Právě je 26.04.2024 - 07:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pes místo dítěte
PříspěvekNapsal: 28.11.2009 - 15:19 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Jo, taky jsme měli takový sousedy, ten pes tu pořád štěkal. Ona byla učitelka a on borec se sporťákem. Když přišli po půlnoci z nějakého tahu, pes vylít na chodbu, štěkal radostí jako blázen, že vzbudil celej panelák. To já bych radši měla deset koček. Víš, že Václav IV., který miloval velké psy tak, že mu jeden nakonec zadávil ženu, měl hrůzu z koček a nařídil, aby je v Čechách všechny pozabíjeli? I naši politici mají v oblibě psy, no a podle islámu je zase pes nečisté zvíře, tak si vyber.

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: smysl života
PříspěvekNapsal: 29.11.2009 - 02:58 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2009 - 13:03
Příspěvky: 103
Bydliště: Louny
Citace:
Tak namátkou třeba: "Tehdy k němu přinášeli děti, aby na ně vložil ruce a pomodlil se; ale učedníci jim to zakazovali. Ježíš však řekl: 'Nechte děti a nebraňte jim jít ke mně; neboť takovým patří království nebeské.' Požehnal jim a šel dál." (Mt 19, 13-15)
Kdo by k Němu asi tak přicházel, kdyby děti nebyly tím hlavním smyslem života?

Vzhledem k tomu, že Bible je psána v obrazech, pochopil bych citát tak, že nejde o děti v pravém slova smyslu, ale o lidi, kteří jsou dětští (ne dětinští) neboli prostí (ne hloupí), to znamená lidi, kteří s dětskou bezelstností, prostotou a bez zbytečného rozumování přijímají pokorně to, co jim Ježíš přinesl a nechají to v sobě ožít. Takovým patří království nebeské. I učedníky si Ježíš vybral z lidí prostých, kteří mohli Jeho slova přijímat dětsky, a ne z učených farizeů, kterým jejich pýcha a ješitnost toto nedovolovala.

_________________
Bůh je dokonalý. Jeho zákony jsou dokonalé. V Jeho lásce je obsažena přísná spravedlnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: úkol člověka ...
PříspěvekNapsal: 29.11.2009 - 10:53 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2009 - 13:03
Příspěvky: 103
Bydliště: Louny
Jiří Motyčka píše:
Dáša Nová píše:
Hlavním úkolem člověka není mít děti, ...
:shock: Jejda!
A není to snad dokonce proti Božímu zákonu - mít děti? ... :roll:

Samozřejmě to není proti Božím zákonům, jinak bychom k tomu nedostali všechnu potřebnou výbavu.

_________________
Bůh je dokonalý. Jeho zákony jsou dokonalé. V Jeho lásce je obsažena přísná spravedlnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Buďme jako děti
PříspěvekNapsal: 29.11.2009 - 11:18 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Vladimír správně připomněl, že Ježíš si vybral učedníky z prostých lidí, kteří reagovali jako děti, a ne z učených farizejů, kteří nic nepochopili, protože byli rozumáři, tací ani dnes nechtějí pochopit správně Ježíše, naopak se ještě více zatvrdí ve svých dogmatech. Učedníci reagovali citem, farizejové rozumem. Rozum jsme dostali na tuto zem, protože tady je hmotnost, abychom se v ní dovedli správně pohybovat, ale když odcházíme z tohoto světa, žijeme jenom citem, nemáme už ani tělo, ani mozek, ani rozum. Takže na čem víc záleží?

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: úkol člověka ...
PříspěvekNapsal: 29.11.2009 - 12:47 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8714
Bydliště: Athény východních Čech
Vladimír Volkmann píše:
JM píše:
Dáša Nová píše:
Hlavním úkolem člověka není mít děti, ...
:shock: Jejda!
A není to snad dokonce proti Božímu zákonu - mít děti? ... :roll:
Samozřejmě to není proti Božím zákonům, jinak bychom k tomu nedostali všechnu potřebnou výbavu.

I tento můj zdánlivě "nejapný" dotaz směřoval k vyjádření velkých pochybností nad názorem, že nejdůležitějším smyslem života, nebo chcete-li úkolem člověka v životě, který chce naplnit, není mít děti ... :wink:
Nic víc!

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Krásné gotické hrady a zříceniny
PříspěvekNapsal: 29.11.2009 - 17:05 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Tady je tolik krásných gotických hradů a zřícenin, třeba Gutštejn. Je vidět, že ti naši předkové to místo nevybírali jen podle strategického místa, ale i aby se jim tam líbilo. Pod ním meandruje potok, nikde nikdo, civilizace daleko, hnízdí tam volavky a viděla jsem tam dudka přímo na tom stromě na hradě, na ten moment nikdy nezapomenu.
Před časem dávali v TV pořad "Jak se žije kastelánům". Docela jsem jim záviděla...

