Právě je 16.06.2024 - 00:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 131 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Jaký je váš názor na skinheads?
Jsem jeden z nich. 4%  4%  [ 1 ]
Prostě vlastenci = správní Češi. 4%  4%  [ 1 ]
Není skinhead jako skinhead. 88%  88%  [ 22 ]
Náckové ... 4%  4%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 25
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vlastenectvo
PříspěvekNapsal: 03.05.2005 - 16:43 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 17.01.2005 - 22:17
Příspěvky: 101
Je tu neustála tendencia k internacionalizmu, všetkých ľudí viesť iba jedným smerom, aby sa dali ľahšie manipulovať a aby si páni upevňovali svoje pozície.

_________________
Bok po boku svorne jdem, proti světu, proti všem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Teď už to tak není!
PříspěvekNapsal: 11.01.2006 - 11:44 
No já jsem skinem asi půl roku,ale věřím že kult detí ulice se dá udržovat až do smrti.Taky jsem si dřív myslel skin-rasista,ale když jsem potkal teď již jednoho ze svých nejlepších kamarádů,pochopil jsem že skinhead je vlastně vlastenec,který bojuje za pravdu,čest a hrdost vlastního národa.My jsme Češi a buďme na to hrdí.Žádnej zasranej nácek mi nebude kecat do toho,co si mám myslet a nebude mi ničit čistý vzduch,a zejména mi nebude krást náš KULT!Nesnášim jen 3 věci-nácky,kteří si říkají skini,levičáky,a zasraný fetky.Feťáci jsou ostudou lidstva a potřebovali by vyhladit.Žádná tráva a jiný sračky,stejně to akorát degeneruje mozek!Myslete si co chcete,ale SKINS zůstanou navždy!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Teď už to tak není!
PříspěvekNapsal: 11.01.2006 - 11:44 
No já jsem skinem asi půl roku,ale věřím že kult detí ulice se dá udržovat až do smrti.Taky jsem si dřív myslel skin-rasista,ale když jsem potkal teď již jednoho ze svých nejlepších kamarádů,pochopil jsem že skinhead je vlastně vlastenec,který bojuje za pravdu,čest a hrdost vlastního národa.My jsme Češi a buďme na to hrdí.Žádnej zasranej nácek mi nebude kecat do toho,co si mám myslet a nebude mi ničit čistý vzduch,a zejména mi nebude krást náš KULT!Nesnášim jen 3 věci-nácky,kteří si říkají skini,levičáky,a zasraný fetky.Feťáci jsou ostudou lidstva a potřebovali by vyhladit.Žádná tráva a jiný sračky,stejně to akorát degeneruje mozek!Myslete si co chcete,ale SKINS zůstanou navždy! :twisted:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Teď už to tak není!
PříspěvekNapsal: 11.01.2006 - 17:52 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
BOi! píše:
No já jsem skinem asi půl roku,ale věřím že kult detí ulice se dá udržovat až do smrti.Taky jsem si dřív myslel skin-rasista,ale když jsem potkal teď již jednoho ze svých nejlepších kamarádů,pochopil jsem že skinhead je vlastně vlastenec,který bojuje za pravdu,čest a hrdost vlastního národa.My jsme Češi a buďme na to hrdí.Žádnej zasranej nácek mi nebude kecat do toho,co si mám myslet a nebude mi ničit čistý vzduch,a zejména mi nebude krást náš KULT!Nesnášim jen 3 věci-nácky,kteří si říkají skini,levičáky,a zasraný fetky.Feťáci jsou ostudou lidstva a potřebovali by vyhladit.Žádná tráva a jiný sračky,stejně to akorát degeneruje mozek!Myslete si co chcete,ale SKINS zůstanou navždy! :twisted:


Ja nemam rad extremismus v zadnem smeru. Z extremismu NIKDY nevzeslo nic dobreho. Nejsem zadna smazka a travu nehulim, ale nazory typu, ze by se mel nekdo vyhladit opravdu nemam rad. Nevidim totiz az takovy rozdil v tom, kdyz jakysi pan s knirkem kdysi vykrikoval, ze Zide jsou ostudou sveta a ze by je vyhladil, a tim, kdyz nekdo to same prohlasuje o jine spolecenske skupine. To ze nekdo smazi az si vysmazi mozek je jeho vec a mne je to jedno. A neznamena to, ze bych ho za to mel vyhladit. A nechci se nikoho osobne dotknout, ale rekl bych ze pouzivat vyrazy jako boj za cest, hrdost a pravdu, je na hnuti skinheads v dnesni podobe preci jen ponekud silna kava. Zajimalo by mne, kolika temto bojovniku tyto nazory vydrzi i po te, az trochu povyrostou ze svych kanad a bomberu. Mam malinko strach, ze do jiste miry to u nekterych z nich je asi tak, jako kdyz bylo "in" se na skole naucit kourit. A co se vlastenectvi samotneho tyce, tak si myslim, ze muze mit vice podob a velmi lehce se clovek muze dostat na ostri noze a balancovat mezi vlastenectvim a nacionalismem. Mne nikdy kuprikladu nebude kosmopolitni Praha branit v tom, abych nebyl hrdy na to, ze jsem Cech. Zijeme ve spolecnosti, kde prevazne rozhoduji schopnosti jedince. A pokud se kuprikladu nejaky Ind ukaze byt na urcitou vec vhodnejsi osoba nez ja, tak muzu byt nastvany jen a jen na sebe, ze nejsem tak dobry jako on. A ne si vyholit hlavu a zacit kricet Cechy Cechum. Mozna se na mne bude nekdo zlobit, ale ja mam proste hnuti skinheads za prilis radikalni. Zajimalo by mne, kolik z techto vlastencu by slo bojovat za republiku v pripade skutecne valky. Stejne jako treba letci v Britanii, jako pesaci u Sokolova jako tankyste u Tobruku. Pokud se ve hnuti skinheads pletu, tak mi prosim dejte nekdo vysvetleni. Ja jen do dnes nezapomenu na jednoho takove holohlaveho vlastence, ktery pri Euru 2000 po odchodu ze Staromestskeho namesti neunesl prohru s Nemci a zfackoval, za revu "si zasranej nemcour" nic netusiciho danskeho turistu. Nezatracuji skinheads, kteri se hlasi k vlastenectvi, ale jen se snazim naznacit, ze mi takova forma projevu narodniho uvedomeni neni prilis blizka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Par slov
PříspěvekNapsal: 12.01.2006 - 08:53 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 19.08.2004 - 12:58
Příspěvky: 23
No, i kdyz jsem se tu na toto tema parkrat podival, psak jsem nic nechtel... Ale dnes mam asi jinou naladu, tak napisu par radku, i kdyz poradne jeste nevim jakych :) Prvni vec, ktera mi pri skinheads prijde na mysl je to, ze je to jakasi nalepka, ktera se lepi na strasne nesourodou cast populace. Umyslne nerikam na hnuti, na skupinu lidi, protoze proste zadna skupina ci hnuti, ktere by bylo jednotne a jednim slovem se dalo oznacit podle mne neexistuje. Vzdy byla a bude mlada generace (hehe jsem dedek? no asi ne, nejsem ani otec :))) jakousi revoltou vuci tomu, co bylo pred nimi. Neni to nic patologickeho, je to naprosto logicke. Jednou z moznosti, ktera mlademu cloveku muze vytvaret trn v oku muzou byt konflikty, ktere hmatatelne existuji mezi lidmi a bez dalsiho pojmenovani a konkretizovani proste vyzsteji v jakouci potrebu ukazat, ze nejsme ti, kteri se vzdy zohnou ve hrbete a tem, kterym se oficialne podliza, se chteji postavit... V zasade na tom nevidim nic spatneho, casto spis naopak. Horsi je, kdyz a to se stava, to lide zacnou chapat trosku v jinych souvislostech a vpasuji se do koleji hloupeho rasismu (chapani slova rasismus je asi u ruznych lidi ruzne, neznam jeho definici, a jsem tomu rad :) nebo vybijeni si zlosti na jinem hrobe. Pravdou je, ze kdyz kolem roku 1988 a hlavne 1989 zacali novinari obcas psat o tom ze tu a tam se utaborili skini, meli z toho nekteri lide strach. Ale ta toba je davno pryc a s ni je pryc nejen strach, ale i jakykoliv naznak jakehokoliv hnuti. Nejsem zadny odbornik, pisu jen jak to citim :)) Ale uprimne mi pripada smesne, kdyz v televizi vidim rozhaneni fasistickeho koncertu... Nikdy jsem nesympatizoval treba s tim panem s knirkem, ale pozdrav zvednutim ruky zdaleka neni vzdy hajlovani :)))) No jestli nejde hodit do jednoho pytle narod, jakoze opravdu nejde, nejde hodit do pytle ani nic s nalepkou skins, tot muj nazor :) Kazdopadne moderni zapadni filozofie smeruje k potlaceni vseho narodniho a je snaha vyhladit rozdily, ktere proste byly a budou umele a to nedelalo nikdy dobrotu. A mozna ne uplne souhlasim s tim nazorem, ze lepsi In ma delat mou praci... Ono je to slozitejsi.. kazdy se narodi s hrivnami, ktere neovlivni, nekdo je chytrejsi, jiny ma lepsi hlas a dalsi ja onaky. To jsou rozdily, ktere nevymazeme. No a kdyby ten ktery mel smulu a narodil se jaksi s mensimi moznostmi mel ustupovat v zemi, kde se narodil kazdemu, kdo se objevi, nezbylo by mu, nez naopak vycestovat nekam, kde je nizsi zivotni uroven aby mel sanci se prosadit. Vznikaly by tak intelektualni mocnosti a mozna casem otrokari a otroci.. nebo prehanim? to ja delam rad, abych ukazal v extremu zarodek toho ci onoho, jak by rekl Vasek :)) Je to asi slozitejsi problem.... A jestli je nekdo oznacovan za skinheads, tak verim, ze mezi nimi jsou lide, kteri vidi problemy mozna stejne jako ja, mozna jinak, a nekteri uplne jinak, ale na druhe strane je asi dobre, ze i takovi lide jsou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Obecně...
PříspěvekNapsal: 12.01.2006 - 12:20 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8735
Bydliště: Athény východních Čech
Kluci, oba jste napsali velice zajímavé příspěvky. Pro mne je toto téma tabu, proto jsem se k němu nechtěl vyjadřovat, ale na našem fóru mi to prostě nedá.
Já jenom trošku, vzhledem k mému věku, z nadhledu. Vše má své mantinely a nepřekročitelné zdi tyčící se až k oblakům! Mezi tyto hráze nepochybně patří militantní xenofobie, popírání holokaustu(!), novodobý negativní postoj k židům, jiným rasám i etnikům a v neposlední řadě právě i to hajlování na koncertech s rasovou, nacistickou a neonacisticko tématikou. Tyto a podobné akce je třeba velice obezřetně posuzovat, umět je číst (a to i mezi řádky), ale hlavně nepodceňovat. Vzpomeňme na nenápadný až "plíživý" vznik nacismu v Německu. Není tu jakási podobnost? Pravda, je trochu jiná doba. Nechci ovšem generalizovat, to ani omylem.
PS. Definice rasismu dle Akademického slovníku cizích slov: "nevědecká protihumánní teorie o nadřazenosti lidských ras a etnických skupin; nenávist k lidem urč. rasy; její projevy (utlačování ap.)".

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13.01.2006 - 11:05 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Ja nerikam, ze vsichni skinheads jsou zaryti xenofobove a rasiste. Mne jen pripada, ze ve chvili, ciste teoreticky samozrejme, kdy by byly Cechy opravdu jen Ceske, a samozrejme i bez fetaku, jak vidno, tak by byl s jejich vlastenectvim konec. Proste si nemuzu pomoci, ale pripada mi, ze toto vlastenectvi ma zaklad prave na one rasove a jine nesnasenlivosti. A od toho je podle mne uz jen krucek k nacionalismu, cili nackovstvi. Ein volk, ein Reich, ein fuhrer mi pripada v prazaklade vlastne velmi podobne. Take se zacinalo takovym vlastenectvim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13.01.2006 - 11:25 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Co se na to podivat takhle. Kolik Cechu by delalo takovou praci a za takove penize, jako tady vykonavaji treba prave Ukrajinci nebo slovenske zdravotni sestry. Myslite ze by treba v Nemecku delali Nemci takovou praci, kterou tam delaji Turci? Velmi pochybuji. Rekl bych, ze tady rozhodne neni tak velka nezamestnanost, aby nekdo mohl ve velkem kricet, ze mu nejaky pristehovalec bere praci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Poznámka k vlastenectví
PříspěvekNapsal: 13.01.2006 - 11:41 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8735
Bydliště: Athény východních Čech
Jachym Hrabec píše:
... Proste si nemuzu pomoci, ale pripada mi, ze toto vlastenectvi ma zaklad prave na one rasove a jine nesnasenlivosti. A od toho je podle mne uz jen krucek k nacionalismu, cili nackovstvi. Ein volk, ein Reich, ein fuhrer mi pripada v prazaklade vlastne velmi podobne. Take se zacinalo takovym vlastenectvim.

Já jsem romantik, ale přesto bych nechtěl, aby má slova zněla pateticky. Projevy vlastenectví by měly být ve své krystalické podobě průzračné jak studánka v lese po jarní očistě. Ano tak! Vlastenectví v době evropské integrace nesmí mít ani náznak nacilonalizmu, ale spíše by mělo vycházet z těch nejušlechtilejších tradic našeho národa, v podobě kontinuity odkazů Husa, husitů, reformace české, Chelčického, Komenského, Jednoty bratrské, obrozenců, Palackého, Masaryka a dalších. Hrdé vědomí toho, že toto je naše duchovní a kulturní dědictví, které jsme dali Evropě, ale přátelé, nebojme se říci, i světu (reformace česká, Komenský, A. Dvořák, ...). A právě toto vědomí musí být pilířem zachování národní svébytnosti a národního sebevědomí v globalizovaném světě. Nejsem si jist, že toto je jedním ze základů hnutí, o němž je řeč...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13.01.2006 - 12:36 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
No to je presne to, co mam na mysli. Diky Jirko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19.01.2006 - 16:51 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Nedavno jsem mluvil s kamarádem se Soběslavi, který už 8 let legálně maká v USA, aby za tyhle peníze tam mohl studovat. Myslel jsem, že dodělá školu a automaticky dostane zelenou kartu a dělá dál. Omyl! Dodělá školu a má rok na to, aby si požádal o zelenku a jinak mazal zpátky odkud přišel. USA ti dá možnost (když na to máš peníze) vystudovat, ale nebudeš tam zabírat místo pro Američany. Samozřejmě, že tam jsou tisíce Mexičanů, kteří na černo kopaji kanály. Všichni o nich ví, ale nikdo s tím nic nedělá, protože by to normální Amíci nedělali, ale pokud jde o kvalifikovanou práci, tak to je něco jiného. Tohle je špatné u nás. Je to tu samý Ukrajinec, Slovák, Rusák a my zase bereme práci Rakušákům a Germánům, ale takhle to přece nemůže jít do nekonečna. Jednou už někdo musí říct dost! Zaměstnáš kvalifikovaného Čecha za 15.000 a ne Ukrajince za 8.000 a dost!
Jachym Hrabec píše:
Co se na to podivat takhle. Kolik Cechu by delalo takovou praci a za takove penize, jako tady vykonavaji treba prave Ukrajinci nebo slovenske zdravotni sestry. Myslite ze by treba v Nemecku delali Nemci takovou praci, kterou tam delaji Turci? Velmi pochybuji. Rekl bych, ze tady rozhodne neni tak velka nezamestnanost, aby nekdo mohl ve velkem kricet, ze mu nejaky pristehovalec bere praci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20.01.2006 - 08:42 
Sabin píše:
Tohle je špatné u nás. Je to tu samý Ukrajinec, Slovák, Rusák a my zase bereme práci Rakušákům a Germánům, ale takhle to přece nemůže jít do nekonečna. Jednou už někdo musí říct dost! Zaměstnáš kvalifikovaného Čecha za 15.000 a ne Ukrajince za 8.000 a dost!


Žijeme v kapitalismu, kdy jediným měřítkem úspěchu jsou vydělané peníze a s nimi spojená příjmovost a nákladovost. Proč bych měl jako podnikatel někomu 2x tolik, když mi stejně kvalitní práci a kolikrát ještě lepší (v jejich pozici, kdy se potřebují prosadit a do země dostat) odvede zahraniční dělník?
Navíc poptávka po zahraničních dělnících je vyvolána odlivem Čechů na západ. Jich se ptejte proč zde za těch 15.000 Kč nechtějí pracovat a jdou za dvoj až trojnásobnými výdělky na západ? Další příčinou je vnitřní pocit českého národa, že se v kapitalismu za 15 let "těžkou prací" konečně prosadili a mají nárok vykonávat práci "bílých límečků". Já se však obávám, že odvrácenou stránku kapitalismu teprve zažijeme a to v souvislosti s poklesem přílivu přímých investic a rostoucí ekonomickou sílou východních zemí, která způsobí přenesení výroby na východ čímž ČR coby levná manufaktura západní Evropy ztratí smysl.
Navíc je třeba si uvědomit další skutečnost, a to že všichni ti Ukrajinci a Rusové se v České republice úspěšně asimilují a tím vyrovnávají naší klesající demografii.

Já bych viděl problém v úplně jiné skupině lidí a to v asiatských přistěhovalcích. Přijeli sem prodávat svůj "brak", kšeftují, okrádají stát na daních. Ty neuvěřitelné sumy, pak z velké většiny vývážejí mimo republiku, za menší část nakupují nemovitosti a řádný byznys, aby své kšefty ľegalizovali. Tato skupina je fyzicky i mentálně úplně někde jinde než středoevropané, nikdy se neasimilují. Nemají s námi nic společného, vydělávají na české blbosti!!!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22.01.2006 - 11:11 
Offline
vrchní hejtman
vrchní hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2004 - 20:52
Příspěvky: 173
X-man píše:
Já se však obávám, že odvrácenou stránku kapitalismu teprve zažijeme a to v souvislosti s poklesem přílivu přímých investic a rostoucí ekonomickou sílou východních zemí, která způsobí přenesení výroby na východ čímž ČR coby levná manufaktura západní Evropy ztratí smysl.


Jen dvě technické: 1) Myslím, že si pleteš pojem kapitalismus s globalizací. 2) Nebudou do určité míry přímé investice suplovány příjmem ze strukturálních fondů EU?

_________________
Michal Gelbič

Husité - Ktož jsú boží bojovníci
http://www.husitstvi.cz
Czechoslovak military units in the USSR (1942-45)
http://www.czechpatriots.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07.07.2006 - 21:16 
Offline
práče
práče

Registrován: 07.07.2006 - 09:57
Příspěvky: 21
Bydliště: Někde na JM
Hnutí skinheads. Především mnoho různých odnoží, mnoho názorů a pohledů na vlastenectví. Někteří mají názory opravdu čisté. Bez rasismu a nacionalismu. Bohužel jich je jen hrstka a to doslova. Další skupina a tu známe z TV a nejen odsud. Nedávno jsem byl svědem takové demonstrace proti diskriminaci naruby nebo jak se to jmenovalo (omlouvám se, ale fakt nevím).
K smíchu mi bylo především to jak několik desítek "hrdých" čechů nesou českou vlajku a řvou čechy čechům a nic než národ. Pěkné hesla a velice silní doprovodné slova které nebudu komentovat. Člověk si při pohledu do jejich mladých tváří (odhadem jim bylo 16-25 let) jen řekne "z toho vyrostou". Jsou jen mladí a potřebují se odlišit od "vyhuleců" a toto je asi nejefektivnější forma podle které hned víte že nejde od "vyhulence".
Při bližším okoukávání si těchto demonstrantů jsem zahlédl zajímavou věc na jednom z účastníků. Byla to německá orlice na rukávu trička. Už mě tu něco nejde k sobě. Pak už jen vidím kšandy dalšího člena v barvách německé vlajky (zeby náhoda? ...jiné zrovna neměli?).
Nejde mi na rozum jak takovýto člověk může nosit něco takového. Ty kšandy ..dejme tomu schoda náhod v barvách, ale ta orlice! To jako budu řvát čechy čechům a nic než národ a budu mít na oděvu německou orlici. Proč né? Je to přece normální. Ale pochybuji o zdravém rozumu a úsudku těchto lidí. Ještě že všichni nejsou jako oni.

_________________
Nic neskončilo ...jsme stále tady!
PRAVDA VÍTĚZÍ!
...miluj vlast, braň vlast a bojuj za vlast až do smtri!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Skinheads
PříspěvekNapsal: 28.07.2006 - 08:29 
Offline
práče
práče

Registrován: 15.07.2006 - 13:03
Příspěvky: 12
Ja sem taky byval skinhead ale casem kazdej zjisti ze to nema cenu a lepsi je sve vlastenectvi maskovat ... stejne te pak kazdej oznacuje jako nacka atd. ... jenze kazdymu obcas ujedou nervy a pak lidi co te neznaji si stejne reknou co je ten clovek vlastne zac???Neni to nahodou nacek???A uz se to veze s tebou dal rek bych ze jeste hodne dlouho bude...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 131 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz