Právě je 19.04.2024 - 22:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ...od Davida
PříspěvekNapsal: 09.04.2008 - 18:34 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
David píše:
Udělalo mi radost, že se bude konat takováhle akce v Dohalicích. Moc rád se přijedu podívat, nemám to daleko...

A tuhle fotku nám David poslal...
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10.04.2008 - 23:56 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 16.05.2007 - 06:27
Příspěvky: 99
trener píše:
Na rozdíl od filmů mně osobně stačí cca 1 minuta souboje a funím jako lokomotiva, navzdory svému ostentativnímu nekuřáctví.

Díky za odpověď laikovi. Teď si pro změnu nedokážu představit bitvy přes půl odpoledne. Mlátili se z koní, ale stejně ...

_________________
https://www.e-stredovek.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dohalice 2008 "Proti všem!"
PříspěvekNapsal: 01.05.2008 - 16:49 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Jen jako drobnou technickou poznámku laického charakteru bych k tradiční dohalské rekonstrukci husitské bitvy podotknul, že by se kvalita vyprávěného podání zlepšila, kdyby se oddělilo "průvodčí slovo" (tedy projev provázející napříč bitvou s útržky znění kronik) od velitelských projevů Jana Žižky Trocnovského. :)
Pokud by to znělo odděleně, od dvou různých lidí, poslech by se zlepšil pro diváky-posluchače... :)

Jinak bitva byla opět výborná, značení k bitevnímu poli taktéž, jen vegetariánské občerstvení poněkud pokulhávalo, což však není problém této akce, nýbrž obecný nedostatek naprosté většiny akcí.

Do budoucna bych zapracoval i na vzhledu a grafickém zpracování letáku, jenž je rozdáván hned při zakoupení vstupného. Ovšem onen doprovodný leták byla myšlenka vynikající!
Obrázek

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09.06.2008 - 10:36 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Díky za podněty, ale asi je bohužel nedokážeme využít. Celá akce je pořádána dětským kroužkem s jedním dospělým vedoucím a přestože nám pomáhá spousta kamarádů a příbuzných, máme své meze.
Pro mne jako komentátora je velmi obtížné oddělit komentář a řízení bojujících, protože jsem současně scénáristou a režisérem. Zkoušeli jsme už v minulosti přenechat komentování profíkovi z rádia, ten však nedokázal aktuálně reagovat na dění na bojišti (popisoval buď akce se zpožděním, nebo předčasně), což se stává i na jiných bitvách.
Podobné je to i s doprovodným letákem, rodí se krátce před bitvou ve velmi amatérských podmínkách.

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09.06.2008 - 11:23 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Jinak letos vyšla bohatě ilustrovaná a mnoha barevnými fotografiemi doplněná kniha : Rytíři, kde v kapitole věnované husitským válkám je pužito foto z naší volné rekonstrukce bitvy u Sudoměře - Dohalice 2007!

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: PV.DOHALICE.2008
PříspěvekNapsal: 10.06.2008 - 08:12 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Velcí kluci, dobývající si obdivu a respektu tím, že potajmu na školních záchodech a za školou kouří, případně mladšího spolužáka oberou o svačinu nebo se posmívají copaté holčičce, opět ohodnotili tradiční dohalickou akci Proti všem.
Jak vidno zhodnocení, ba přímo recenze, je na vysoké odborné úrovni, s bohatou fotografickou přílohou. Celé mistrné vylíčení vytříbeným barvitým jazykem, hodným našich největších literárních velikánů, je opravdovým zážitkem a kulturním naplněním. Ostatně se přesvědčte sami :arrow: ZDE.
Škoda, že někteří, "ti správní", o akci příliš nevědí, protože Trener už několikrát zmiňoval, že... "Celá akce je pořádána dětským kroužkem s jedním dospělým vedoucím." Ale nejvíc se vždy ozývají ti, za něž nejmíň mluví činy, proto to těm velkým klukům nemůžeme mít za zlé.
O úspěchu akce však více hovoří každoroční návštěvnost než zoufalé nářky internetových samotářů. :lol:

trener píše:
v kapitole věnované husitským válkám je použito foto z naší volné rekonstrukce bitvy u Sudoměře - Dohalice 2007!
Tak to je skvělá zpráva! Taková věc vždycky potěší. :)

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11.06.2008 - 09:33 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Ale no tak... :-)
Oni o akci vědí, protože někteří z nich se jí účastní, ale Martin Picek má prostě jiný pohled na věc. Jeho měřítkem je dokonalá rekonstrukce naše "dětské hry" odmítá tolerovat. Mimo jiné už proto, že jim říkáme volná rekonstrukce.
My se samozřejmě snažíme postupně zlepšovat naše vybavení a tlačíme v tom i na ostatní účastníky našich akcí, ale jde to pomalu a mám obavu, že jsme jedni z mála, kteří pořádají husitské bitvy pravidelně. Nemluvě o věcech, které se jinde nevyskytují (masové nasazení cepů, vozy s koňmi atd.)
Na druhou stranu vím od diváků, že je více než vlastní boj zajímají takové ty "třešničky na dortu" - přijímání pod obojí, vhazování peněz do kádí apod.

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: řůzný přístup
PříspěvekNapsal: 11.06.2008 - 10:41 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
...Oni o akci vědí, protože někteří z nich se jí účastní, ale Martin Picek má prostě jiný pohled na věc...

A to to je právě to, co mě nejvíce zaráží. Tento obtížně pochopitelný ambivalentní postoj. Na jedné straně účast některých (jim patří poděkování) a na straně druhé odsouzení jinými (nezúčastněnými?) dle mého názoru (z principiálního pohlehu) marginální záležitosti - gumových holínek, v nichž oni vidí naopak onu příslovečnou "třešinku na dortu"... :roll:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Benešov, Poříčí ...
PříspěvekNapsal: 19.11.2008 - 12:27 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Dovoluji si všechny pozvat na další bitvu z projektu Proti všem, tentokrát v sobotu 21. března 2009. Tentokrát nikoliv do Dohalic, ale do vedlejší vsi - do Mokrovous na koupaliště. Námětem bude tažení táboritů na pomoc Praze v květnu 1420, takže boj o Benešov a noční bitva u Poříčí. Akce opět od 15:00, podrobnosti časem na www.tesaci.wz.cz.

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Noční bitva u Mžan
PříspěvekNapsal: 28.01.2009 - 12:18 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
A je tu další pozvánka na pátek 29. května 2009 na Noční bitvu u Mžan. V rámci slavností spojených s obecními výročími (obec, hasiči, škola) pořádá DKHŠ Tesák noční bitvu cca od 20,30 a s vysokou pravděpodobností ji zařadí do projektu Proti všem. Námětem bude tentokrát obléhání Hradčan pražskými a táborskými husity na jaře 1420. Jen to převedeme do noci :-)

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09.03.2009 - 20:41 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Tak onehdá se tu někdo nabízel s pomocí, tak o ni volám :-) Sháním zvukaře, ježto mi vypadl náš obvyklý. Požadavky: cena kolem 1000,-Kč, aparatura na 230V, bezdrátový mikrofon, cd přehrávač, ochota pomoci. Jedná se o cca 2 hodiny času na místě.
Pokud to nedopadne, holt bude bitva bez hudby a mého komentáře. Vzhledem k tomu, že mi zatím stejně žádný zvukař připravenou hudbu nepustil ve správném pořadí a můj způsob komentování už všichni znají, tak se zase tak moc nestane :-)

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Noční bitva u Mžan
PříspěvekNapsal: 14.03.2009 - 14:24 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
Dovoluji si všechny pozvat na další bitvu z projektu Proti všem, tentokrát v sobotu 21. března 2009. Tentokrát nikoliv do Dohalic, ale do vedlejší vsi - do Mokrovous na koupaliště. Námětem bude tažení táboritů na pomoc Praze v květnu 1420, takže boj o Benešov a noční bitva u Poříčí. Akce opět od 15:00, podrobnosti časem na www.tesaci.wz.cz.

Připojujeme se i my k trenerovu pozvání a na uvedenou akci, na kterou upřímně zveme všechny příznivce husitství, najdete plakát se všemi potřebnými informacemi ZDE ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18.03.2009 - 13:26 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Děkuji za propagaci!

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: sorry
PříspěvekNapsal: 18.03.2009 - 15:44 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Bratru Jiřímu jsem slíbil zúčastnění se této akce. Hodně jsem se na ní těšil, ale bohužel se tam ani letos nedostanu. Je mi to líto a všem bratrům, které jsem chtěl poznat se omlouvám. Vlezly mi do toho jiné aktivity (hokej, rodina).
Aspoň pro mě udělejte pár fotek, abych věděl jak jste si to tam užili, mohl Vám závidět a cepem si mlátil hlavu, že jsem tam nejel. :lol:

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sorry
PříspěvekNapsal: 22.03.2009 - 12:37 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Sabin 25. 3. 2008 píše:
Tak bohužel tuto akci opět neuvidím. :cry:
Kdo tam bude, tak ať prosím udělá nějaké fotky a pak mi je pošle. Budu pak tiše závidět ...
Sabin 18. 3. 2009 píše:
... jsem slíbil zúčastnění se této akce. Hodně jsem se na ní těšil, ale bohužel se tam ani letos nedostanu. Je mi to líto a všem bratrům, které jsem chtěl poznat se omlouvám ...

My už pomalu rezignujeme na Tvoji účast ... :D

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz