana.

Takhle to už opravdu nejde a je na čase se těmto výrokům bránit a nenechat aby z takovýchto výroků čerpali další lidé!!!

_________________
Když je národu nejhůř a matka vlast krvácí ....je na čase postavit se vzpříma a chránit jí svým tělem. Teprve tehdy člověk hledá víru, sílu a ideály, které může najít v našich bohatých dějinách. Především u "Božích bojovníků".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09.06.2005 - 14:10 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Vlk a Halík, lží je plný balík! Dál už nic psát a komentovat nebudu.
Jan Kraus zvládl obhajobu na jedna mínus. Zcela nečekaně vynechal druhou křížovou výpravu, kterou Žižka rozehnal a také jsem myslel, že navštíví Přibyslav, jenže to už by jsme asi byli přes hodinu vysílacího času. Zase mě ale překvapil, že zajel do Čáslavi a ukázal Žižkovo kalvu. Myslím, že to pan Kraus zvládl velice dobře a já mu děkuji!

BAD píše:
Ano,ano bratří... toto přirovnání mne vede ke kroku, kdy mám i s ¨bratry z mého okolí chuť sepsat nějaký "otevřený" dopis panu Halíkovy a nejen jemu, ale také do televize. Dopis bych samozřejmě rozeslal i do všech novin.
V dopise bych žádal od pana Halíka nejen vysvětlení tohoto výroku, ale také uznání že tento výrok byl zcela zcestný a poštiňující jméno M. Jana.

Takhle to už opravdu nejde a je na čase se těmto výrokům bránit a nenechat aby z takovýchto výroků čerpali další lidé!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Finále
PříspěvekNapsal: 11.06.2005 - 20:51 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Velmi mne mrzelo, že M. Jan Hus skončil "až" sedmý. Ale v kategoriích vyjadřujících odvahu a čest byl vždy první. A to je neméně důležité, protože se ctí a obrovskou odvahou šel vstříc kruté smrti na hranici za Pravdu boží. Ve zbylé trojici jsem pochopitelně dal hlas T.G.M. velkému příznivci husictví. Bohužel naší diskuse na tomto fóru se již účastnit nemůže. To by byly příspěvky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12.06.2005 - 22:26 
Offline
pavézník
pavézník

Registrován: 12.03.2004 - 08:35
Příspěvky: 160
Celkově husitství oslavilo úspěch, ovšem prvenství Karla IV. mě docela zklamalo. Už jsem zaregistroval stížnosti, že ČT naprosto nezvládla hlasování a např. pro Masaryka byly přetížené linky a tudíž nedostal hlasy, které měl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Finále
PříspěvekNapsal: 04.07.2005 - 11:05 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Myslím si, že sice většině lidí je Mistr Jan, Žižka i celé husitství volné, ale když si měli vybrat ve zmiňovaných kategoriích, tak je tam umístili. Z toho vyplývá, že i přes zjevnou lhostejnost to pořád v národu je a to je dobře. Jak to řekl pan Kraus, když se děsně vtipně vozili po Žižkovi, že se teď v míru posmívají a jen by někdo za hranicema zachrastil zbraněma, už by hledali nového Žižku. Jinak mě také překvapilo, že byl Mistr Jan až sedmý, ale jinak ta Top 10 byla naplněna skoro spravedlivě. S 8 osobnostmi zcela souhlasím.
Jiří Motyčka píše:
Velmi mne mrzelo, že M. Jan Hus skončil "až" sedmý. Ale v kategoriích vyjadřujících odvahu a čest byl vždy první. A to je neméně důležité, protože se ctí a obrovskou odvahou šel vstříc kruté smrti na hranici za Pravdu boží. Ve zbylé trojici jsem pochopitelně dal hlas T.G.M. velkému příznivci husictví. Bohužel naší diskuse na tomto fóru se již účastnit nemůže. To by byly příspěvky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Žižka a Bin Ládin
PříspěvekNapsal: 10.02.2006 - 16:18 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Páter Halík není příliš originální, protože toto přirovnání použil už o rok dříve redaktor Martin Komárek v MF Dnes, když tam probíhala podobná soutěž o Největšího Čecha. Pro mne osobně to byla poslední kapka, která mne přiměla věnovat se s naším kroužkem především období husitských válek, z hlediska vojenství nejvýznamnějšímu období našich dějin!

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žižka a Bin Ládin
PříspěvekNapsal: 10.02.2006 - 16:26 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
... Pro mne osobně to byla poslední kapka, která mne přiměla věnovat se s naším kroužkem především období husitských válek, z hlediska vojenství nejvýznamnějšímu období našich dějin!

Ano, věnuješ se velice záslužné činnosti. A to hned z několika důvodů. Již několikrát na tomto chatu zaznělo v různých tématech a souvislostech, jak málo mladých lidí má povědomost o nejslavnějším období našich národních dějin. A je vždy lepší, když se děcka věnují historickému šermu, než aby vyhlédávala pochybné party, jejímž hlavním znakem je nuda a z ní pramenící nebezpečné "záliby"...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 10.02.2006 - 16:42, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Záliby
PříspěvekNapsal: 10.02.2006 - 16:36 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Ano, historický šerm je záliba vysloveně bezpečná :-)
Samozřejmě se snažíme rizika minimalizovat. A dělám to proto, že mne to baví. A ty děti naštěstí také!

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záliby
PříspěvekNapsal: 10.02.2006 - 16:52 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
Ano, historický šerm je záliba vysloveně bezpečná :-)
Samozřejmě se snažíme rizika minimalizovat. A dělám to proto, že mne to baví. A ty děti naštěstí také!

Ano, když to baví trenéra i jeho mančaft je to ideální kombinace! A když jsem mluvil o nebezpečných "zálibách", měl jsem na mysli chlast, drogy s vyvrcholením třeba v partách vykrádajících nejprve auta a pak ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11.07.2008 - 21:02 
Offline
cepník
cepník

Registrován: 10.07.2008 - 21:23
Příspěvky: 103
Bydliště: Police nad Metují
1. HUS, 2. KOMENSKÝ, 3. T.G.MASARYK jinak se omlouvám, že otevírám staré téma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31.07.2010 - 07:41 
Offline
velitel vozu
velitel vozu
Uživatelský avatar

Registrován: 31.05.2010 - 11:42
Příspěvky: 454
Konkrétně u soutěže Největší Čech se dostali do první desítky Jan Werich nebo Božena Němcová. Nic proti nim, ale do desítky největších Čechů by patřit neměli. Nedávno jsem si pročítal záznam chatu Jana Krause, který tenkrát dělal "obhájce" Janu Žižkovi v těch dokumentech, a nestačil jsem se divit, protože každý 2-3 dotaz nebyl ani tak dotaz, ale spíš nadávky a špinění Žižky a husitství. A někdy to bylo fakt dost hnusný

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz