Právě je 24.05.2022 - 02:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ROZČAROVÁNÍ
PříspěvekNapsal: 20.04.2022 - 20:12 
hejtman
hejtman

Budu se opakovat, ale je to nutné - pouze jako úvod k následujícímu textu. Válka na Ukrajině opět tento národ rozdělila na 2 skupiny – dle jednoho z průzkumů – v poměru 9:1 proti ruské agresi a barbarské válce na Ukrajině, kterou Rusko vede proti svému slovanskému bratru.

Bylo nutné předpokládat, že i mezi příznivci husitství se objeví ti, kteří jsou součástí oněch 10% a kteří stojí více či méně na straně Putina. Netušil jsem však, že jich bude tolik a že se budou zastávat dokonce vojenského řešení, tedy války, jako cituji „pokračování politiky jinými prostředky“. Byl jsem tímto konstatováním naprosto šokován při vědomí toho, co Rusové páchají za zvěrstva na nevinných civilistech vč. dětí. Tito taky husité si možná spletli brutalitou prosycené 15. století s naším jednadvacátým. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Možná zcela účelově hledají jakési neexistující analogie mezi obrannou válkou husitů, mezi občanskou válkou probíhající v husitských Čechách s asijským stepním terorem v podobě války vedené ruským agresorem. Nevím! :?
Oponoval jsem tím, že pokud se Rusové domnívali, že Ukrajina je plná nacistů a banderovců a že ukrajinská majorita ubližuje ruské menšině, lze použít jistě mnoho různých jiných, mírových prostředků proti svému bezprostřednímu sousedu, počínaje ekonomickými sankcemi a konče zpřetrháním kulturních a sociálních vazeb. To by však v čele země nesměl stát Putin.
Tito lidé si neuvědomují, že obdobný důvod by mohl Putin aplikovat i při útoku na kteroukoli jinou demokratickou zemi, protože v tomhle pošahaném světě se obtížně hledá stát, který nemá problémy s (neo)nácky (Česko a Slovensko nevyjímaje), vč. nejvyspělejších demokracií jakými jsou Velká Británie a USA. V tom je agresivní zahraniční politika Putina, který si v ničem nezadá s Hitlerem, smrtelně nebezpečná.

Jsem smutný z mých kamarádů-husitů, kteří se stali součástí Putinovy páté kolony v Česku. Velice pochybuju, že by se hluboce věřící husité (kdyby se dožili naší neblahé současnosti) postavili na stranu bývalého militantního ateisty, z něhož se přes noc stal zcela účelově „pravoslavný křesťan“ přijímající podobojí, který v pravoslavných chrámech líbá ikony, zapaluje před nimi svíčky a který se stal věrným kámošem kolaboranta Kirilla, patriarchy moskevského a veškeré Rusi, tedy nejvyššího představitele Ruské pravoslavné církve. Nebo tomu bylo naopak? :D
Příloha:
černobíle1.jpg
černobíle1.jpg [ 10.92 KiB | Zobrazeno 148 krát ]

Předmět příspěvku: Re: Ta naše povaha česká
PříspěvekNapsal: 25.04.2022 - 12:05 
cepník
cepník

Souhlas.
Ta desetina lidí, která důvěřuje ruské verzi, je možná celkem odpovídající (vzhledem k našim antisystémovým stranám jak zleva, tak zprava). Ale že v ní jsou i ti, kteří se zajímají o historii, je trochu překvapující. Nějak mi nejde do hlavy, jak takoví lidé přijmou dejme tomu tezi o nutnosti denacifikace Ukrajiny, když v Rusku více než polovina lidí uctívá Stalina jako "velkého vůdce" (přičemž v negativním světle ho dle loňského průzkumu vidí pouhých 16% obyvatel Ruska), diktátor má pro změnu rád Ivana Iljina (tedy myslitele blízkého skutečnému fašismu), archivy ke studiu moderních dějin jsou zavřené nebo dostupné velmi obtížně (i někteří čeští historici by mohli vyprávět), veřejná reflexe minulosti neexistuje...I těchto málo charakteristik by podle mě mělo stačit když ne k znevěrohodnění informací od takového státu/diktátora, tak na velmi obezřetný přístup k nim.
Pravděpodobně se v příklonu k ruskému podání konfliktu projevuje spíš nechuť k Západu, antiamerikanismus (nebo snad i tradiční proruský sentiment táhnoucí se už od 19. století?).

Předmět příspěvku: důvody ...
PříspěvekNapsal: 25.04.2022 - 19:03 
hejtman
hejtman

Milan píše:
... Pravděpodobně se v příklonu k ruskému podání konfliktu projevuje spíš nechuť k Západu, antiamerikanismus (nebo snad i tradiční proruský sentiment táhnoucí se už od 19. století?).
Ano, Milane, ještě bych si dovolil vypíchnout euroskepticizmus, česky řečeno nechuť, či spíše nenávist k EU s cílem z ní odejít, tedy aplikovat czexit.
Citované důvody jsou velice pravděpodobné, blížící se stoprocentní jistotě. A přitom jsem přesvědčen, že málokdo z těch 90% bude tvrdit - aspoň pokud mohu mluvit za sebe -, že všechny procesy, vč. válek, odehrávající se v režii Západu jsou košer. Také EU není bez vad, ale ze 2 špatných řešení (členství v EU/mimo ni) je IMHO členství tím méně špatným. :|
Jenže to, co nám tady předvádí ten válečný zločinec z Kremlu, to snese ta nejpřísnější kritéria genocidy, i když někteří toto označení zatím stále ještě opatrně odmítají.

Co se týče proruského sentimentu, tak jsem se domníval, že jsme z něj byli jednou provždy vyléčeni ruskou invazí do Československa v srpnu '68. Bohužel jsem se mýlil. :cry:
Romantičtí obrozenci z 19. století měli plná ústa panslavizmu, který se od Habsburka odvracel směrem na východ k matičce Rusi. Z toho je zase vyléčil taky svého času panslavista Karel H. Borovský a stačil mu na to pouze roční pobyt v carském Rusku - viz jeho "Obrazy z Rus".

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]