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Už nevím, jak to mám vysvětlit
PříspěvekNapsal: 29.11.2009 - 17:23 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Jirko, prosímtě, co Ti vadí na tom, že HLAVNÍM SMYSLEM ŽIVOTA JE STOUPAT K BOHU? To přece znamená, že až potom je všechno ostatní! Tedy i ty dětičky.
Kapišto?!

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29.11.2009 - 17:51 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Sabin píše:
Jan píše:
Husiti byli vnímáni až do 16. století jako poněkud problematická, případně trošku úchylná odštěpená větev katolíků.
Opět pouhé vymyšlené urážky zapšklého zoufalce. :roll:
Musíš se ještě ale snažit, protože na Halíkovo: "Protestantismus je pouhá zvrácená slepá ulička židovství.", to bylo ještě slabé. :lol: :lol:
Mírni tok své virtuální výmluvnosti. Ano?

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Už nevím, jak to mám vysvětlit ...
PříspěvekNapsal: 29.11.2009 - 18:54 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8714
Bydliště: Athény východních Čech
... já bohužel taky ne. :cry:

Dáša Nová píše:
... Kapišto?!
Čteš sem tam někdy mé příspěvky aspoň trošičku pozorně? ... :?:
Četla jsi vůbec např. poslední 2 věty tohoto mého příspěvku? ... :?
Kapišto?! ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29.11.2009 - 19:07 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Kapíruju!
A už se k tomu nebudeme vracet!

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29.11.2009 - 19:13 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8714
Bydliště: Athény východních Čech
Dáša Nová píše:
... A už se k tomu nebudeme vracet!
Nebudeme, neboť dámy, které mě opravdu dobře znají, tak vědí, že jsem gentleman ... :oops: :|
Nebo se o to aspoň všemožně snažím. :)

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 01.12.2009 - 19:42, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29.11.2009 - 20:31 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Podle mně je hlavním smyslem života žít s Bohem už zde na zemi (skrz Eucharistii, modlitbu a podobně), a snažit se dopracovat to k Bohu, prostě žít tak, abych byl po smrti vzat k Bohu. Šance je na to jen jedna, žijeme jen jednou (žádná reinkarnace). To bysme to měli moc snadný, kdybysme měli k dispozici nějaký převtělovací řetězec a x "pokusů" jak žít.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29.11.2009 - 21:58 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Sabin píše:
... Pouhá další zlatá telata, kterým budeš olizovat cecíky. Tyto akty nemají žádné opodstatnění z Písma svatého.
Bůh to vidí a Kristus pláče nad tvou bezbožností.
Je mi tě líto, Jane. Jsi smutný příklad toho, kam až lze zajít, když se člověk nechá slepě vodit.
Přítelíčku, zmůžeš se taky na něco jinýho než na urážení druhejch? Přenech Kristu, nad kým zapláče a nediktuj mu, že musí zaplakat zrovna nade mnou jen proto, že si to přeješ.
Je mi z Tebe smutno, protože z tvejch příspěvků čiší jen a jen nenávist ...

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DVD Luther
PříspěvekNapsal: 30.11.2009 - 00:04 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8714
Bydliště: Athény východních Čech
Jan k DVD o Lutherovi píše:
Stačí mi Jan Hus ve Vávrovsko-Jiráskovské verzi. Co se týče investic, lépe je investovat 2x 49 Kč za dva díly Sienkiewiczova zfilmovaného románu Potopa. Zvláště mám rád druhý díl, kdy Lutheráni obléhají Čenstochovou (zpívá se tam "Ein feste Burg ist unser Gott") a katolíci jim za zpěvu Mariánské písně a při Eucharistickém průvodu odolávají...
Zkus psát k tématu (nápověda: tady se konkrétně jedná o ňáký DVDéčko), jsi-li toho ještě vůbec schopen. Nemáš-li k tématu co dodat, drž laskavě pysk.

V poslední době, kdy jsi se k mé "velké lítosti" přestal angažovat v tématech o historii (ale my všichni už na to stejně dávno rezignovali), tak tvoje repliky většinou překypují lacinou ironií a sarkazmem. To by snad až tak nevadilo, drobet horší je to, že jsou většinou OT, česky - mimo mísu! :roll:
Bylo by taky možná dobrý umět číst to, zda se tebou citovaný přespěvatel obrací i na tebe. To taky často přehlížíš, stejně se toho nakonec chytíš a pak se divíš ...
:wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01.12.2009 - 16:22 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Sabin v recenzích píše:
Papeženci si vydávají své publikace dnes a denně a v nich klamou lidi zcela úmyslně, takže těchto pár výše uvedených překlepů je pohodových.
Opět Tě důrazně žádám aby sis přestal hrát na Boha a přenechal v těhlech věcech rozhodování Jemu. Vnímám to z Tvé strany už jen jako další ubohý výlev nenávisti bez podkladu důkazy.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz